03.06.2019 10:30

Koncert z okazji Dnia Matki

101
27 maja, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się uroczysty koncert, na który seniorów zaprosił Oddział Rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody. Tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług – mówiła witając i składając życzenia przybyłym gościom przewodnicząca Oddziału Rejonowego ZERiI, Ewa Adamczyk.

Ad vocem do życzeń Ewy Adamczyk, wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka dodała swoje ulubione powiedzenie nawiązujące do wspomnianej matczynej miłości, a mianowicie: matka wychowuje nas i dzięki czemu jesteśmy dobrymi ludźmi, ale Bóg jest miłością i myślę, że to jest sedno tej miłości. Z jednej strony jest to Bóg, a z drugiej matka. Ta miłość daje nam napęd do życia... i tej miłości Państwu życzę.

Po życzeniach dla wszystkich mam przyszedł czas na część artystyczną poniedziałkowego wydarzenia, czyli koncert chórów „Michałowiczanka” i „Czerwone Korale”. Jako pierwsi na scenie sali multimedialnej zaprezentowali się artyści kierowani przez Piotra Gwiazdeckiego, a w ich repertuarze znalazły się najpiękniejsze piosenki o mamie i dla mamy.

Nie tylko „Michałowiczanka”, ale i również „Czerwone Korale” pod dyrekcją Renaty Włodarek zaprezentowały piosenki dla ukochanych mam. Jednak chyba największą niespodzianką dla widzów był wspólny występ obu chórów. Zresztą wspólne śpiewanie udzieliło się także publiczności, która na zakończenie koncertu skandowała: bis, bis, bis, my chcemy jeszcze, my chcemy jeszcze. Chóry nie dały się zbyt długo przekonywać i jeszcze przez dłuższy czas, po części programowej koncertu, śpiewały już nie tylko piosenki dla mam, ale i również znane przeboje z przed lat.

Blisko półtoragodzinny koncert z okazji Dnia Matki dostarczył seniorom wielu wspaniałych wrażeń, które niewątpliwie pozostaną na długo w pamięci.

 

 

Zobacz także