Mikołajkowa niespodzianka

04.12.2017 17:50     163
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak
2 grudnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy na dzieci czekała moc atrakcji. fot. Mariusz Marcysiak Były warsztaty świątecznych ozdób fot. Mariusz Marcysiak i występy artystów cyrkowych. fot. Mariusz Marcysiak Dzieci odwiedził również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Oczywiście z prezentami. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Były także zabawy fot. Mariusz Marcysiak i magiczne sztuczki. fot. Mariusz Marcysiak Wydarzenie odbyło się dzięki pomocy darczyńców. fot. Mariusz Marcysiak Św. Mikołaj miał dla dzieci wspaniałe prezenty. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG, GOPS

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.


Jak co roku „Mikołajkowa niespodzianka”, wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice wprowadziło nas w czas świątecznego oczekiwania. W sali multimedialnej stanęła ogromna, żywa choinka, przyozdobiona przepięknymi dekoracjami, a na parkiecie pojawili się artyści cyrkowi, którzy błyskawicznie zyskali sympatię dzieci. Całe wydarzenie poprowadziła aktorka oraz pisarka wierszy i bajek dla dzieci, Laura Łącz.

 

Tańce, zabawy oraz popisy artystów cyrkowych to na sali multimedialnej, natomiast w holu urzędu na dzieci czekały kolejne atrakcje. Balonowe cudaki, malowanie buziek, warsztaty ozdób świątecznych, wypożyczalnia strojów balowych i kącik smakosza. Tak duża liczba atrakcji sprawiła, że na nudę nie było miejsca, a każdy z radością i uśmiechem na buzi uczestniczył w tej wspaniałej zabawie. 

 

Oczywiście całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania i pomocy pracowników GOPSu oraz wolontariuszy, którzy tego dnia ubrani w charakterystyczne żółte koszulki oraz przebrani w zabawne stroje dbali o świąteczną atmosferę, a także uprzyjemniali uczestnikom zabawy czas oczekiwania na gości specjalnych, a pierwszym gościem, który odwiedził dzieci był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

Były życzenia radosnych i magicznych Świat Bożego Narodzenia, a także prezenty, do których ustawiła się mega długa kolejka. Ich rozdanie trochę trwał, a wójt osobiście przywitał się z każdym obdarowanym dzieckiem.

 

Kolejne zabawy i pokazy cyrkowe wypełniły czas oczekiwania na wizytę ostatniego gościa tej imprezy. Któż inny mógłby być gościem „Mikołajkowej niespodzianki”, jak nie sam Święty Mikołaj. Śnieg za oknem sprawił, że podróż Mikołaja była dużo łatwiejsza, a z chwilą, gdy się pojawił w sali multimedialnej nie było już nic ważniejszego jak tylko właśnie spotkanie z nim. Gdy tylko Mikołaj wygodnie zasiadł na swoim tronie, natychmiast dzieci obsiadły go wokoło i rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji wokalno-recytatorski dzieci, co sprawiło Mikołajowi wiele radości.

 

„Mikołajkowa niespodzianka” to wydarzenie, które oprócz zaangażowaniu pracowników GOPSu i wolontariuszy jest realizowane dzięki pomocy darczyńców – osób i firm, które udzieliły wsparcia, a wśród nich byli:

 

Auto Wimar Centrum

Bank Spółdzielczy w Raszynie

CZAPLAR Usługi Gastronomiczne

Drosed Surowiec Sp. z o.o.

Iveria Anikin Siergiej

ŁUKSZA Opacz Mała

Michałowiczanka

SIR-COM

STIGA Sp. z o.o.

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Usługi Przeciwpożarowe i BHP ZASPOŻ TREND Magdalena Stefaniak

XL Promotion Dariusz Michalak

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wnioski on-line

Wnioski on-line 12.07.2018 12:40

Zachęcamy do składania wniosków do dwóch programów "300+" oraz "500+" drogą elektroniczną. W tej formie można je przesyłać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, stron internetowych: empatia.mrpips.gov.pl oraz PUE ZUS.

czytaj więcej
Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
300 zł dla ucznia - program Dobry start

300 zł dla ucznia - program "Dobry start" 14.06.2018 08:35

Od 1 lipca on-line, a od 1 sierpnia w formie papierowej rozpocznie się przyjmowanie wniosków uprawniających rodziców dzieci uczących się do otrzymania świadczenia "Dobry Start" .

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy 14.05.2018 10:10

Wolontariat bardzo często kojarzy się nam z niesieniem pomocy, ale ta pomoc może mieć różne wyrazy. Jest takie powiedzenie, że bez kogoś impreza nie może się udać. Tak właśnie jest z wolontariuszami, którzy swoim zaangażowaniem i radością sprawiają, że każde wydarzenie z ich udziałem jest doskonałe i efektowne.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej