Mikołajki Granicy

12.12.2016 20:00     151
Mikołajki w Granicy. Foto: bz
Przedstawienie o historii narodzenia Pana Jezusa. Foto: bz Dzieci słuchały z wielką uwagą historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Foto: bz Spotkanie mikołajkowe w świetlicy w Granicy. Foto: bz Mikołaj wśród dzieci. Foto: bz Zabawa choinkowa z Mikołajem. Foto: bz Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Foto: bz Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Foto: bz Dzieci podczas zajęć plastycznych. Foto: bz Ozdabianie świątecznej choinki. Foto: bz
Podobne tematy: Granica

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 11 grudnia. Było przedstawienie, świetna zabawa
i słodki poczęstunek. Imprezę zorganizowali radni
i Zarząd Osiedla Granica.


Granicka Zatoka Kultury – tak nazwana została świetlica w Granicy i do takiej nazwy przyzwyczajają się mieszkańcy. Najważniejsza jest jednak dobra energia, która panuje wokół wszystkich działań związanych z aktywizowaniem mieszkańców. A działań tych naprawdę jest bardzo dużo. Regularnie odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci, pokazy filmów dokumentalnych, gimnastyka i zajęcia usprawniające dla dorosłych, jest kurs tańca towarzyskiego i wiele innych ciekawych propozycji. W niedzielne popołudnie odbyła się zabawa z Mikołajem. Uczestniczyło w niej dużo dzieci w różnych wieku, począwszy od najmłodszych, które bawiły się będąc na rękach swoich mam, poprzez dzieci starsze, które chętnie uczestniczyły w różnych konkursach.

 

Spotkanie mikołajkowe rozpoczęło się od przedstawienia, aktorzy zaprezentowali opowieść o historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Opowieść biblijna była przedstawiona bardzo sugestywnie, dzieci słuchały i oglądały z wielkim zainteresowaniem. Potem oczekiwały już tylko na Mikołaja. Mikołaj, jak każdego roku,  przyszedł z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko mogło porozmawiać z Mikołajem i otrzymało słodki upominek. A potem były zabawy i konkursy. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najdłuższy łańcuch na choinkę. Emocji było co nie miara. Na zakończenie uczestnicy zabawy choinkowej ozdobili świąteczne drzewko łańcuchem. Wszyscy świetnie się bawili. Zabawa sfinansowana była z funduszu osiedla Granica zgodnie z głosowaniem mieszkańców podczas zebrania.

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej
Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy

Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy 11.04.2017 15:55

Wiosna w Paryżu – tak zatytułowany był kolejny koncert z cyklu Granica Sunday Festival. W granickiej świetlicy piosenek francuskich wysłuchało wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz

Koncert z okazji święta kobiet w Granicy 06.03.2017 11:15

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby spotkać się w sąsiedzkim gronie. W granickiej świetlicy, z tej okazji, odbył się koncert piosenek Anny German. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowie z żoną.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy. Foto: bz

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy 18.12.2016 09:20

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy po raz pierwszy odbyło się świetlicy - Granickiej Zatoce Kultury. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy (fot. Beata Zybała)

Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy 20.09.2016 12:05

W sobotę, 17 września, mieszkańcy Granicy bawili się na imprezie zorganizowanej przez zarząd osiedla Granica i radnych zatytułowanej „Pożegnanie lata”. W zabawie uczestniczyło wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Były tańce, zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy świetnie się bawili.

czytaj więcej
Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy

Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy 07.06.2016 11:55

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.

czytaj więcej