05.12.2016 22:30

Kurs samoobrony w Regułach

357
Jak być bezpiecznym, jak unikać zagrożeń i jak obronić się w chwili ataku napastnika? Tego wszystkiego mogą się dowiedzieć i nauczyć mieszkańcy Reguły, którzy uczęszczają na specjalnie dla nich zorganizowany kurs samoobrony.

Współczesny świat bardzo często pokazuje nam, że agresja staje się powszechna i dosięga wielu ludzi, niezależnie od płci czy wieku.

 

Zajęcia prowadzone przez instruktora samoobrony, Adama Kropiowskiego nie wymagają od uczestników specjalnego przygotowania fizycznego i sprawnościowego. Kursanci poznają najwrażliwsze punkty na ludzkim ciele, uczą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli już zajdzie taka potrzeba, to jak obronić siebie i swoich bliskich w przypadkach przemocy fizycznej.

 

Techniki samoobrony, które ćwiczone są podczas kursu to elementy boksu, judo i krav maga. Wszystko pod czujnym okiem instruktora, dobrane tak żeby każdy wytrenował w sobie pewne i automatyczne odruchy umożliwiające obronę, gdy zajdzie taka potrzeba. Pewne i automatyczne odruchy są niezmiernie ważne, ponieważ bardzo często w chwilach napaści, strach blokuje odpowiednie reakcje.

 

Dzięki kursowi samoobrony, który zorganizowała sołtys i rada sołecka, mieszkańcy Reguł mają możliwość zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie, co z pewnością przełoży się również na ich większe poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Zobacz także