02.07.2018 14:55

O maluchach w bibliotece

315
Czy biblioteka to dobre miejsce dla maluchów? Jeśli ktoś miał wątpliwości to mógł zajrzeć na jedno z sześciu spotkań, które od kwietnia do czerwca odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

Licznie uczestniczący w spotkaniach rodzice, a także przyszli rodzice i oczywiście same maluchy potwierdzają, że biblioteka to miejsce dla nich.

 

Otwarta i przyjazna atmosfera to atrybuty, które charakteryzują spotkania „O maluchach w bibliotece”, ale nie tylko. Bez wątpienia spotkania, które swoim patronatem objął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, to również okazja do wymiany doświadczeń, sąsiedzkich rozmów i spotkań ze specjalistami m.in: pediatrą, położną, doradcą laktacyjnym, terapeutą sensorycznym, czy instruktorką szkoły rodzenia. Również w komorowskiej bibliotece maluchy stawiają swoje pierwsze kroki i od pierwszych dni staja się jej czytelnikami.

 

Uroczyste podsumowanie całego cyklu odbyło się 29 czerwca, a w spotkaniu wziął także udział wójt, Krzysztof Grabka. Tego dnia ogród przy bibliotece ponowne wypełnił się mamami i maluchami gotowymi na ostatnie warsztaty w tym cyklu, ale zanim to nastąpiło wszyscy uczestnicy otrzymali upominki niespodzianki.

 

Ostatnim tematem warsztatów było chustowanie, a poprowadziła je położna, Dominika Karmel. Chustowanie jest niezwykle poręczne i z sukcesem zastępuje wózek zwłaszcza wtedy, gdy mamy ograniczoną przestrzeń poruszania się lub wówczas, gdy nie mamy gdzie go pozostawić. Choć motanie, bo tak nazywa się wiązanie chusty wymaga pewnych umiejętności, to bez wątpienia jest to jeden z najlepszych sposobów na noszenie dziecka. Bliskość malucha z rodzicem, bardzo dobry wpływ na zdrowie dziecka i poczucie bezpieczeństwa to tylko kilka z wielu zalet chustowania.

 

Spotkania „O maluchach w bibliotece” okazały się dużym sukcesem, który docenił także Instytut Książki. W ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, Instytut przyznał bibliotece w Komorowie „wyprawkę czytelniczą”, która z pewnością ucieszyła najmłodszych czytelników.

 

 

Podobne tematy: Biblioteka w Komorowie

Zobacz także