10.06.2013 11:00

Koziołek Niematołek – bajka z okazji Dnia Dziecka

15
W sobotę, 8 czerwca, dzieci z naszej gminy, w miejscowościach: Pęcice, Sokołów, Komorów i Nowa Wieś obejrzały przedstawienie p.t.: „Koziołek Niematołek”. Na spektakl teatralny zaprosił najmłodszych wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, z okazji Dnia Dziecka.
Aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa aż czterokrotnie prezentowali przygody Koziołka Niematołka. Najwcześniej bajkę obejrzały dzieci z Pęcic. Następnie aktorzy wystąpili w Sokołowie, w świetlicy Oaza Spokoju. Tuż po południu bajka została zaprezentowana w szkole w Komorowie oraz w sali świetlicy w Nowej Wsi.

Dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na wszystkie przygody Koziołka. Oglądały bajkę z wielkim zainteresowaniem uważnie śledziły wszystkie przygody Koziłka Niematołka. A Koziołek z przedstawienia krakowskich aktorów miał mnóstwo przygód, wędrował po świecie i spotykał wiele ciekawych osób. Był w Japonii i rozmawiał z wojownikiem ninja, odwiedził Amerykę i tam spotkał Indianina, był także w Egipcie, gdzie rozmawiał z Egipcjaninem, a w dalekich Chinach - spotkał Chińczyka.
Inspiracją do stworzenia postaci Koziołka Niematołka były oczywiście przygody Koziołka Matołka napisane przez Kornela Makuszyńskiego, który stworzył kultową do dziś postać niezbyt mądrego koziołka.
Najmłodsi widzowie chętnie włączali się do zabawy. Dzieci z dużą odwagą wychodziły na scenę, tańczyły i śpiewały. Aktorzy podczas bajki przypominali o numerze 112 – pod który może zadzwonić każdy, gdy dzieje się coś niebezpiecznego.

Na przedstawienia dzieci przyszły ze swoimi rodzicami. Po ich zakończeniu otrzymywały prezenty, były wśród nich książki z wierszami Jana Brzechwy, skakanki, samochodziki i wiele innych zabawek. Dzieci były częstowane także słodyczami i napojami.

Organizowanie przedstawień dla dzieci z okazji Dnia Dziecka to już tradycja w naszej gminie.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała