29.11.2019 08:20

Konkurs „Nasza gmina bez smogu” rozstrzygnięty

344
Ponad 200 prac uczniów ze szkól podstawowych wpłynęło na konkurs pn. „Nasza gmina bez smogu”. Jego zwyciężczynią została Emilia Łokietek, uczennica klasy VA szkoły podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Gratulujemy! Jej praca zostanie wykorzystana w gminnej kampanii promocyjno-informacyjnej w walce ze smogiem.

Jury w składzie Anna Stachera, Hanna Osowicka-Kozarzewska, Kazimierz Michalewicz, Jarosław Hirny-Budka, Joanna Wysocka-Sawczuk oraz Wojciech Grzeniewski obradowało ponad dwie godziny. Komisja zwracała szczególną uwagę na: zgodność z tematem, oryginalność, kompozycję, różnorodność stosowanych technik plastycznych, walory artystyczne i estetyczne pracy oraz samodzielność jej wykonania.

Spośród wszystkich prac wyłoniono 40 finałowych, z których wybrano  zwycięską pracę  oraz po 3 wyróżnienia w każdej kategorii.

Nagroda główna:

  • Emilia Łokietek - uczennica klasy VA szkoły w Komorowie

Wyróżnienia - kategoria klasy  0-IV szkół podstawowych:

  • Tymoteusz Nagraba - uczeń klasy IA szkoły w Nowej Wsi
  • Antek Skubis – uczeń klasy IIIC szkoły w Michałowicach
  • Bianka Błaszak - uczennica klasy IVA szkoły w Michałowicach

Wyróżnienia - kategoria klasy  V-VIII szkół podstawowych:

  • Matylda Kalisz – uczennica klasy VA szkoły w Nowej Wsi
  • Lena Lipert – uczennica klasy VIIIA szkoły w Michałowicach
  • Zofia Majtyka- uczennica kl. VIIB szkoły w Nowej Wsi

Część  prac nie spełniała wymogów regulaminu konkursu, a były nimi: format A4 lub A3 pracy, orientacja pionowa oraz zastosowanie  techniki płaskiej. Komisja zdecydowała jednak, żeby upominkami gminnymi wyróżnić także autorów tych prac. Otrzymają je:

  • Weronika Wrzos - uczennica klasy VA szkoły w Nowej Wsi
  • Agata Jankowska - uczennica klasy VIC szkoły w Komorowie
  • Wiktor Wall – uczeń klasy VB szkoły w Michałowicach

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i w przyszłości życzymy powodzenia. 

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej sesji rady gminy, 3 grudnia.  Natomiast w holu urzędu gminy będzie można obejrzeć  wystawę finałowych  prac.  Zapraszamy.  

 

Zwycięska praca:

k

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji