Mikołajki Granicy

12.12.2016 20:00     154
Mikołajki w Granicy. Foto: bz
Przedstawienie o historii narodzenia Pana Jezusa. Foto: bz Dzieci słuchały z wielką uwagą historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Foto: bz Spotkanie mikołajkowe w świetlicy w Granicy. Foto: bz Mikołaj wśród dzieci. Foto: bz Zabawa choinkowa z Mikołajem. Foto: bz Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Foto: bz Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Foto: bz Dzieci podczas zajęć plastycznych. Foto: bz Ozdabianie świątecznej choinki. Foto: bz
Podobne tematy: Granica

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 11 grudnia. Było przedstawienie, świetna zabawa
i słodki poczęstunek. Imprezę zorganizowali radni
i Zarząd Osiedla Granica.


Granicka Zatoka Kultury – tak nazwana została świetlica w Granicy i do takiej nazwy przyzwyczajają się mieszkańcy. Najważniejsza jest jednak dobra energia, która panuje wokół wszystkich działań związanych z aktywizowaniem mieszkańców. A działań tych naprawdę jest bardzo dużo. Regularnie odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci, pokazy filmów dokumentalnych, gimnastyka i zajęcia usprawniające dla dorosłych, jest kurs tańca towarzyskiego i wiele innych ciekawych propozycji. W niedzielne popołudnie odbyła się zabawa z Mikołajem. Uczestniczyło w niej dużo dzieci w różnych wieku, począwszy od najmłodszych, które bawiły się będąc na rękach swoich mam, poprzez dzieci starsze, które chętnie uczestniczyły w różnych konkursach.

 

Spotkanie mikołajkowe rozpoczęło się od przedstawienia, aktorzy zaprezentowali opowieść o historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Opowieść biblijna była przedstawiona bardzo sugestywnie, dzieci słuchały i oglądały z wielkim zainteresowaniem. Potem oczekiwały już tylko na Mikołaja. Mikołaj, jak każdego roku,  przyszedł z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko mogło porozmawiać z Mikołajem i otrzymało słodki upominek. A potem były zabawy i konkursy. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najdłuższy łańcuch na choinkę. Emocji było co nie miara. Na zakończenie uczestnicy zabawy choinkowej ozdobili świąteczne drzewko łańcuchem. Wszyscy świetnie się bawili. Zabawa sfinansowana była z funduszu osiedla Granica zgodnie z głosowaniem mieszkańców podczas zebrania.

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury 27.11.2017 18:40

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.

czytaj więcej
Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej