Koncert z okazji święta kobiet w Granicy

06.03.2017 11:15     200
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu zaprasza na koncert z okazji 8 marca. Iwona Janus, foto: bz. Maciej Rosłoniec. Foto: bz. Kwiaty dla pań! Foto:bz. Dzień Kobiet w świetlicy w Granicy. Foto bz.
Podobne tematy: Granica

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby spotkać się w sąsiedzkim gronie. W granickiej świetlicy, z tej okazji, odbył się koncert piosenek Anny German. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowie z żoną.


Organizowane przez radnych: Agnieszkę Paradowską i Przemysława Majtykę oraz zarząd koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Organizowane są w cyklu „Granica Sunday Festival” i zawsze uczestniczy w nim wielu mieszkańców. 

 

Tego wieczoru wystąpiła Iwona Janus, która zaprezentowała piosenki z repertuaru Anny German, ale również Magdy Umer i innych wykonawców. Na pianinie akompaniował artystce Maciej Rosłoniec.  Zebranych gości powitali organizatorzy. Życzenia wszystkim zebranym paniom złożył Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, który życzył zdrowia i pogody na każdy dzień. Następnie rozpoczął się koncert. Iwona Janus zaśpiewała wszystkie znane i mniej znane piosenki wielkiej polskiej piosenkarki – Anny German. Jak choćby „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki” czy „Jesteś moją miłością” i „Wróć do Sorrento ”Jej występ wzbogacony był opowieści o artystce, jej trudnym życiu, wypadku samochodowym, ciężkiej chorobie nowotworowej. Przede wszystkim Iwona Janus pokazała Annę German jako wielką artystkę o ogromnym talencie i wrażliwości. Granicka publiczność była zachwycona występ artystów i nagrodziła ich gromkimi brawami. A artyści odwzajemnili się wspaniałymi bisami. Koncert był wyjątkowo udany.

 

Po występach artystów, bisach i podziękowaniach głos zabrał Krzysztof Grabka, który dziękując za wspaniały wieczór powiedział, że zbliża się miły czas – 8 marca - Dzień Kobiet i dodał, że z wielką przyjemnością i radością składa wszystkim paniom najlepsze życzenia, zdrowia, powodzenia i szczęścia w życiu – od tej „brzydszej” części ludzkości. A następnie wszystkie panie otrzymały piękne kwiaty. Atmosfera była bardzo radosna. Organizatorzy żegnając się zapowiedzieli, że kolejny koncert  w cyklu „Granica Sunday Festival” odbędzie się wkrótce, zapraszamy!   

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury 27.11.2017 18:40

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.

czytaj więcej
Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej