06.10.2014 12:35

Piknik „Pożegnanie lata” w sołectwie Komorów

390
W sobotę, 4 października, mieszkańcy Komorowa spotkali się przy ognisku, aby pożegnać lato. Piknik „Pożegnanie lata” odbył się na terenie Kaliszowego gaiku i w świetlicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, sołtys, radni i przedstawiciele Rady Sołeckiej Komorowa.

Piknik  „Pożegnanie lata” dla mieszkańców sołectwa Komorów przygotowała Rada Sołecka i sołtys, a także mieszkańcy wspierający Radę. Ognisko było gotowe do rozpalenia już po południu. I choć piknik rozpoczął się o osiemnastej, mieszkańcy, szczególnie ci, którzy postanowili uczestniczyć w pikniku z dziećmi, pojawili się wcześniej. Dzień był bardzo ciepły i słoneczny. Dzieci bawiły się na pobliskim placu zabaw, a dorośli mieli okazję do rozmowy.

 

Wieczorem zapłonęło ognisko. Wszyscy z wielkim entuzjazmem zgromadzili się wokół ognia. Październikowe wieczory są już chłodne. Mieszkańcy piekli kiełbaski, ziemniaki i jabłka, albo po prostu grzali się przy ognisku. Wokół rozchodził się miły zapach pieczonych potraw. 

Nieopodal był przygotowany także grill, a na nim szaszłyki. Był również stół z pysznymi ciastami i ciasteczkami. Gorąca kawa i herbata. Organizatorzy zachęcali do częstowania się.

 

W pikniku uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, a także radni  gminy, z Tadeuszem Chruściakiem, radnym z sołectwa Komorów na czele.

 

Podczas gdy przy ognisko gromadziła się młodzież, w budynku świetlicy odbywały się tańce. Przy dźwiękach muzyki tańczyli starsi mieszkańcy sołectwa, a także dzieci. Wszyscy świetnie się bawili.

Piknik na „Pożegnanie lata” odbył się po raz pierwszy. Natomiast tradycją już jest, że mieszkańcy spotykają się na letnim festynie – Komorowskie Wianki. Od roku organizowana jest Wigilia dla mieszkańców. W tym roku również, tuż przed Bożym Narodzeniem, mieszkańcy w świetlicy będą łamać się opłatkiem i składać sobie świąteczne życzenia. Do zobaczenia! 

 

W Komorowie Wsi mieszka przeszło 800 osób. I jak powiedzieli mieszkańcy uczestniczący w pikniku „Pożegnanie lata” w imprezach integracyjnych organizowanych przez Radę Sołecką uczestniczy coraz więcej mieszkańców. 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Zobacz także