26.03.2019 12:00

Marzanna - Komorów 2019

251
Powitanie wiosny nad zalewem w Komorowie odbyło się w niedzielę – 24 marca, zgromadziło wielu mieszkańców naszej gminy.

Topienie Marzanny, bogini symbolizującej zimę, na dobre wpisało się do kalendarza imprez organizowanych w naszej gminie. W ubiegłym roku było to spotkanie kameralne. W tym roku nad zalew w Komorowie przybyły tłumy. Pogoda była już typowo wiosenna, a słońce świeciło przez cały dzień.

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny rozpoczęło się w centrum Komorowa, przy stacji kolejki WKD i komorowskich pergolach. Zebrali się mieszkańcy, członkinie zespołu KUMY oraz Motomikołaje. Było wspólne śpiewanie, a następnie Motomikołaje ze słomianą kukłą objechali na motocyklach teren naszej gminy. Gdy pozostali uczestnicy już zgromadzili się nad zalewem, Motomikołaje przyjechali z Marzanną, aby niechybnie ją podpalić, a następnie utopić. Na znak, że zima odeszła na rok i nastała wiosna. Oprawa tego wydarzenia była bardzo widowiskowa. Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice wraz z Maciejem Polarczykiem, wiceprzewodniczącym rady gminy na kajaku wypłynęli na zalew i tam paląc Marzannę pożegnali zimę.

Następnie na terenie rekreacyjnym przy zalewie odbył się piknik. Było pieczenie kiełbasek, organizatorzy przygotowali gorące napoje i słodkie przekąski. Było stoisko z pysznym zdrowym jedzeniem, dla dzieci przygotowane zostały zdrowe „fasolkowe uśmiechy” (w podłużnych kawałkach jabłek sklejonych masłem orzechowym umieszczone zostały fasole). Dużą atrakcją były kajaki, które dostępne były dla wszystkich. Każdy uczestnik pikniku mógł założyć kamizelkę i wypłynąć na „wielką wodę”. Taką ofertę dla mieszkańców stworzyli społecznicy z Komorowa, którzy od kilku lat organizują na terenie naszej gminy spływy kajakowe.

Była wspaniała muzyka i tańce. Dużą uwagę zebranych przyciągnęły konkursy. Organizatorami niedzielnej imprezy nad zalewem byli społecznicy gminy Michałowice: Zarząd Osiedla Komorów, Zarząd Osiedla Michałowice, Motomikołaje, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów Komorowianie, Stowarzyszenie Przyjazne Jutro, Koło Gospodyń Wiejskich Pęciczanki.

Do zobaczenia za rok!   

Zobacz także