W sobotę, 4 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. Doskonała pogoda i szereg atrakcji sprawiło, iż na pikniku pojawiło się wiele rodzin, które oddały się wspaniałej zabawie.


Punktualnie o godz. 10:30 dyr. przedszkola, Renata Bontron wspólnie z wójtem gminy Michałowice, Krzysztofem Grabką dokonali oficjalnego otwarcia imprezy zapraszając wszystkich gości do świetnej zabawy.

 

Organizatorzy sobotniego pikniku – Rada Rodziców i Gminne Przedszkole w Michałowicach przygotowali dla uczestników tak wiele atrakcji, które podzielone na kilka stref sprawiły, że z pewnością każdy, kto tylko tego dnia zawitał do przedszkola miał okazję się świetnie bawić.

W strefie „skoków i podskoków” na najmłodszych czekały dmuchane zamki oraz wiele ciekawych zabaw i konkursów sportowych, w których nie brakowało rywalizacji fair play, a dla lubiących nieco spokojniejsze atrakcje zorganizowano przejażdżki na kucyku.

 

Duża aktywność wzmaga apetyt, więc każdy, kto tylko poczuł się spragniony lub głodny mógł się posilić w strefie „łakomczucha”, gdzie oferowano wiele pyszności upieczonych przez mamy.

 

Na pikniku oczywiście nie mogło zabraknąć strefy „artystycznej”, w której przedszkolaki z grupy pszczółek, tygrysów i zajączków z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zaprezentowały zgromadzonej publiczności specjalnie przygotowaną na tą okazje choreografię do piosenki „Wake Me Up Before You Go-Go”, zespołu Wham, a także zaśpiewały piosenkę – Warszawa, ja i ty.

Strefa artystyczna to również liczne konkursy rodzinne, zabawy z zaczarowanymi balonikami, z których powstawały niesamowite cudaki, akademia baniek mydlanych, gdzie każdy mógł bawić się robiąc małe i duże bańki, artystyczne malowanie buzi i robienie tatuaży, a także warsztaty plastyczne „coś z niczego”, podczas których dzieci tworzyły różne ozdoby – bransoletki, paski i wiele, wiele innych rzeczy.

 

Piknik poprowadził aktor – Zbigniew Kozłowski, który dbał o wspaniałą atmosferę pikniku i świetną zabawę wszystkich uczestników.

 

Atrakcją pikniku był występ chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”, które pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały m.in. „Hej z góry, z góry jadą mazury”, „Czerwone Korale” i „My cyganie”.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 12.06.2018 12:20

Piękna słoneczna pogoda to doskonała okazja dla dzieci i rodziców na wspólną zabawę na dworze, a jeśli dodatkowo w sobotę, 9 czerwca, zawitaliście do Gminnego Przedszkola w Michałowicach, to sposobności do tego było co nie miara.

czytaj więcej
Jasełka (zdjęcie:Agnieszka Worobiec)

Działo się w michałowickim przedszkolu 13.02.2018 12:35

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki Piosenki o Warszawie

Przedszkolny Konkurs Piosenki 22.05.2016 18:00

20 maja w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki pt. „Piosenka o Warszawie”, którego organizatorem było gminne przedszkole w Michałowicach.

czytaj więcej
Na piknik przybyły tłumy

Piknik rodzinny w przedszkolu w Michałowicach 14.06.2015 21:30

13 czerwca 2015 r. odbył się tradycyjnie, jak co roku piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Gminne Przedszkole w Michałowicach - Jasełka 2014

Jasełka w przedszkolu w Michałowicach 19.12.2014 09:15

Święta Bożego Narodzenia są świętami kojarzącymi się z ciepłem domu, smakołykami i miłym spędzaniem czasu z rodziną. To czas kiedy tradycja łączy nas przy wigilijnym stole, składaniu sobie życzeń. Jedna z tradycji w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach jest przedstawienie „Jasełka”.

czytaj więcej