LATINO DAY W KOMOROWIE

24.10.2016 14:45     192
LATINO DAY W KOMOROWIE
Jednym z punktów programu była nauka robienia piniaty – ta twórcza praca zakończyła się jej spektakularnym rozbiciem. Kuchnia peruwiańska i nie tylko. Wielkim powodzeniem cieszył się napój z czarnej kukurydzy. Wystawa malarska Orlando Lazaro z Kuby. Warsztaty plastyczne Podczas wykonywania piniaty. Latynowski kurs tańca Warsztaty kulinarne Podczas przygotowywania potrawy SEBICZE (ryba macerowana w sosie z limonki). Rozbijanie piniaty. Dzieci oczekiwały na cukierki, które wypadały podczas uderzenia w piniatę.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


Była to impreza kulturalno-rozrywkowa, która prezentowała tradycyjne tańce, potrawy, zwyczaje i filozofię dnia codziennego i świątecznego mieszkańców różnych regionów. Uczestniczyli w niej przedstawicieli różnych krajów Ameryki Łacińskiej.

 

Latino Day rozpoczął się po południu i był zorganizowany równolegle w trzech miejscach szkoły.

 

W holu szkoły była wystawa malarska Orlando Lazaro z Kuby. Na korytarzu odbywała się degustacja tradycyjnych dań kubańskich, meksykańskich, peruwiańskich i innych. Furorę robił napój z czarnej kukurydzy. Były również placki z zielonych bananów, ropa vieja i congris, czyli wołowina ryżem, a także picadillo po hawańsku, a na deser było pyszne ciasto z mleka i jajek. Wieczorem odbyły się warsztaty kuchni peruwiańskiej, które  poprowadził Doris Lopez de Witkowski, potem był pokaz gotowania na żywo, czyli specjały kuchni meksykańskiej, które poprowadziła Isabel Balderas.

 

Równolegle, w sali gimnastycznej, odbywały się warsztaty taneczne. Tancerze polscy, ale także z Dominikany i Kuby, prezentowali salsę, a także inne tańce krajów Ameryki Łacińskiej takie jak: bachata, merengue, rumba, reggae ton. Wielu mieszkańców wzięło udział w zajęciach, wytrwale opanowując kroki taneczne gorących tańców latynowskich. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się  pokaz zatytułowany „Szybkie historie miłosne z tanga” w wykonaniu Masoud i  Nataszy ze  szkoły Tangopoemat.

 

Była też oferta dla najmłodszych. Dzieci wraz z instruktorami  z Kuby i Meksyku wykonywały ozdoby. Jednym z punktów programu była nauka robienia piniaty – ta twórcza praca zakończyła się jej spektakularnym rozbiciem. Jak wiadomo nagrodą były wypadające z jej środka słodkości.

 

Podczas wieczoru odbyły się również wykłady, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, na temat  krajów Ameryki Łacińskiej. Podróżniczka i fotografka Renata Koper mówiła o swoich doświadczeniach związanych z podróżowaniem po Ameryce Łacińskiej, mówiła o rdzennych mieszkańcach tego regionu świata, prezentowała wspaniałe zdjęcia.

 

Latino Day zorganizował Zarząd Osiedla Komorów, z Iwoną Masłowską na czele,  komorowska szkoła oraz Stowarzyszenie Centrum Studiów Latynoamerykańskich działające przy Uniwersytecie Warszawskim. 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej