Koncert Noworoczny

15.01.2017 22:20     260
Koncert Noworoczny w wykonaniu Bogusława Morki. fot. Mariusz Marcysiak
Jak zawsze publiczność dopisała wypełniając salę multimedialną do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak W koncercie wzięli udział również Iwona i Piotr Kaczmarek. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wójt, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk dziękują artystom za wspaniały występ. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście nie mogło zabraknąć występów na bis. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

„Koncert Noworoczny” w wykonaniu znakomitego tenora, Bogusława Morki był pierwszym wydarzeniem kulturalnym, jakie w 2017 roku odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.


Tak jak wszystkie dotychczasowe występy tak i „Koncert Noworoczny” cieszył ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy, którzy w sobotę, 14 stycznia wypełnili salę multimedialną do ostatniego miejsca.

 

Podczas ponad dwugodzinnego koncertu zgromadzona publiczność wysłuchała  przebojów z najbardziej znanych operetek, musicali i filmów – "Księżniczka czardasza", "Wesoła wdówka", "Clivia", ”Cats”, "Love Story" czy "My Fair Lady". Nie zabrakło także znanych pieśni hiszpańskich i włoskich. To wszystko w wykonaniu Bogusława Morki, artysty obdarzonego wyjątkowo pięknym głosem o ciepłej i aksamitnej barwie oraz szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu. Artysty, który z niezwykłym wdziękiem i elegancją zaprezentował te muzyczne perełki w towarzystwie znakomitych artystów i scenicznych przyjaciół, Iwony Kaczmarek (sopran) i Piotra Kaczmarka (baryton) oraz kameralnej orkiestry Alla Breve, pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. 

 

W trakcie koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania z publicznością. Bogusław Morka zaprosił mieszkańców do wykonania refrenu hiszpańskiej pieśni, który znany jest niemal wszystkim, "Viva Espana".

 

Niektórzy uważają, że muzyka operowa przeznaczona jest wyłącznie dla odbiorców obdarzonych niezwykle wysublimowanym słuchem. Być może tak jest, ale z pewnością jest też tak, że dzielimy muzykę na dobrą i złą, a ta zaprezentowana przez artystów podczas „Koncertu Noworocznego” była znakomita. Artyści swoim wykonaniem wprowadzili publiczność w stan radości i zachwytu, czego potwierdzeniem niech będzie wielokrotne nagradzanie ich gromkimi brawami.

 

Na zakończenie wójt gminy, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za wspaniały występ, a publiczność żegnała ich owacją na stojąco.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej