05.06.2019 08:30

Obchody Gminnego Dnia Dziecka i Rodziców

340
2 czerwca zabytkowy park w Regułach zamienił się w krainę pełną kolorów, rodzinnej zabawy i dziecięcej radości.

Długa lista różnorodnych atrakcji czekała na najmłodszych, jak i na całe rodziny z naszej gminy, które w niedzielę odwiedziły piknik z okazji Gminnego Dnia Dziecka i Rodziców. Wszystko zaczęło się w samo południe, kiedy to przy licznych stoiskach zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy, chętni do wspaniałej zabawy.

Tej niewątpliwie nie brakowało podczas całego pikniku, który po raz pierwszy w takiej formule odbywał się w naszej gminie. Piękne miejsce z otwartą i interaktywną przestrzenią, na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na maluchów i tych nieco większych czekały mega dmuchańce ze zjeżdżalniami i skakańcami, ścianka wspinaczkowa i kule bumper ball, laboratorium juniora i warsztaty klocków Lego. Był również gabinet kosmetyczny, w którym bez względu na wiek można było pomalować buzię w dziecięce wzory.

Dziecięce zabawy w ratownika odbywały się natomiast podczas pokazu ratownictwa wodnego oraz misiowego zespołu ratunkowego. To bardzo cenna zabawa, w trakcie której dzieci poznawały podstawy bezpiecznego zachowania nad wodą, a także pierwszej pomocy.

Niezwykle ciekawie było na stoisku, na którym prezentowano przedmioty użytkowe z czasów, kiedy to energia elektryczna była odległą przyszłością i np. pranie trzeba było robić na tarze, a zabawki były wykonane wyłącznie z drewna. Nie była to typowa wystawa muzealna. Tu każdy mógł dotknąć eksponatów, a także spróbować swoich sił robiąc pranie lub biorąc udział w zabawach z dawnych czasów.

Energia i nowoczesność to już domena stoiska Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, które zapraszało do siebie prezentując popisy latających dronów robiących pamiątkowe zdjęcie z pikniku.

Chętni na zdjęcia w szalonej stylizacji odwiedzali natomiast fotobudkę, obok której trwała sportowa rywalizacja na symulatorze samochodów wyścigowych i torze Carrea. Zresztą sportowych zabaw na pikniku w Regułach było znacznie więcej m.in.: mini tenis stołowy, siatkówka i badminton. A na aktywną chwilę wytchnienia z solidną szklanką pysznego pomarańczowego soku warto było wpaść do EnergoSok, gdzie samodzielnie trzeba było wycisnąć sobie sok pedałując na rowerze.

Zdecydowanie spokojniej było na spacerze ze szczęśliwymi alpakami i na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej w Michałowicach, która jak zawsze dla maluchów i ich rodziców przygotowała wiele ciekawych zagadek i quizów.

Bez zagadek było natomiast na warsztatach rękodzieła. Każdy wiedział, co i jak robić, żeby własnoręcznie zrobić m.in.: magnesy na lodówkę, ramki na zdjęcia i chrupkowe stwory. Pięknie się prezentowały te wszystkie rzeczy, tak pięknie, jak wóz bojowy strażaków z Nowej Wsi, radiowóz i motocykl policjantów z komisariatu w Regułach oraz zabytkowe samochody.

Jeśli chodzi o prezentacje to tu należy wspomnieć o stoisku Koła Gospodyń Wiejskich Reguły. Do wyboru, do koloru: torebki, poduszki, poszewki, koszyczki i wszystko wykonane własnoręcznie przez członkinie koła. Duży talent, aż ręce składają się do braw tak dużych, jak podczas występu uczniów ze szkoły Early Stage, którzy dali śpiewający popis lingwistycznych umiejętności.

Tych bez wątpienia nie brakowało podczas występu Roba Fleminga, czyli Magika Roba. Iluzjonista dostarczył widowni mnóstwo dobrej zabawy, która z uśmiechem na twarzy kończyła tą wyjątkową przygodę z okazji obchodów Gminnego Dnia Dziecka i Rodziców.

 

 

Podobne tematy: Dzień Dziecka, Reguły

Zobacz także