31.05.2010 09:00

Piękne bajki na Dzień Dziecka

89
W sobotę, 29 maja, dzieci z Komorowa i Nowej Wsi obejrzały bajkę „Bocian i żaba” w wykonaniu zespołu Art-Re z Krakowa. Dodatkową atrakcją były słodycze i maskotki, które maluchy otrzymały po przedstawieniu. Atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy przygotowali pracownicy Urzędu Gminy w Michałowicach.
Kilka dni przed Dniem Dziecka, w sobotę, pracownicy Urzędu Gminy zorganizowali serie przedstawień teatralnych. Bajki wystawione zostały w Michałowicach, Regułach, Opaczy, a także w Kmorowie i Nowej Wsi.
W komorowskiej szkole, a następnie w świetlicy przy przedszkolu w Nowej Wsi dzieci obejrzały bajkę zatytułowaną „Bocian i żaba”. Na widowni zasiadły w większości maluszki ze swoimi mamusiami. Były bardzo zainteresowane przedstawieniem i chętnie włączały się do gry aktorów, wraz z nimi wcielając się w postaci żaby czy bociana. Bajka „Bocian i żaba” przedstawiała historię małej, nieposłusznej Żabusi –Hanusi. Żabka poszukując przygód oddaliła się od domu i zabłądziła. W czasie wędrówki spotkała wielu przyjaciół: biedronkę, bociana, dzięcioła i sikorkę. Na szczęście leśnie zwierzątka pomogły jej odnaleźć drogę do domu. Spektakl uświadamiał małym dzieciom, że należy pomagać słabszym i młodszym, a także uczył posłuszeństwa względem rodziców.
Tego dnia wystąpili: Magdalena Pawlik i Grzegorz Majewski, aktorzy zespołu Art-Re ze Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa. Dzieci z pobliskich miejscowości: Reguł i Opaczy obejrzały bajkę: „Kozucha kłamczucha”. Roman Żochowski, pracownik Referatu do spraw Kultury i Spraw Społecznych, który organizował przedstawienia, powiedział, że niektóre dzieci będą się przemieszczać, tak, by obejrzeć oba przedstawienia. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe zabawki - maskotki, a także słodycze.
Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa istnieje od 2000 roku i ma w swej ofercie artystycznej ponad czterdzieści przedstawień. A wśród nich bajki: Calineczka, Doktor Dolittle i zwierzęta, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, O dwóch takich, co ukradli księżyc, Muzykanci z Bremy i wiele, wiele innych.
Dużą atrakcją przedstawień prezentowanych przez aktorów z zespołu Atr-Re jest fakt, że dzieci mają możliwość wystąpienia na scenie z aktorami i współtworzenia przedstawienia, a także kreowania bajkowego świata, gdyż każdy spektakl jest interaktywny.
Przedstawienia dla najmłodszych, to jedna z wielu okazji do świętowania Dnia Dziecka w naszej gminie.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała