Mikołajkowa niespodzianka

04.12.2017 17:50     150
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak
2 grudnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy na dzieci czekała moc atrakcji. fot. Mariusz Marcysiak Były warsztaty świątecznych ozdób fot. Mariusz Marcysiak i występy artystów cyrkowych. fot. Mariusz Marcysiak Dzieci odwiedził również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Oczywiście z prezentami. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Były także zabawy fot. Mariusz Marcysiak i magiczne sztuczki. fot. Mariusz Marcysiak Wydarzenie odbyło się dzięki pomocy darczyńców. fot. Mariusz Marcysiak Św. Mikołaj miał dla dzieci wspaniałe prezenty. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG, GOPS

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.


Jak co roku „Mikołajkowa niespodzianka”, wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice wprowadziło nas w czas świątecznego oczekiwania. W sali multimedialnej stanęła ogromna, żywa choinka, przyozdobiona przepięknymi dekoracjami, a na parkiecie pojawili się artyści cyrkowi, którzy błyskawicznie zyskali sympatię dzieci. Całe wydarzenie poprowadziła aktorka oraz pisarka wierszy i bajek dla dzieci, Laura Łącz.

 

Tańce, zabawy oraz popisy artystów cyrkowych to na sali multimedialnej, natomiast w holu urzędu na dzieci czekały kolejne atrakcje. Balonowe cudaki, malowanie buziek, warsztaty ozdób świątecznych, wypożyczalnia strojów balowych i kącik smakosza. Tak duża liczba atrakcji sprawiła, że na nudę nie było miejsca, a każdy z radością i uśmiechem na buzi uczestniczył w tej wspaniałej zabawie. 

 

Oczywiście całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania i pomocy pracowników GOPSu oraz wolontariuszy, którzy tego dnia ubrani w charakterystyczne żółte koszulki oraz przebrani w zabawne stroje dbali o świąteczną atmosferę, a także uprzyjemniali uczestnikom zabawy czas oczekiwania na gości specjalnych, a pierwszym gościem, który odwiedził dzieci był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

Były życzenia radosnych i magicznych Świat Bożego Narodzenia, a także prezenty, do których ustawiła się mega długa kolejka. Ich rozdanie trochę trwał, a wójt osobiście przywitał się z każdym obdarowanym dzieckiem.

 

Kolejne zabawy i pokazy cyrkowe wypełniły czas oczekiwania na wizytę ostatniego gościa tej imprezy. Któż inny mógłby być gościem „Mikołajkowej niespodzianki”, jak nie sam Święty Mikołaj. Śnieg za oknem sprawił, że podróż Mikołaja była dużo łatwiejsza, a z chwilą, gdy się pojawił w sali multimedialnej nie było już nic ważniejszego jak tylko właśnie spotkanie z nim. Gdy tylko Mikołaj wygodnie zasiadł na swoim tronie, natychmiast dzieci obsiadły go wokoło i rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji wokalno-recytatorski dzieci, co sprawiło Mikołajowi wiele radości.

 

„Mikołajkowa niespodzianka” to wydarzenie, które oprócz zaangażowaniu pracowników GOPSu i wolontariuszy jest realizowane dzięki pomocy darczyńców – osób i firm, które udzieliły wsparcia, a wśród nich byli:

 

Auto Wimar Centrum

Bank Spółdzielczy w Raszynie

CZAPLAR Usługi Gastronomiczne

Drosed Surowiec Sp. z o.o.

Iveria Anikin Siergiej

ŁUKSZA Opacz Mała

Michałowiczanka

SIR-COM

STIGA Sp. z o.o.

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Usługi Przeciwpożarowe i BHP ZASPOŻ TREND Magdalena Stefaniak

XL Promotion Dariusz Michalak

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Mikołajki 2017 r. fot. Mariusz Marcysiak

Ekipa św. Mikołaja w akcji 07.12.2017 16:25

Mikołajki to dzień, który jest jednym z tych dni na który dzieci czekają z wytęsknieniem. Czekają, choć nie dla wszystkich jest on tak cudowny i wypełniony atrakcjami. W tym roku z pomocą przyszła ekipa Mikołaja, która przygotowała niespodziankę dla dzieci z rodzin objętych pomocą Gopsu.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej