Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak
Na występ zaprosił mieszkańców wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Janusz Strobel - aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów. fot. Mariusz Marcysiak Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności była również przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był też czas na spotkanie z artystami. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, Muzyczny Maj

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.


„Trzeba marzyć” to tytuł niedzielnego koncertu, w którym artyści zaprezentowali najpiękniejsze piosenki m.in. Jonasza Kofty i Jana Wołka do których muzykę skomponował wybitny aranżer i gitarzysta, Janusz Strobel.

 

Jak niezwykłe było to wydarzenie wystarczy wspomnieć o artystach w nim występujących. Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. Janusz Strobel – aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów: Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego. Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród.

 

Koncert, w trakcie którego znalazły się piosenki o miłości, marzeniach i tęsknocie. Wszystko zaprezentowane w jazzowej aranżacji, w której nie zabrakło solowych partii improwizowanych przez Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego.

 

Było nastrojowo, refleksyjnie, ale i również zabawnie, a to wszystko za sprawą takich piosenek jak: „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Chcę z tobą być”, „Nieobecni”, „Jeśli musisz kłamać”, Źródełko ciepełka”, „O kominiarzu Panu Stanisławie”, „Pośpij jeszcze”, „Do góry dnem”, „To nie miało być o łzach”, „Zawołałem za późno”, „Piosenka o pospiechu”, „Jeśli w nas”, „Tak młodo jak teraz”, „Dzień dobry dniu”.

 

To była naprawdę wyjątkowa muzyczna uczta. Połączenie artyzmu i niebanalnych tekstów piosenek wielokrotnie wprowadzało publiczność w zachwyt i doskonały nastrój, a kto nie było ma po prostu, czego żałować.

 

Niedzielny koncert, który odbył się w ramach cyklu „Muzyczny Maj” zakończył się specjalnymi podziękowania dla artystów, które w imieniu zgromadzonej publiczności złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Śpiewająca rodzina Kaczmarków - Muzyczny Maj. fot. Mariusz Marcysiak

Śpiewająca rodzina Kaczmarków 20.05.2018 22:20

Muzyka w tej rodzinie zakorzeniona jest od pokoleń. Dziadkowie, rodzice, a teraz dzieci. Wszyscy śpiewają i to jak.

czytaj więcej
Odwołane zajęcia w Michałowicach

Odwołane zajęcia w Michałowicach Data wydarzenia: 15.05.2018

Zarząd Osiedla Michałowice informuje, że zajęcia gimnastyczne i z jogi nie odbędą się w dniach:
15 - 17 maja.
Równocześnie zawiadamia, że trzy kolejne zajęcia z jogi (22, 23, 29 maja) rozpoczną się o godz. 18:00.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej