13.09.2021 11:59

Koncert Natalii Kukulskiej z zespołem - Dni Gminy Michałowice 2021 (cz.1)

176
Ostatni weekend wakacji był wielkim świętem naszej gminy. Odbyły się "Dni Gminy Michałowice". Dwa dni wspaniałej zabawy, koncertów i innych atrakcji. Rozpoczął je występ znakomitej Natalii Kukulskiej z zespołem!

Mieszkańcy gminy spragnieni wydarzeń kulturalnych, które dotychczas nie mogły się odbywać ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemicznym w regionie, z ogromną radością przybyli w dniach 28-29 sierpnia do Granicy na Dni Gminy Michałowice. A było warto!

Natalia Kukulska z zespołem

Tegoroczne świętowanie Dni Gminy Michałowice rozpoczęło się w sobotę, 28 sierpnia, wspaniałym koncertem znajomej ze "spożywczaka", jak sama o sobie mówi Natalia Kukulska. Na ten wyjątkowy występ zaprosiła mieszkańców Pani wójt Małgorzata Pachecka wraz z kierownikiem referatu kultury i spraw społecznych, Romanem Żuchowskim.

Autorka tekstów, współautorka muzyki, córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego no i oczywiście... nasza sąsiadka. Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i bardzo cenionych wokalistek w naszym kraju, której mieszkańcom naszej gminy nie trzeba przedstawiać. Jak bardzo jej twórczość jak i ona sama jest ceniona i lubiana przez mieszkańców gminy Michałowice można było się przekonać podczas koncertu jak i po jego zakończeniu, kiedy to Natalia podpisywała swoje płyty i pozowała do zdjęć z fanami.

Cóż to był za wieczór. Całe pokolenia bawiły się w sobotni wieczór przy piosenkach Natalii Kukulskiej, które wielokrotnie królowały na radiowych listach przebojów. Świetna atmosfera udzielała się wszystkim. Było to widoczne zarówno na scenie, jak przed nią. Oczywiście na koncercie nie zabrakło również piosenek z najnowszej płyty artystki „Czułe struny”, która została okrzyknięta największą artystycznym wydarzeniem na rynku fonograficznym. Przypomnijmy, iż po raz pierwszy w historii, do dzieł Fryderyka Chopina powstały teksty, których autorką, w znacznej części jest sama Natalia. „Czułe struny” to niezwykle ambitne wyzwanie, z którym artystka radzi sobie wyśmienicie, o czym można było się przekonać w trakcie koncertu. Ponadto 28 sierpnia, czyli w dniu koncertu w Granicy, płyta „Czułe struny” świętowała swój mały jubileusz. Dokładnie rok temu pojawiła się na polskim rynku fonograficznym i od razu zanotowała rekordowe wyniki sprzedaży, czym w efekcie zyskała status platynowej.

To był wspaniały wieczór i emocjonujące rozpoczęcie „Dni Gminy Michałowice”. Po koncercie Natalii Kukulskiej publiczność wróciła z pozytywną energią. 

Realizacja i montaż wideo Piotr Wykuż - Referat Informatyki

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także