07.06.2016 08:30

Piknik młodych agentów w Regułach

390
5 czerwca z okazji Dnia Dziecka, w parku przy ul. Wiejskiej w Regułach odbył niezwykły piknik, w którym młodzi mieszkańcy Reguł przeistoczyli się tego dnia w młodych agentów i wzięli udział w podchodach, biegu patrolowym oraz przeszli przez laserowy tor strzelecki.

Atrakcje, jakie dla dzieci z okazji ich święta przygotowała sołtys i rada sołecka Reguły były podzielone na trzy części, a dokładniej mówiąc na trzy misje.

 

Pierwsza misja rozpoczęła się tuż po godz. 10 kiedy to najmłodsze dzieci – do 6 lat, wyruszyły wraz z animatorami w teren bawiąc się w podchody. Wskazówki, ślady, widomości i zadania do rozwiązania pozostawione przez grupę ucieczkową nie przysporzyły zbyt dużych trudności grupie pościgowej, a misja sprawiła wszystkim sporo radości. Był też czas na zabawę z mega bańkami mydlanymi, malowanie na ogromnym papierze, a także każdy mógł sobie zrobić brokatowy tatuaż.

 

Nieco później przyszedł czas na trochę starsze dzieci – 7-12 lat, które wzięły udział w biegu patrolowym. Na trasie trzeba było udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, przenieść go na noszach, przejść specjalny tor przeszkód i tor szpiega, a także odnaleźć agenta oraz odkryć cyfrę kodu, który na koniec pozwalał na otwarcie skrzyni ze skarbem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat młodego agenta.

 

Pośród gości przybyłych na piknik w Regułach był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który spacerując po regulskim parku z koszem wypełnionym słodkościami częstował nimi wszystkie dzieci, rodziców i dziadków.

 

III misja polegała na przejściu laserowego toru strzeleckiego i była przeznaczona dla najstarszych dzieci. Przed rozpoczęciem zabawy wszyscy przeszli specjalne szkolenie w trakcie, którego nauczyli się posługiwać laserowymi „pistoletami”.

Park w Regułach okazał się idealnym miejscem do tego typu zabawy, w której dzieci rywalizowały w dwóch konkurencjach. 1 – jak najszybsze trafienie określonej liczby celów i 2 – trafienie jak największej liczby celów w określonym czasie.

 

Każda z misji była swego rodzaju rywalizacją, w której wszyscy zostali zwycięzcami nagrodzonymi przez organizatorów upominkami.

 

W trakcie pikniku dzieci mogły również poznać motocykl i radiowóz policyjny, spróbować swoich sił w bangee walking czy wybrać się na spacer po linie.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły, Dzień Dziecka

Zobacz także