Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak
Na występ zaprosił mieszkańców wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Janusz Strobel - aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów. fot. Mariusz Marcysiak Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności była również przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był też czas na spotkanie z artystami. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, Muzyczny Maj

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.


„Trzeba marzyć” to tytuł niedzielnego koncertu, w którym artyści zaprezentowali najpiękniejsze piosenki m.in. Jonasza Kofty i Jana Wołka do których muzykę skomponował wybitny aranżer i gitarzysta, Janusz Strobel.

 

Jak niezwykłe było to wydarzenie wystarczy wspomnieć o artystach w nim występujących. Nula Stankiewicz - delikatna, klimatyczna i śpiewająca ciepłą barwą potrafi znakomicie przekazać sens śpiewanych utworów. Janusz Strobel – aranżer, wybitny wirtuoz gitary klasycznej i twórca muzyki do tekstów najbardziej znanych autorów: Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego. Andrzej Jagodziński – artysta wszechstronny, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog i laureat wielu nagród.

 

Koncert, w trakcie którego znalazły się piosenki o miłości, marzeniach i tęsknocie. Wszystko zaprezentowane w jazzowej aranżacji, w której nie zabrakło solowych partii improwizowanych przez Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego.

 

Było nastrojowo, refleksyjnie, ale i również zabawnie, a to wszystko za sprawą takich piosenek jak: „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Chcę z tobą być”, „Nieobecni”, „Jeśli musisz kłamać”, Źródełko ciepełka”, „O kominiarzu Panu Stanisławie”, „Pośpij jeszcze”, „Do góry dnem”, „To nie miało być o łzach”, „Zawołałem za późno”, „Piosenka o pospiechu”, „Jeśli w nas”, „Tak młodo jak teraz”, „Dzień dobry dniu”.

 

To była naprawdę wyjątkowa muzyczna uczta. Połączenie artyzmu i niebanalnych tekstów piosenek wielokrotnie wprowadzało publiczność w zachwyt i doskonały nastrój, a kto nie było ma po prostu, czego żałować.

 

Niedzielny koncert, który odbył się w ramach cyklu „Muzyczny Maj” zakończył się specjalnymi podziękowania dla artystów, które w imieniu zgromadzonej publiczności złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Śpiewająca rodzina Kaczmarków - Muzyczny Maj. fot. Mariusz Marcysiak

Śpiewająca rodzina Kaczmarków 20.05.2018 22:20

Muzyka w tej rodzinie zakorzeniona jest od pokoleń. Dziadkowie, rodzice, a teraz dzieci. Wszyscy śpiewają i to jak.

czytaj więcej
Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej