Piękna słoneczna pogoda to doskonała okazja dla dzieci i rodziców na wspólną zabawę na dworze, a jeśli dodatkowo w sobotę, 9 czerwca, zawitaliście do Gminnego Przedszkola w Michałowicach, to sposobności do tego było co nie miara.


Jak co roku, na początku czerwca, teren przed przedszkolem zamienił się w olbrzymi plac zabaw, na którym gościła radość i uśmiech. Tuż po godzinie dziesiątej, dyrektor przedszkola, Renata Bontron powitała przybyłe rodziny i zaprosiła wszystkich do wspaniałej zabawy. A ta była gwarantowana, ponieważ atrakcji było "do wyboru, do koloru".  

 

Dmuchana dżungla z zamkiem na górze, gra w giga chińczyka i giga memory, gry i zabawy sportowe, kąciki plastyczne i pokaz mega baniek mydlanych. Zresztą magiczne bańki każdy mógł wykonać samodzielnie, wystarczyło tylko uważnie obejrzeć pokaz animatora, a później spróbować wyczarować magiczną bańkę własnoręcznie. Proste, choć czasem przydawała się pomoc rodziców.

 

Duża kolejka ciągnęła się do stoiska malowania buziek, gdzie każdy maluch mógł pomalować się w ulubione motywy. Oczywiście dziewczynki najczęściej wybierały kwiatki i motylki, a chłopcy postacie z komiksów, m.in. Spider-Mana. Kolorowo i wesoło było również w kąciku malowania na foli, na którym dzieci wspólnie z rodzicami prezentowały różnego rodzaju scenki. W części plastycznej można też było własnoręcznie przygotować barwną opaskę na głowę lub na rękę.

 

Przedszkolaków i rodziców na pikniku odwiedził wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który korzystając z okazji, iż kilka dni temu był Dzień Dziecka, złożył wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również życzeń dla rodziców z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca.

 

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach to także liczne konkursy i prezentacje. Największe emocje były podczas przeciągania liny, w którym naprzeciw siebie stanęły dziewczynki i chłopcy. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a słaba płeć okazała się nie być taką słabą i zwyciężyła. Natomiast na scenie można było podziwiać przedszkolaków w występach wokalno-tanecznych. 

 

Oczywiście przy tak dużej aktywności niezbędne jest uzupełnienie kilku kalorii, ale to spokojnie można było zrobić w kawiarence, w której były własnoręcznie przygotowane przez rodziców słodkości.

 

Przy tak dobrej zabawie czas płynie niezwykle szybko i zapewne z wytęsknieniem dzieci będą oczekiwały na kolejny piknik.

 

Piknik rodzinny został sfinansowany z budżetu gminy Michałowice.  

 

 

Zobacz także

Jasełka (zdjęcie:Agnieszka Worobiec)

Działo się w michałowickim przedszkolu 13.02.2018 12:35

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 06.06.2016 10:10

W sobotę, 4 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. Doskonała pogoda i szereg atrakcji sprawiło, iż na pikniku pojawiło się wiele rodzin, które oddały się wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki Piosenki o Warszawie

Przedszkolny Konkurs Piosenki 22.05.2016 18:00

20 maja w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki pt. „Piosenka o Warszawie”, którego organizatorem było gminne przedszkole w Michałowicach.

czytaj więcej
Na piknik przybyły tłumy

Piknik rodzinny w przedszkolu w Michałowicach 14.06.2015 21:30

13 czerwca 2015 r. odbył się tradycyjnie, jak co roku piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Gminne Przedszkole w Michałowicach - Jasełka 2014

Jasełka w przedszkolu w Michałowicach 19.12.2014 09:15

Święta Bożego Narodzenia są świętami kojarzącymi się z ciepłem domu, smakołykami i miłym spędzaniem czasu z rodziną. To czas kiedy tradycja łączy nas przy wigilijnym stole, składaniu sobie życzeń. Jedna z tradycji w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach jest przedstawienie „Jasełka”.

czytaj więcej