27.10.2020 21:05

„Osiecka filmowa” – widowisko muzyczne w Opaczy-Kolonii

146
Piosenki z tekstami autorstwa Agnieszki Osieckiej śpiewa cała Polska. Ponad dwa tysiące tekstów, z których części można było wysłuchać, a nawet zaśpiewać podczas widowiska zatytułowanego „Osiecka filmowa”, które odbyło się w miniony piątek, w Opaczy-Kolonii.

Zaczęło się od piosenki „Nim wstanie świt”, która jak mówił Michał Maj Wieczorek, aktor, wokalista i poza razem dyrektor artystyczny Łódzkiego Teatru Piosenki – choć jest jedną z pierwszych, które na potrzeby filmu wyszły spod pióra Osieckiej, to niesie nadzieję. Nadzieję, która w obecnych czasach jest tak bardzo potrzebna. Nadzieja w jutrzenkę wyzwolenia od tego co się złego teraz dzieje. 

Łódzki Teatr Piosenki to grupa artystów, która jest już dobrze znana mieszkańcom naszej gminy. Ich koncerty i widowiska cieszą się dużym zainteresowań. Jednakże ze względu na obostrzenia związane z covid-19 w piątkowym wydarzeniu w Opaczy-Kolonii udział mogła wziąć ograniczona liczba uczestników. O czym wspomniała witająca mieszkańców sołtys, Grażyna Grabka.

Studia na łódzkiej filmówce sprawiły, że Osiecka miała okazję na poznanie filmowej kuchni. I choć nigdy nie pracowała w swoim zawodzie – studiowała na wydzielę reżyserii – to dzięki temu rozpoczęła się jej przygoda z filmem jako autorką tekstów piosenek do wielu znakomitych produkcji m.in. „Czterej pancerni i pies” – piosenka „Deszcze niespokojne”, „Nóż w wodzie” – piosenka „Nie mów nic”, „Prawo i pięść” – piosenka „Nim wstanie dzień”, „Jan serce” – piosenka „Uciekaj moje serce”, Małżeństwo z rozsądku” – piosenka „Tak bardzo się zmienił świat”.

Te oraz wiele innych utworów Agnieszki Osieckiej można było wysłuchać 23 października w Opaczy-Kolonii. Był to wieczór niezapomnianych przebojów, niezapomnianej autorki. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także