Koncert Noworoczny

15.01.2017 22:20     263
Koncert Noworoczny w wykonaniu Bogusława Morki. fot. Mariusz Marcysiak
Jak zawsze publiczność dopisała wypełniając salę multimedialną do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak W koncercie wzięli udział również Iwona i Piotr Kaczmarek. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wójt, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk dziękują artystom za wspaniały występ. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście nie mogło zabraknąć występów na bis. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

„Koncert Noworoczny” w wykonaniu znakomitego tenora, Bogusława Morki był pierwszym wydarzeniem kulturalnym, jakie w 2017 roku odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.


Tak jak wszystkie dotychczasowe występy tak i „Koncert Noworoczny” cieszył ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy, którzy w sobotę, 14 stycznia wypełnili salę multimedialną do ostatniego miejsca.

 

Podczas ponad dwugodzinnego koncertu zgromadzona publiczność wysłuchała  przebojów z najbardziej znanych operetek, musicali i filmów – "Księżniczka czardasza", "Wesoła wdówka", "Clivia", ”Cats”, "Love Story" czy "My Fair Lady". Nie zabrakło także znanych pieśni hiszpańskich i włoskich. To wszystko w wykonaniu Bogusława Morki, artysty obdarzonego wyjątkowo pięknym głosem o ciepłej i aksamitnej barwie oraz szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu. Artysty, który z niezwykłym wdziękiem i elegancją zaprezentował te muzyczne perełki w towarzystwie znakomitych artystów i scenicznych przyjaciół, Iwony Kaczmarek (sopran) i Piotra Kaczmarka (baryton) oraz kameralnej orkiestry Alla Breve, pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. 

 

W trakcie koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania z publicznością. Bogusław Morka zaprosił mieszkańców do wykonania refrenu hiszpańskiej pieśni, który znany jest niemal wszystkim, "Viva Espana".

 

Niektórzy uważają, że muzyka operowa przeznaczona jest wyłącznie dla odbiorców obdarzonych niezwykle wysublimowanym słuchem. Być może tak jest, ale z pewnością jest też tak, że dzielimy muzykę na dobrą i złą, a ta zaprezentowana przez artystów podczas „Koncertu Noworocznego” była znakomita. Artyści swoim wykonaniem wprowadzili publiczność w stan radości i zachwytu, czego potwierdzeniem niech będzie wielokrotne nagradzanie ich gromkimi brawami.

 

Na zakończenie wójt gminy, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za wspaniały występ, a publiczność żegnała ich owacją na stojąco.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej