Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak
Na występ zaprosił mieszkańców wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Janusz Strobel - aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów. fot. Mariusz Marcysiak Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności była również przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był też czas na spotkanie z artystami. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, Muzyczny Maj

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.


„Trzeba marzyć” to tytuł niedzielnego koncertu, w którym artyści zaprezentowali najpiękniejsze piosenki m.in. Jonasza Kofty i Jana Wołka do których muzykę skomponował wybitny aranżer i gitarzysta, Janusz Strobel.

 

Jak niezwykłe było to wydarzenie wystarczy wspomnieć o artystach w nim występujących. Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. Janusz Strobel – aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów: Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego. Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród.

 

Koncert, w trakcie którego znalazły się piosenki o miłości, marzeniach i tęsknocie. Wszystko zaprezentowane w jazzowej aranżacji, w której nie zabrakło solowych partii improwizowanych przez Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego.

 

Było nastrojowo, refleksyjnie, ale i również zabawnie, a to wszystko za sprawą takich piosenek jak: „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Chcę z tobą być”, „Nieobecni”, „Jeśli musisz kłamać”, Źródełko ciepełka”, „O kominiarzu Panu Stanisławie”, „Pośpij jeszcze”, „Do góry dnem”, „To nie miało być o łzach”, „Zawołałem za późno”, „Piosenka o pospiechu”, „Jeśli w nas”, „Tak młodo jak teraz”, „Dzień dobry dniu”.

 

To była naprawdę wyjątkowa muzyczna uczta. Połączenie artyzmu i niebanalnych tekstów piosenek wielokrotnie wprowadzało publiczność w zachwyt i doskonały nastrój, a kto nie było ma po prostu, czego żałować.

 

Niedzielny koncert, który odbył się w ramach cyklu „Muzyczny Maj” zakończył się specjalnymi podziękowania dla artystów, które w imieniu zgromadzonej publiczności złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Krąg kobiet - Michałowice

Krąg kobiet - Michałowice Data wydarzenia: 15.02.2018

15 lutego rusza cykl warsztatów z serii "Krąg Kobiet", które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz. Spotkania odbywać się będą w co drugi czwartek. Zapisy pod numerem telefonu 605 420 368. Na warsztaty zaprasza Zarząd Osiedla Michałowice. (15 lutego, godz. 18.00)

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej