18.12.2019 11:25

Mikołajki w Granicy – najlepsze!

160
Zabawa mikołajowa w świetlicy Granicka Zatoka Kultury była wyjątkowo udana. Był święty Mikołaj były też dzieci!

Frekwencja w tym roku była wyjątkowo wysoka. W kolejce po prezent od Świętego Mikołaja oczekiwało wiele dzieci. Były maluszki, były też dzieci starsze. Każde dziecko otrzymało coś wspaniałego i niezwykłego, a także coś słodkiego. To było bardzo miłe, niedzielne popołudnie.

Świetlica została udekorowana choinką i świecącymi łańcuchami. W roli pomocnika Mikołaja wystąpiła Agnieszka Paradowska, która zapraszała na przedstawienie i koordynowała to wydarzenie. Pomagali jej pozostali członkowie Zarządu Osiedla Granica: Beata Aksamit, Jerzy Miszczak, Piotr Sadłowski i oczywiście Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia, którego przesłaniem było, że każde dziecko jest wyjątkowe, ale każde też powinno nauczyć się współpracować z rówieśnikami i pomagać starszym. Na zakończenie dzieci ustawiły się w kolejce po prezent od Świętego Mikołaja. Potem był czas na pamiątkowe fotografie z Mikołajem i jego pomocnikiem, a także zdjęcia przy pięknej choince.

Dużą atrakcję był słodki poczęstunek. Wszyscy chętnie częstowali się ciastkami, cukierkami i mandarynkami. Była kawa i herbata, a dla najmłodszych soki owocowe. Był to dobry czas na integrację nie tylko dzieci, również ich rodziców i dziadków. Część dzieci uczestniczy w cotygodniowych zajęciach umuzykalniających. Dorośli uczestniczą też w zajęciach sportowych, dlatego odnosi się wrażenie, że wszyscy świetnie się znają. W najbliższą sobotę – 21 grudnia odbędzie się świąteczne spotkanie dla dorosłych mieszkańców Granicy. Będzie to wspólne śpiewania kolęd, prowadził je będzie Witold Błaszczyk, mieszkaniec Granicy. Zapraszamy!

Impreza mikołajkowa sfinansowana została z funduszu Osiedla Granica, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.   

Zobacz także