30.04.2019 11:20

Maestro, Wiesław Ochman

142
Opera Śląska w Bytomiu, Teatr Wielki w Warszawie, Opera Paryska, mediolańska La Scala i Metropolitan Opera w Nowym Yorku to zaledwie kilka z największych scen operowych, na których występował maestro, Wiesław Ochman.
W kwietniu wystąpił na niewielkiej scenie w Regułach, przed publicznością, która gorąco przyjęła wybitnego polskiego tenora.

Urodzony na przedwojennej warszawskiej Pradze karierę śpiewaka rozpoczął w wieku 4 lat. występami na podwórku przy ul. Ząbkowskiej, gdzie mieszkał.

Choć w tym roku obchodził 82 urodziny, to głosu i wigoru może mu pozazdrościć niejeden. Bez wątpienia Maestro jest artystą światowej sławy, przez co wydawać by się mogło, że jest osobą niedostępną. Jest jednak inaczej. Miły, radosny, obdarzony wyjątkowym głosem i poczuciem humoru już od pierwszych chwil swojego recitalu zaskarbił sobie serca zgromadzonej w sali multimedialnej publiczności. Jednym słowem - dusza towarzystwa.

Na taki odbiór miała też wpływ formuła piątkowego recitalu - benefis, który poprowadził mieszkaniec naszej gminy – Pan Zbigniew Szymański. Maestro zaśpiewał wybrane przez siebie pieśni, pomiędzy którymi nie brakowało licznych opowieści o artystycznym życiu wielkiego śpiewaka. Anegdoty, których było bez liku, skróciło dystans do wielkiego tenora, który okazał się interesującym, pełnym życia i radości człowiekiem. Taki właśnie jest Wiesław Ochman.

Piątkowy wieczór z Wiesławem Ochmanem z pewnością dostarczył publiczności nie tylko wielu niezapomnianych wrażeń, ale również dobrego humoru i pozytywnej energii, który pozostanie z nią na najbliższy czas. Za co artyście w imieniu widowni podziękowała wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Zobacz także