11.06.2024 08:35

Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach

80
7 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach, gdzie okazji do wspaniałej zabawy było co niemiara.

Impreza już na stałe wpisała się w historię przedszkola. Dlatego też i w tym roku nie mogło jej zabraknąć. Dotychczas, zabawa odbywała się w sobotę, ale w tym roku organizatorzy postanowili rozpocząć wspólne świętowanie już w piątkowe popołudnie. Świętowanie, ponieważ okazją do jej zorganizowania był niedawno obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Tuż po godz. 14:00 dyrektor przedszkola, Renata Bontron wspólnie z przewodniczącą rady rodziców, Joanną Sikorą-Wołkow dokonały oficjalnego otwarcia imprezy, zapraszając wszystkich gości do świetnej zabawy. Wszystkich bez wyjątków, tj.: Biedronki, Krasnale, Misie, Motylki, Kotki, Pszczółki, Słoneczka, Tygryski i Zajączki. Ale nie tylko. Ponieważ to była rodzinna impreza, tak więc w przedszkolnym ogrodzie zabaw bawili się zarówno najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, jak również ich rodzice, dziadkowe i opiekunowie.

Cóż to była za zabawa. Mimo, iż pogoda zapowiadała, że spłata jej uczestnikom małego figla, to i tak nikt się tym nie przejmował i korzystał z tego, co organizatorzy przygotowali. A atrakcji było naprawdę wiele. Tak dużo, że aby zapewnić wszystkim uczestnikom możliwość z ich skorzystania, a tym samym dla lepszej zabawy, organizatorzy zdecydowali się podzielić je na kilka stref. I tak przy ul. Kuchy 9 na przedszkolaków czekały aż dwie strefy dmuchańców, kącik malowania buziek, studio tatuażu, fotobudka, strefa sportowo-sprawnościowa, a także scena tańców i zabaw oraz mega stoisko pyszności, osobiście przygotowanych przez rodziców. Oczywiście nie mogło również zabraknąć uwielbianej przez dzieci waty cukrowej.

Piknik był też okazją do uroczystego wręczenia nagród w konkursie plastycznym, w którym udział wzięły dzieci z Gminnego Przedszkola w Michałowicach, więc było także artystycznie i wzruszająco.

Niewątpliwie przy tak dobrej zabawie czas płynie niezwykle szybko i po blisko 3 godzinnym pikniku przyszedł czas na rozstanie i oczekiwanie na kolejną rodzinną imprezę w przedszkolu, która zapewne odbędzie się już za rok.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także