Koncert z okazji święta kobiet w Granicy

06.03.2017 11:15     204
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu zaprasza na koncert z okazji 8 marca. Iwona Janus, foto: bz. Maciej Rosłoniec. Foto: bz. Kwiaty dla pań! Foto:bz. Dzień Kobiet w świetlicy w Granicy. Foto bz.
Podobne tematy: Granica

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby spotkać się w sąsiedzkim gronie. W granickiej świetlicy, z tej okazji, odbył się koncert piosenek Anny German. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowie z żoną.


Organizowane przez radnych: Agnieszkę Paradowską i Przemysława Majtykę oraz zarząd koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Organizowane są w cyklu „Granica Sunday Festival” i zawsze uczestniczy w nim wielu mieszkańców. 

 

Tego wieczoru wystąpiła Iwona Janus, która zaprezentowała piosenki z repertuaru Anny German, ale również Magdy Umer i innych wykonawców. Na pianinie akompaniował artystce Maciej Rosłoniec.  Zebranych gości powitali organizatorzy. Życzenia wszystkim zebranym paniom złożył Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, który życzył zdrowia i pogody na każdy dzień. Następnie rozpoczął się koncert. Iwona Janus zaśpiewała wszystkie znane i mniej znane piosenki wielkiej polskiej piosenkarki – Anny German. Jak choćby „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki” czy „Jesteś moją miłością” i „Wróć do Sorrento ”Jej występ wzbogacony był opowieści o artystce, jej trudnym życiu, wypadku samochodowym, ciężkiej chorobie nowotworowej. Przede wszystkim Iwona Janus pokazała Annę German jako wielką artystkę o ogromnym talencie i wrażliwości. Granicka publiczność była zachwycona występ artystów i nagrodziła ich gromkimi brawami. A artyści odwzajemnili się wspaniałymi bisami. Koncert był wyjątkowo udany.

 

Po występach artystów, bisach i podziękowaniach głos zabrał Krzysztof Grabka, który dziękując za wspaniały wieczór powiedział, że zbliża się miły czas – 8 marca - Dzień Kobiet i dodał, że z wielką przyjemnością i radością składa wszystkim paniom najlepsze życzenia, zdrowia, powodzenia i szczęścia w życiu – od tej „brzydszej” części ludzkości. A następnie wszystkie panie otrzymały piękne kwiaty. Atmosfera była bardzo radosna. Organizatorzy żegnając się zapowiedzieli, że kolejny koncert  w cyklu „Granica Sunday Festival” odbędzie się wkrótce, zapraszamy!   

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej