24.10.2021 12:25

Koncert Tomasza Steńczyka z zespołem poświęcony twórczości Marka Grechuty

11
Za nami koncert Tomasza Steńczyka z zespołem poświęcony twórczości Marka Grechuty. To było niezwykle emocjonujące wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy.

W sobotnie popołudnie 23 października w namiocie ustawionym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbył się koncert Tomasza Steńczyka z zespołem, poświęcony twórczości Marka Grechuty.

Artysta wykonywał znane i mniej znane piosenki Marka Grechuty we własnej aranżacji i interpretacji. Październikowy wieczór nie był łaskawy dla publiczności, chłód pod namiotem był tak duży, że Tomaszowi Steńczykowi pękła struna w gitarze i jak przyznał pierwszy raz w życiu użył instrumentu zapasowego. By rozgrzać widownię artysta nie raz zachęcał widownię do wspólnego śpiewania tych bardziej znanych tekstów Grechuty. I tak w sobotni wieczór w Michałowicach niosło się:

"Nie dokazuj , miła nie dokazuj
przecież nie jest z ciebie znowu taki cud
nie od razu , miła nie od razu
nie od razu stopisz serca mego lód..."

Śpiewane na kilkadziesiąt gardeł plus Tomasz Steńczuk.

Na koniec w ramach bisu zespół wykonał piosenkę Agnieszki Osieckiej „Niech żyje bal”, znaną najbardziej w wykonaniu Maryli Rodowicz, sugerując, że piosenki Osieckiej mogłyby być tematem kolejnego koncertu w naszej gminie.

Autor: zdjęcia Marcin Bójko
Opublikowany przez: Marcin Bójko
Podobne tematy: koncert

Zobacz także