W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.


Koncert, który 12 marca, odbył się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90, to prezent od sołtys Grażyny Grabki i rady sołeckiej dla wszystkich mieszkanek Opaczy-Kolonii.  

 

Choć czasem u niektórych osób święto kobiet budzi uśmiech i skojarzenia z minionymi czasami to z pewnością nie w naszej gminie. Dokładnie w ubiegłą niedzielę 6 marca, występem "Kabaretu na koniec świata" rozpoczęły się gminne obchody Dnia Kobiet, które zakończył koncert Luigiego Pagano w Opaczy-Kolonii. Przed koncertem wójt gminy Michałowice w imieniu brzydszej części gminnej społeczności - mężczyzn - złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia i obdarował pięknymi kwiatami.

 

Po życzeniach przyszedł czas na występ znakomitego artysty Luigiego Pagano. Artysty, który pochodzi z Neapolu. 

 

Luigi Pagano to modelowy Włoch, pełen otwartości, energii, radości i miłości. To właśnie miłość do poznanej 20 lat temu żony, Agnieszki sprowadziła go do naszego kraju, a on ze sobą zabrał włoską muzykę. Artysta słynie z koncertowania na żywo, gdzie grając na gitarze i śpiewając uwielbiane włoskie standardy sprawia, że publiczność w mgnieniu oka przenosi się do tego niezwykłego kraju. Nie inaczej było w Opaczy-Kolonii, gdzie bardzo szybko skradł serca kobiet, dostarczając wszystkim wspaniałej rozrywki. Nie zabrakło również osobistych opowieści związanych z rodzinnymi stronami artysty, a także tego jak we Włoszech obchodzony jest Dzień Kobiet, który według Luigiego Pagano świętowany jest przez 365 dni w roku.

 

Dwugodzinny koncert okazał się wyjątkowym wydarzeniem, które wzbudziło zachwyt wśród zgromadzonej publiczności. Na zakończenie artysta przygotował dla pań małą niespodziankę, zdjęcia z osobistymi dedykacjami.

 

 

Koncert z okazji Dnia Kobiet został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Opacz-Kolonia.

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej