08.06.2022 20:15

PIKNIK RODZINNY W REGULSKIM PARKU

298
Niedzielne popołudnie w regulskim parku wypełniała piękna pogoda i dużo świetnej zabawy.

Przepiękny park w Regułach jest wręcz idealnym miejscem na piknikową imprezę, wiec nic dziwnego, że niedzielne wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Bez wątpienia wyjątkowe okoliczności przyrody nie były jedynym powodem do odwiedzenia parku, ponieważ tego dnia atrakcji dla małych i nieco starszych nie brakowało. 

Spacer po parku pełnym atrakcji wszyscy rozpoczynali od odwiedzenia świetlicy, bo tam czekały na dzieci pierwsze warsztaty malowania na krążkach. Było również coś dla rodziców. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Pęciczanki” zapraszały do wspólnej zabawy podczas robienia poduszek pod nadgarstek, opasek na oczy czy też pachnących ziołami woreczków do szafy.

Kolejny przystanek był tuż po wyjściu ze świetlicy, gdzie stała fotobudka, a rada sołecka Reguł częstowała popcornem. Oczywiście wcześniej trzeba było wykonać określone zadanie, ale to nikomu nie sprawiło trudności. Trudności też nie miał nikt w zagadkach i zadaniach, które prowadziło KGW „Dziewczyny z Komorowa”. Zresztą tego dnia „Dziewczyny z Komorowa” miały dla dzieci i rodziców jeszcze jedną atrakcję, a było nią własnoręczne malowanie toreb na zakupy.

Po solidną dawkę orzeźwienia i energii zapraszały Panie z KGW „Kobiet Kreatywnych” w Suchym Lesie. Na ich stoisku czekały przepyszne owocowe koktajle oraz słodziutka, że palce lizać, wata cukrowa.

Jedną z atrakcji, która bez wyjątku na każdej piknikowej imprezie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród maluchów jest malowanie buziek. Nie mogło jej również zabraknąć na pikniku w Regułach. Malowanie do wyboru, do koloru. Niezły wybór był także na warsztatach łapaczy snów, mini lasów w słoiku i balonowych stworków.

Po drodze na animacje i zabawy sportowe można było wpaść do namiotu early stage, gdzie czekały zabawy językowe.

W niedzielne popołudnie w regulskim parku rozpościerała się magia rodzinnej zabawy. I nie jest to tylko rzucenie słów na wiatr, ponieważ na piknikowej scenie wystąpił iluzjonista. Jego pokaz magicznych sztuczek dostarczył publiczności wiele niezapomnianych wrażeń. Zwłaszcza, że wśród jego pomocników było kilka osób z publiczności.

Jeszcze tylko kilka zjazdów i skakańców na dmuchawcach, przejażdżka na kucyku i pora na pieczenie kiełbasek. Tu z pomocą przyszli nasi strażacy z OSP w Nowej Wsi, którzy przygotowali palenisko i czuwali na bezpieczeństwem.

Aktywny odpoczynek to najlepsza forma spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Pokazał to niedzielny piknik w parku w Regułach. Wiele radości i uśmiechu tego dnia gościło na buziach mieszkańców naszej gminy, co mamy nadzieję, że pozostanie na długo.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także