19.12.2022 13:55

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA W GMINIE MICHAŁOWICE

165
Jesteśmy dumni i składamy szczególne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy z własnej woli i bezinteresownie działają na rzecz innych ludzi i społeczeństw.

17 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbyła się uroczysta gala, która była doskonałą okazją do podziękowania wolontariuszom działającym w naszej gminie.

Sobotnią galę poprowadził Marek Piątkowski, a wspólnego otwarcia dokonały: przewodnicząca rady gminy – Beata Rycerska i dyrektor GOPS – Iwona Radzimirska.

Mijający rok był szczególny. Postawił przed wolontariatem nowe wyzwania, co było i nadal jest związane z tym, co się dzieje u naszych ukraińskich sąsiadów. Ich sytuacja poruszyła wielu ludzi, również tych, którzy dotychczas w niewielkim stopniu angażowali się w pomoc innym. Trudna sytuacja wyzwoliła wśród mieszkańców naszej gminy olbrzymie pokłady dobroci i pomocy. Dlatego też tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza były doskonałą okazją do podziękowań nam wszystkim. Za zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz innych, o czym mówiła podczas swojego wystąpienia przewodnicząca rady gminy, Beata Rycerska.

Nie tylko oficjalne wystąpienia wypełniły sobotnią uroczystość, ponieważ organizatorzy przygotowali dla wolontariuszy kilka niespodzianek m.in. koncert jazzowy w wykonaniu znakomitych muzyków: Mieczysława Grubiaka – saksofon i Waldemara Orłowskiego – gitara, a także występ uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Michałowicach oraz przedstawienie multimedialne w wykonaniu artystów z Teatru „Sztuka Ciała”. Blisko dwie godziny artystycznych doznań zwieńczyła jeszcze jedna, tym razem smakowita niespodzianka, którą był specjalnie przygotowany na tą okazję tort.

Gminne obchody Dnia Wolontariusza były również okazją do wymiany doświadczenia i rozmów na temat, jak wielką rolę odgrywa wolontariat i osoby zaangażowane w prace społeczną. W dyskusjach, które odbywały się w przerwach pomiędzy poszczególnymi występami uczestniczyli także radni: Jarosław Hirny-Budka i Maciej Polarczyk oraz sołtys Reguł – Magdalena Krajnik-Partyka.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także