Kurs samoobrony w Regułach

05.12.2016 22:30     317
Kurs samoobrony dla mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak
Zajęcia prowadzi instruktor samoobrony, Adam Kropiowski. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Jak być bezpiecznym, jak unikać zagrożeń i jak obronić się w chwili ataku napastnika? Tego wszystkiego mogą się dowiedzieć i nauczyć mieszkańcy Reguły, którzy uczęszczają na specjalnie dla nich zorganizowany kurs samoobrony.


Współczesny świat bardzo często pokazuje nam, że agresja staje się powszechna i dosięga wielu ludzi, niezależnie od płci czy wieku.

 

Zajęcia prowadzone przez instruktora samoobrony, Adama Kropiowskiego nie wymagają od uczestników specjalnego przygotowania fizycznego i sprawnościowego. Kursanci poznają najwrażliwsze punkty na ludzkim ciele, uczą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli już zajdzie taka potrzeba, to jak obronić siebie i swoich bliskich w przypadkach przemocy fizycznej.

 

Techniki samoobrony, które ćwiczone są podczas kursu to elementy boksu, judo i krav maga. Wszystko pod czujnym okiem instruktora, dobrane tak żeby każdy wytrenował w sobie pewne i automatyczne odruchy umożliwiające obronę, gdy zajdzie taka potrzeba. Pewne i automatyczne odruchy są niezmiernie ważne, ponieważ bardzo często w chwilach napaści, strach blokuje odpowiednie reakcje.

 

Dzięki kursowi samoobrony, który zorganizowała sołtys i rada sołecka, mieszkańcy Reguł mają możliwość zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie, co z pewnością przełoży się również na ich większe poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Reguły - Andrzejki dla seniorów

Reguły - Andrzejki dla seniorów Data wydarzenia: 24.11.2017

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Koło nr 4 w Regułach oraz Sołtys i Rada Sołecka
zapraszają seniorów z Reguł na zabawę andrzejkową. Zapisy: 503 434 650

czytaj więcej

REGUŁY - przełożone zajęcia ZUMBY 10.10.2017 15:40

W tym tygodniu zajęcia odbędą się wyjątkowo w środę, o godz.19:45.
Przepraszając za zmianę terminu, zapraszamy na środowe zajęcia.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Mieszkańcy Reguł mają nową świetlicę ! 04.09.2017 07:15

Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.

czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach 04.06.2017 20:25

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne w Regułach 09.04.2017 20:05

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już w pełni, a na kilka dni przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym katolików, odbyło się spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł 18.12.2016 09:55

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.

czytaj więcej
Mikołajkowe hopsa-sanki w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowe hopsa-sanki w Regułach 14.12.2016 19:05

Mikołajowe hopsa-sanki, czyli wesołe zabawy z Mikołajem odbyły się w minioną niedzielę, 11 grudnia w sali multimedialnej w Regułach.

czytaj więcej
Mikołajowe hopsa-sanki

Mikołajowe hopsa-sanki Data wydarzenia: 11.12.2016

Sołtys i Rada Sołecka Regłł zapraszają dzieci z sołectwa na świąteczne widowisko, pełne niespodzianek

czytaj więcej
Warsztaty fotograficzne.

Warsztaty fotograficzne 26.10.2016 10:30

Fotografia jest wspaniałym hobby stając się dla wielu osób prawdziwą pasją. Jednak, kiedy robimy zdjęcia, to niejednokrotnie okazuje się, że efekty naszej pracy nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. Zdjęcia są nie ostre, prześwietlone lub też niedoświetlone, a kadr ucieka gdzieś w siną dal.

czytaj więcej