Mikołajki Granicy

12.12.2016 20:00     157
Mikołajki w Granicy. Foto: bz
Przedstawienie o historii narodzenia Pana Jezusa. Foto: bz Dzieci słuchały z wielką uwagą historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Foto: bz Spotkanie mikołajkowe w świetlicy w Granicy. Foto: bz Mikołaj wśród dzieci. Foto: bz Zabawa choinkowa z Mikołajem. Foto: bz Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Foto: bz Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Foto: bz Dzieci podczas zajęć plastycznych. Foto: bz Ozdabianie świątecznej choinki. Foto: bz
Podobne tematy: Granica

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 11 grudnia. Było przedstawienie, świetna zabawa
i słodki poczęstunek. Imprezę zorganizowali radni
i Zarząd Osiedla Granica.


Granicka Zatoka Kultury – tak nazwana została świetlica w Granicy i do takiej nazwy przyzwyczajają się mieszkańcy. Najważniejsza jest jednak dobra energia, która panuje wokół wszystkich działań związanych z aktywizowaniem mieszkańców. A działań tych naprawdę jest bardzo dużo. Regularnie odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci, pokazy filmów dokumentalnych, gimnastyka i zajęcia usprawniające dla dorosłych, jest kurs tańca towarzyskiego i wiele innych ciekawych propozycji. W niedzielne popołudnie odbyła się zabawa z Mikołajem. Uczestniczyło w niej dużo dzieci w różnych wieku, począwszy od najmłodszych, które bawiły się będąc na rękach swoich mam, poprzez dzieci starsze, które chętnie uczestniczyły w różnych konkursach.

 

Spotkanie mikołajkowe rozpoczęło się od przedstawienia, aktorzy zaprezentowali opowieść o historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Opowieść biblijna była przedstawiona bardzo sugestywnie, dzieci słuchały i oglądały z wielkim zainteresowaniem. Potem oczekiwały już tylko na Mikołaja. Mikołaj, jak każdego roku,  przyszedł z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko mogło porozmawiać z Mikołajem i otrzymało słodki upominek. A potem były zabawy i konkursy. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najdłuższy łańcuch na choinkę. Emocji było co nie miara. Na zakończenie uczestnicy zabawy choinkowej ozdobili świąteczne drzewko łańcuchem. Wszyscy świetnie się bawili. Zabawa sfinansowana była z funduszu osiedla Granica zgodnie z głosowaniem mieszkańców podczas zebrania.

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej