O maluchach w bibliotece

02.07.2018 14:55     248
O maluchach w bibliotece. fot. Mariusz Marcysiak
Ostanie przygotowania fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i można zaczynać. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie spotkania odbywały się w atmosferze wspaniałej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Warsztaty chustowania poprowadziła, Dominika Karmel. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Biblioteka w Komorowie

Czy biblioteka to dobre miejsce dla maluchów? Jeśli ktoś miał wątpliwości to mógł zajrzeć na jedno z sześciu spotkań, które od kwietnia do czerwca odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.


Licznie uczestniczący w spotkaniach rodzice, a także przyszli rodzice i oczywiście same maluchy potwierdzają, że biblioteka to miejsce dla nich.

 

Otwarta i przyjazna atmosfera to atrybuty, które charakteryzują spotkania „O maluchach w bibliotece”, ale nie tylko. Bez wątpienia spotkania, które swoim patronatem objął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, to również okazja do wymiany doświadczeń, sąsiedzkich rozmów i spotkań ze specjalistami m.in: pediatrą, położną, doradcą laktacyjnym, terapeutą sensorycznym, czy instruktorką szkoły rodzenia. Również w komorowskiej bibliotece maluchy stawiają swoje pierwsze kroki i od pierwszych dni staja się jej czytelnikami.

 

Uroczyste podsumowanie całego cyklu odbyło się 29 czerwca, a w spotkaniu wziął także udział wójt, Krzysztof Grabka. Tego dnia ogród przy bibliotece ponowne wypełnił się mamami i maluchami gotowymi na ostatnie warsztaty w tym cyklu, ale zanim to nastąpiło wszyscy uczestnicy otrzymali upominki niespodzianki.

 

Ostatnim tematem warsztatów było chustowanie, a poprowadziła je położna, Dominika Karmel. Chustowanie jest niezwykle poręczne i z sukcesem zastępuje wózek zwłaszcza wtedy, gdy mamy ograniczoną przestrzeń poruszania się lub wówczas, gdy nie mamy gdzie go pozostawić. Choć motanie, bo tak nazywa się wiązanie chusty wymaga pewnych umiejętności, to bez wątpienia jest to jeden z najlepszych sposobów na noszenie dziecka. Bliskość malucha z rodzicem, bardzo dobry wpływ na zdrowie dziecka i poczucie bezpieczeństwa to tylko kilka z wielu zalet chustowania.

 

Spotkania „O maluchach w bibliotece” okazały się dużym sukcesem, który docenił także Instytut Książki. W ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, Instytut przyznał bibliotece w Komorowie „wyprawkę czytelniczą”, która z pewnością ucieszyła najmłodszych czytelników.

 

 

Zobacz także

Dziś dzień bibliotek i bibliotekarzy

Dziś dzień bibliotek i bibliotekarzy 08.05.2018 09:55

Z tej okazji osobom pracującym w gminnych bibliotekach życzymy dużo zdrowia, pozytywnej energii oraz satysfakcji z każdej chwili spędzonej z czytelnikami. Niech książek i miłośników lektury wciąż Wam przybywa, a realizowane przez Was projekty przyciągają jak największą liczbę uczestników.

czytaj więcej
Gorące spotkanie na temat zimnej części świata

Gorące spotkanie na temat zimnej części świata 22.02.2018 08:55

Za nami fantastyczne spotkanie z Piotrem Horzelą (podróżnikiem, leśnikiem i fotografem), który swoimi opowieściami przeniósł gości komorowskiej biblioteki do krainy lodowców, pingwinów i słoni morskich - na Antarktykę.

czytaj więcej
Ferie w komorowskiej bibliotece

Ferie w komorowskiej bibliotece Data wydarzenia: 15.01.2018

Jeśli nie wyjeżdżasz podczas ferii szkolnych zamiast siedzieć w domu weź siostrę, brata, kolegę, koleżankę, babcię, dziadka, rodziców, opiekunów lub kogo tam chcesz... zapraszamy do biblioteki w Komorowie na niezłą zabawę :-)

czytaj więcej
paczka literacka

Sięgnij po... Paczkę Literacką 25.08.2017 12:30

Biblioteka w Komorowie niebawem otrzyma Paczkę Literacką.

Do zbiorów biblioteki trafi 21 książek oraz 2 audiobooki Wydawnictwa Agora, które przekaże Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Przesyłki trafią do blisko 500 instytucji w całym kraju.

czytaj więcej
Atrakcje NOCY BIBLIOTEK w Komorowie już za nami

Atrakcje NOCY BIBLIOTEK w Komorowie już za nami 05.06.2017 15:30

W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, w słonecznej oprawie w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie odbyła się III Ogólnopolska Noc Bibliotek. Hasło przewodnie nocy brzmiało: czytanie porusza! a atrakcje przygotowane przez bibliotekę dla przybyłych już od godz. 15:00 potwierdziły je w 100%.

czytaj więcej
Pokój zagadek Pani Marii

Pierwszy escape room w naszej gminie: Pokój zagadek Pani Marii 30.05.2017 08:35

Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice oraz Fundacja Edukacji Międzykulturowej, kolejny raz postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć pierwszy Escape Room w gminie Michałowice!!

czytaj więcej
Igor Strojecki

Spotkanie autorskie z Igorem Strojeckim 29.05.2017 12:35

Ludzie odważni docierają na krańce świata, a my wiemy, że coś leży za horyzontem. Ale to dzięki tym, którzy są dość wytrwali, żeby ten świat dokumentować, wiemy też, jaki ten świat jest, możemy zrozumieć go lepiej.
Martyna Wojciechowska


czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
Piknik na jedwabnym szlaku – biblioteka w Komorowie

Piknik w komorowskiej bibliotece 11.07.2016 13:30

W sobotę, 9 lipca, odbył się w komorowskiej bibliotece piknik „Na jedwabnym szlaku”. Organizatorzy przygotowali wspaniałe atrakcje, uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Komorowa i miejscowości sąsiednich.


czytaj więcej
Literacki Jedwabny Szlak. Co działo się w pierwszej połowie projektu.

Literacki Jedwabny Szlak. Co działo się w pierwszej połowie projektu. 08.07.2016 20:55

W ramach projektu Literacki Jedwabny Szlak, który prowadzony jest prze Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie wraz z Fundacją Edukacji Międzykulturowej od kwietnia do czerwca z zajęć dla dzieci skorzystało ponad 150 przedszkolaków z 6 przedszkoli z Komorowa i okolic.

czytaj więcej