Koncert "Gwiazdo świeć, kolędo leć"

02.02.2016 23:05     532
Gwiazdo świeć, kolędo leć. od lewej Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki i Olga Bończyk.
Wójt gmin, Krzysztof Grabka zaprasza na koncert. Artyści rozpoczeli swój koncert od tytułowej pastorałki Gwiazdo świeć, kolędo leć. Skrzypce Zbigniewa Wodeckiego. Podziękowania za wspaniały występ składa wojt gminy, Krzysztof Grabka. Alicja Majeska, Krzysztof Grabka, Olga Bończyk, Zbigniew Wodecki, Elżbieta Biczyk, Włodzimierz Korcz.
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Przy wypełnionej po brzegi sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się we wtorek, 2 lutego, niezwykły, pełen radości i pogody ducha koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Zbigniewa Wodeckiego oraz Włodzimierza Korcza.


Wójt gminy, Krzysztof Grabka przywitał przybyłą publiczność i zaprosił na to wyjątkowe spotkanie.

 

Artyści swój występ rozpoczęli od tytułowej pastorałki "Gwiazdo świeć, kolędo leć" czym bardzo szybko zyskali sobie sympatię mieszkańców. W pewnym momencie koncert stał się występem interaktywnym, a do aktywności zaprosił widownię Włodzimierz Korcz, który zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy Przybieżeli do Betlejem. Publiczność zaśpiewała kolędę w formie kanonu tzn. na trzy głosy. Oczywiście wspólne śpiewanie  wypadło rewelacyjnie i przyniosło wszystkim wiele radości.

 

Podczas koncertu były emocje, wiele wzruszeń i znane niemal wszystkim polskie kolędy, takie jak: Lulajże Jezuniu, Oj maluśki, maluśki oraz przepiękne i liryczne pastorałki do tekstów wybitnych polskich autorów m.in. E. Brylla, W. Młynarskiego, M. Czapińskiej, ks.Twardowskiego.

 

Publiczność z zachwytem słuchała koncertu artystów i nagradzała ich gromkimi brawami po każdym utworze.

 

Po koncercie wójt gminy, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za wyśmienity występ. Artyści natomiast wyrazili nadzieję, iż nie jest to ich ostatnie spotkanie w naszej gminie.

 

„Gwiazdo świeć, kolędo leć” to projekt muzyczny, który ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Niezmiennie od samego początku za akompaniament, a także aranżację muzyczną utworów odpowiedzialny jest Włodzimierz Korcz. W początkowej wersji projekt był programem telewizyjnym, w którym kolędy śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. W kolejnej odsłonie z Alicją Majewską śpiewała Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Od 1990r artyści koncertują w całej Polsce i na świecie. Po latach koncertowania do grupy w miejsce Andrzeja Zauchy do składu doszedł Zbigniew Wodecki, a w miejsce Haliny Frąckowiak Olga Bończyk.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej