18.07.2019 08:20

LATO W GMINIE - rajd rowerowy i koncert

329
Lato w pełni, nastał gorący czas urlopów i wyjazdów. Niemniej jednak mieszkańcy Komorowa, Michałowic i okolic bardzo entuzjastycznie zareagowali na hasło rajdu rowerowego „Rowerem po zdrowie”. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców naszej gminy. Dużym powodzeniem cieszył się również koncert z cyklu „Z muzyką na ty” pod hasłem „Muzyka lekka, łatwa i przyjemna”.

Rajd rowerowy „Rowerem po zdrowie” odbył się w naszej gminie w niedzielę, 14 lipca. Uczestnicy startowali z dwóch miejsc: Komorowa, przy stacji kolejki WKD i Michałowic, przy strefie rekreacji. Wycieczka rowerowa miała długość około 10 km, a jej stopień trudności dostosowany był do możliwości i kondycji wszystkich uczestników. Dlatego w rajdzie brały udział całe rodziny. W specjalnych wózkach przymocowanych do rowerów rodziców jechały nawet małe dzieci. Wycieczkę startującą w Michałowicach prowadził Marek Ożóg, uczestniczyła w niej Beata Rycerska, przewodnicząca rady gminy. W wycieczce komorowskiej uczestniczyła Małgorzata Pachecka, Pani Wójt Gminy Michałowice, a kierował nią Maciej Polarczyk, radny gminy. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na Placu Ignacego Jana Paderewskiego w Komorowie, gdzie odbyło się spotkanie z polskimi medalistami olimpijskimi: Tadeuszem Mytniakiem i Mieczysławem Nowickim oraz Kajetanem Broniewskim. Uczestnicy mieli wspaniałą okazję porozmawiać z olimpijczykami, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia. Rajd zorganizowany został w ramach ogólnopolskiego programu aktywności fizycznej. I w tej formie zorganizowany był po raz pierwszy. Organizatorzy zapowiedzieli już kontynuację. Warto dodać, że frekwencja była imponująca, uczestniczyło w nim przeszło sto osób.  Niedziela była ciepła, ale nie upalna, w sam raz na wycieczkę rowerową!

Dopełnieniem niedzielnej sportowej aktywności była dawka kultury. Odbył się koncert z cyklu „Z muzyką na ty” organizowany w konwencji "Muzyka lekka, łatwa i przyjemna". Wystąpił Przemysław Skałuba i jego przyjaciele: Marcin Maroszek – akordeon, Maciej Regulski – gitara i Paweł Maruszak – perkusja. Artyści zaprezentowali wspaniałą, muzyczną wędrówkę po Europie. Rozpoczęli koncert od muzyki filmowej, zaprezentowali fragmenty muzyki  m.in. z filmów: „Arizona Dream”, „Czarny kot, biały kot”. Wykonywali także pieśni macedońskie, pieśni bałkańskich Cyganów, utwory hiszpańskie i słowackie, a także piosenki przedwojennej Warszawy. Zakończyli koncert brawurowo wykonując utwór, który wszyscy świetnie znamy – sygnał Lata z radiem, czyli "Polka Dziadek" – utwór muzyczny skomponowany w formie polki. Dziadek jest popularną ludową europejską melodią, która upowszechniła się na całym świecie. Zazwyczaj jest znana jako Polka Klarnetowa i ma wiele wariantów.

Znakomitym dopełnieniem muzycznych atrakcji była kawiarenka, którą przygotowały panie z Koła Gospodyń z Komorowa „Dziewczyny z Komorowa”.,  w której znalazły się wspaniałe lemoniady i przepyszne, własnoręcznie wypieczone ciasta!

Wydarzenie było dofinansowane z budżetu gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także