Otwarcie świetlicy w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak
Uroczystego otwarcia dokonali: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka oraz sołtys Reguł, Magdalena Krajnik-Partyka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Poświęcenie świetlicy zakończyło oficjalną uroczystość, fot. Mariusz Marcysiak po czym mieszkańcy i goście zapoznali się z nowym obiektem. fot. Mariusz Marcysiak Dużym zainteresowaniem cieszył się rys historyczny Reguł fot. Mariusz Marcysiak oraz ręczne malowanie toreb na zakupy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak malowanie i zwiedzanie trwa. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły, świetlica

Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.


Ten wspaniały moment, moment uroczystego przecięcia wstęgi i przekazania do użytku świetlicy mieszkańcom Reguł nastąpił w niedzielę, 3 września. Na uroczystość przybyło wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości w tym: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk oraz radni i sołtysi z pozostałych sołectw naszej gminy.

 

Gospodyni uroczystości, sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka zanim zaprosiła gości do zapoznania się z nowym obiektem podziękowała wszystkim za zaangażowanym w realizację tego jakże ważnego i potrzebnego mieszkańcom Reguł projektu.

 

Do podziękowań dołączył się również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Gratulując tak wspaniałej świetlicy podkreślił, iż jest to już kolejny nowy obiekt z przeznaczeniem kulturalno-społecznym w naszej gminie. Obiekt, który będzie miejscem aktywności i spotkań mieszkańców. Jego budowa niebyła zbyt prosta, a to za sprawą hydroforni, którą mieściła się w tym miejscu poprzednio. Jednak wszystko poszło, jak należy i dziś Reguły mają nową piękną świetlicę.

 

Uroczystego poświęcenia nowej świetlicy dokonał ks. Grzegorz Jasiński, proboszcz kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach.

 

Po części oficjalnej przyszła kolej na zwiedzanie pachnącej nowością świetlicy, a było co zwiedzać. Sama sala świetlicy to dokładnie 103,6 m². Do tego budynek posiada zaplecze o powierzchni 14,9 m², aneks kuchenny 14,2 m² oraz dwie toalety. Cała powierzchnia użytkowa nowej świetlicy to ponad 150 m².

 

Już od pierwszego dnia w świetlicy się działo, a największym zainteresowaniem cieszył się kącki, gdzie własnoręcznie można było ozdobić torbę na zakupy. Oczywiście tekstem związanym z Regułami np. „wyjątek potwierdza Reguły”. Był również opracowany przez Mariana Jędrasa i Daniela Wolborskiego rys historyczny Reguł. Docelowo praca zamieni się w tablicę, która umiejscowiona zostanie w okolicy nowej świetlicy.  

 

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogratulować mieszkańcom Reguł wapniałem świetlicy i życzyć im wielu ciekawych wydarzeń, które zorganizują w tej przepięknej świetlicy.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zajęcia z jogi

Zajęcia z jogi Data wydarzenia: 26.02.2018

Sołtys i Rada Sołecka Reguł zapraszają do regulskiej świetlicy na poniedziałkowe zajęcia jogi (26 lutego, godz.: 17:30).

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach 04.06.2017 20:25

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne w Regułach 09.04.2017 20:05

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już w pełni, a na kilka dni przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym katolików, odbyło się spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł 18.12.2016 09:55

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.

czytaj więcej