16.09.2020 18:20

Piknik rodzinny "Integracja-rewelacja"

197
12 września w Komorowie odbył się piknik inaugurujący działalność Związku Dużych Rodzin 3 Plus (ZDR) w naszej gminie. Hasło pikniku – „Integracja- rewelacja” zostało dobrane tak, by podkreślić charakter wydarzenia.

Pogoda dopisała i już od godziny 14 na Placu Paderewskiego w Komorowie zaczęli się zbierać pierwsi goście. Witani serdecznie przez przedstawicieli ZDR Koła Michałowice mogli rozpocząć korzystanie z przygotowanych atrakcji.

Oferta pikniku była bardzo bogata. Na placu pojawiły się trzy duże dmuchańce dla najmłodszych. Dzieci miały też do dyspozycji duży namiot, w którym odbywały się zabawy plastyczne.

Oprócz tego na placu uśmiech na małych buziach czarowała pani zmieniająca farbkami twarzyczki w najbardziej wymyślne zwierzęta i postacie.

Animator niestrudzenie zachęcał dzieci do zmagań sportowych. Było skakanie w workach, przeciąganie liny, piłka nożna i inne aktywności.

Dodatkowym atutem pikniku był  niewątpliwie bezpłatny poczęstunek: kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa, woda, soki i owoce. O zdrowe przekąski zadbał jeden ze sponsorów wydarzenia – sklep Witaminka z Komorowa.

Trochę starsi uczestnicy pikniku też znaleźli coś dla siebie. Stanowisko z grami planszowymi zapewnione przez Zarząd Osiedla Komorów było dość mocno oblegane. Można było liczyć na fachową pomoc graczy z Merfolka z Pruszkowa.

Podczas pikniku nie zabrakło też konkursów rodzinnych z nagrodami. Najwięcej emocji wzbudził quiz o naszej gminie. Miał charakter zabawy Prawda- Fałsz. Nagrodzeni uczestnicy mogli cieszyć się pięknymi kwiatami doniczkowymi od sponsora, kwiaciarni Zielono Mi.

Kolejnym ciekawym punktem pikniku były warsztaty dla rodziców. Chętni mogli skorzystać z wiedzy specjalistów w zakresie dylematów wychowawczych, rodzicielskich wyzwań, budowania relacji w rodzinie i dbania o jej dobrostan.

Goście odpoczywali na leżakach, dyskutowali, cieszyli się pogodą i atrakcjami...

Piknik zakończył się o godzinie 18 serdecznymi podziękowaniami dla przybyłych oraz tych wszystkich, bez których nie mógłby się odbyć w tak wspaniałej wersji - gościom dużym i małym.

Nie sposób nie wspomnieć  Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny, które to wsparło wyposażeniem namiotów oraz sklepu Witaminka i kwiaciarni Zielono Mi zaangażowanych we wsparcie wydarzenia. Serdeczne wyrazy wdzięczności popłynęły do Urzędu Gminy Michałowice.

Przedstawiciele zarządu ZDR koło Michałowice w składzie: Andrzej Jurewicz, Katarzyna Malinowska i Joanna Maszkiewicz, deklarują dalsze aktywne działania na terenie naszej gminy.

Czekamy na więcej.

Piknik został zorganizowany z dofinansowania budżetu gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.   

 

Autor: tekst: Joanna Maszkiewicz; zdjęcia: Koło Michałowice ZDR3+
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także