Koncert "Gwiazdo świeć, kolędo leć"

02.02.2016 23:05     532
Gwiazdo świeć, kolędo leć. od lewej Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki i Olga Bończyk.
Wójt gmin, Krzysztof Grabka zaprasza na koncert. Artyści rozpoczeli swój koncert od tytułowej pastorałki Gwiazdo świeć, kolędo leć. Skrzypce Zbigniewa Wodeckiego. Podziękowania za wspaniały występ składa wojt gminy, Krzysztof Grabka. Alicja Majeska, Krzysztof Grabka, Olga Bończyk, Zbigniew Wodecki, Elżbieta Biczyk, Włodzimierz Korcz.
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Przy wypełnionej po brzegi sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się we wtorek, 2 lutego, niezwykły, pełen radości i pogody ducha koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Zbigniewa Wodeckiego oraz Włodzimierza Korcza.


Wójt gminy, Krzysztof Grabka przywitał przybyłą publiczność i zaprosił na to wyjątkowe spotkanie.

 

Artyści swój występ rozpoczęli od tytułowej pastorałki "Gwiazdo świeć, kolędo leć" czym bardzo szybko zyskali sobie sympatię mieszkańców. W pewnym momencie koncert stał się występem interaktywnym, a do aktywności zaprosił widownię Włodzimierz Korcz, który zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy Przybieżeli do Betlejem. Publiczność zaśpiewała kolędę w formie kanonu tzn. na trzy głosy. Oczywiście wspólne śpiewanie  wypadło rewelacyjnie i przyniosło wszystkim wiele radości.

 

Podczas koncertu były emocje, wiele wzruszeń i znane niemal wszystkim polskie kolędy, takie jak: Lulajże Jezuniu, Oj maluśki, maluśki oraz przepiękne i liryczne pastorałki do tekstów wybitnych polskich autorów m.in. E. Brylla, W. Młynarskiego, M. Czapińskiej, ks.Twardowskiego.

 

Publiczność z zachwytem słuchała koncertu artystów i nagradzała ich gromkimi brawami po każdym utworze.

 

Po koncercie wójt gminy, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za wyśmienity występ. Artyści natomiast wyrazili nadzieję, iż nie jest to ich ostatnie spotkanie w naszej gminie.

 

„Gwiazdo świeć, kolędo leć” to projekt muzyczny, który ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Niezmiennie od samego początku za akompaniament, a także aranżację muzyczną utworów odpowiedzialny jest Włodzimierz Korcz. W początkowej wersji projekt był programem telewizyjnym, w którym kolędy śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. W kolejnej odsłonie z Alicją Majewską śpiewała Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Od 1990r artyści koncertują w całej Polsce i na świecie. Po latach koncertowania do grupy w miejsce Andrzeja Zauchy do składu doszedł Zbigniew Wodecki, a w miejsce Haliny Frąckowiak Olga Bończyk.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej