17.05.2019 07:55

Otwarcie wystawy Artystyczne Inspiracje

93
W Sali Multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice miało miejsce uroczyste otwarcie przeglądu Artystyczne Inspiracje, gromadzącej prace trzydziestu malarzy z naszej gminy.

Przeszło sto osób przyszło na otwarcie wystawy 16 maja, o 19:00, zorganizowanej przez stowarzyszenie Przyjazne Jutro. Pomysłodawcą przeglądu artystycznego była młoda wolontariuszka stowarzyszenia była Martyna Pietrusińska, organizatorkami Dominika Małgowska i Katarzyna Gizińska. Organizatorom przyświecała idea zgromadzenia i zintegrowania środowiska artystycznego naszej gminy.

Do przeglądu trafiły prace trzydziestu artystów, część z nich to malarze i graficy z wielkim dorobkiem, mający na koncie ogólnopolskie i międzynarodowe wystawy, a część to początkujący adepci sztuki jak i pasjonaci zajmujący się malarstwem obok swojej aktywności zawodowej.

Na początku wystawy Dominika Małgowska powiedziała kilka słów o samym pomyśle, po czym zaprosiła na scenę wszystkich artystów pokazujących swoje działa na wernisażu.  Później, jak to na wernisażach, był poczęstunek i długie rozmowy w kuluarach - wydarzenie z pewnością spełniło swoją rolę integracyjną.

Wystawę można będzie oglądać do końca maja w Urzędzie Gminy Michałowice w hallu i sali multimedialnej. Później zostanie przeniesiona do bibliotek w Michałowicach (7 czerwca) i Komorowie (14 czerwca).

 

Opublikowany przez: Marcin Bójko