Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak
Na występ zaprosił mieszkańców wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Janusz Strobel - aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów. fot. Mariusz Marcysiak Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności była również przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był też czas na spotkanie z artystami. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, Muzyczny Maj

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.


„Trzeba marzyć” to tytuł niedzielnego koncertu, w którym artyści zaprezentowali najpiękniejsze piosenki m.in. Jonasza Kofty i Jana Wołka do których muzykę skomponował wybitny aranżer i gitarzysta, Janusz Strobel.

 

Jak niezwykłe było to wydarzenie wystarczy wspomnieć o artystach w nim występujących. Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. Janusz Strobel – aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów: Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego. Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród.

 

Koncert, w trakcie którego znalazły się piosenki o miłości, marzeniach i tęsknocie. Wszystko zaprezentowane w jazzowej aranżacji, w której nie zabrakło solowych partii improwizowanych przez Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego.

 

Było nastrojowo, refleksyjnie, ale i również zabawnie, a to wszystko za sprawą takich piosenek jak: „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Chcę z tobą być”, „Nieobecni”, „Jeśli musisz kłamać”, Źródełko ciepełka”, „O kominiarzu Panu Stanisławie”, „Pośpij jeszcze”, „Do góry dnem”, „To nie miało być o łzach”, „Zawołałem za późno”, „Piosenka o pospiechu”, „Jeśli w nas”, „Tak młodo jak teraz”, „Dzień dobry dniu”.

 

To była naprawdę wyjątkowa muzyczna uczta. Połączenie artyzmu i niebanalnych tekstów piosenek wielokrotnie wprowadzało publiczność w zachwyt i doskonały nastrój, a kto nie było ma po prostu, czego żałować.

 

Niedzielny koncert, który odbył się w ramach cyklu „Muzyczny Maj” zakończył się specjalnymi podziękowania dla artystów, które w imieniu zgromadzonej publiczności złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

40 lat minęło! 09.07.2017 13:40

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Matki - spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki – spotkanie michałowickich seniorów 27.05.2017 21:50

Dzień matki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. To święto obchodzone, jako wyraz szacunku i pamięci dla wszystkich mam. W sobotę 27 maja na zaproszenie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sali przy ul. Raszyńskiej odbyło się spotkanie z okazji tego jakże wyjątkowego święta.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej
Wiosenne sprzątanie Michałowic. fot. Mariusz Marcysiak

Wiosenne sprzątanie Michałowic 08.05.2017 11:05

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia to idealny czas na porządkowanie i sprzątanie domu, ogrodu, ale i również swojego najbliższego otoczenia tak jak zrobili to w sobotę, 6 maja mieszkańcy Michałowic.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów 24.04.2017 10:55

W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spotkanie michałowickich seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie michałowickich seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka 23.01.2017 19:59

W miniony weekend swoje wyjątkowe święto obchodziły najukochańsze osoby na świecie, babcie i dziadkowie. Z tej okazji 21 stycznia w sali przy ul. Raszyńskiej 34, seniorzy z Michałowic spotkali się, aby wspólnie świętować to szczególne święto.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 19.12.2016 20:35

18 grudnia, w holu Zespołu Szkół w Michałowicach odbyło się coroczne spotkanie wigilijne seniorów z michałowickiego Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
XIII Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. 14.11.2016 21:05

Już po raz XIII na matach Zespołu Szkół w Michałowicach, odbył się Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej