04.09.2017 07:15

Mieszkańcy Reguł mają nową świetlicę !

834
Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.

Ten wspaniały moment, moment uroczystego przecięcia wstęgi i przekazania do użytku świetlicy mieszkańcom Reguł nastąpił w niedzielę, 3 września. Na uroczystość przybyło wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości w tym: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk oraz radni i sołtysi z pozostałych sołectw naszej gminy.

 

Gospodyni uroczystości, sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka zanim zaprosiła gości do zapoznania się z nowym obiektem podziękowała wszystkim za zaangażowanym w realizację tego jakże ważnego i potrzebnego mieszkańcom Reguł projektu.

 

Do podziękowań dołączył się również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Gratulując tak wspaniałej świetlicy podkreślił, iż jest to już kolejny nowy obiekt z przeznaczeniem kulturalno-społecznym w naszej gminie. Obiekt, który będzie miejscem aktywności i spotkań mieszkańców. Jego budowa niebyła zbyt prosta, a to za sprawą hydroforni, którą mieściła się w tym miejscu poprzednio. Jednak wszystko poszło, jak należy i dziś Reguły mają nową piękną świetlicę.

 

Uroczystego poświęcenia nowej świetlicy dokonał ks. Grzegorz Jasiński, proboszcz kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach.

 

Po części oficjalnej przyszła kolej na zwiedzanie pachnącej nowością świetlicy, a było co zwiedzać. Sama sala świetlicy to dokładnie 103,6 m². Do tego budynek posiada zaplecze o powierzchni 14,9 m², aneks kuchenny 14,2 m² oraz dwie toalety. Cała powierzchnia użytkowa nowej świetlicy to ponad 150 m².

 

Już od pierwszego dnia w świetlicy się działo, a największym zainteresowaniem cieszył się kącki, gdzie własnoręcznie można było ozdobić torbę na zakupy. Oczywiście tekstem związanym z Regułami np. „wyjątek potwierdza Reguły”. Był również opracowany przez Mariana Jędrasa i Daniela Wolborskiego rys historyczny Reguł. Docelowo praca zamieni się w tablicę, która umiejscowiona zostanie w okolicy nowej świetlicy.  

 

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogratulować mieszkańcom Reguł wapniałem świetlicy i życzyć im wielu ciekawych wydarzeń, które zorganizują w tej przepięknej świetlicy.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły, świetlica

Zobacz także