05.06.2024 09:05

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka - Pęcice Małe

66
Piknik z okazji Dnia Dziecka w Pęcicach Małych, zorganizowany przez sołtysa i radę sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Pęciczanki”, obfitował w różnorodne atrakcje dla dzieci. Wydarzenie sprzyjało zarówno zabawie, jak i integracji społeczności lokalnej. Był to dzień pełen radości i wspólnych chwil dla wszystkich mieszkańców.

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które co roku przynosi mnóstwo radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych. W Pęcicach Małych, tegoroczny piknik zorganizowany przez sołtysa, radę sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Pęciczanki”, był wydarzeniem pełnym atrakcji, kolorów i niezapomnianych chwil.

Na przybyłych czekało wiele kreatywnych zabaw. Dzieci mogły oddać się kolorowaniu i rysowaniu na wielkiej folii, co było idealnym sposobem na wyrażenie swojej twórczości. Układanie konstrukcji ze słomek przyciągnęło młodych inżynierów, a plansze z zadaniami ruchowymi sprawiły, że maluchy mogły wypróbować swoje zdolności fizyczne.

Dla tych, którzy lubią rywalizację, przygotowano możliwość sprawdzenia się w rzucaniu woreczkami do celu. Główne skrzypce grały jednak rozgrywki w bilard holenderski. Emocje były na najwyższym poziomie, a doping rodzin i przyjaciół dodawał uczestnikom odwagi.

Malowanie twarzy i tatuaże to atrakcje, które zawsze cieszą się ogromną popularnością. Tego dnia nie było inaczej – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, by zamienić się w ulubione postacie z bajek czy superbohaterów. Wiele radości przyniosły również dmuchane zjeżdżalnie, które wywoływały pisk radości za każdym razem, gdy maluchy zjeżdżały w dół.

Organizatorzy zadbali o to, by dzieci mogły spróbować różnych form zabawy. Bańki mydlane to zawsze strzał w dziesiątkę – obserwowanie, jak kolorowe bańki unoszą się w powietrzu, fascynowało zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Gra w farmera i krety również przyciągnęła uwagę, dostarczając mnóstwo śmiechu i radości.

Koło Gospodyń Wiejskich „Pęciczanki” uczyło dzieci plecenia bransoletek i innych prac manualnych. Dzieci mogły rozwijać swoje zdolności manualne, tworząc piękne pamiątki, które zabrały ze sobą do domu.

Na dzieci czekały także pyszne lody, które idealnie chłodziły w ciepły, słoneczny dzień. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla oraz słodkich przekąsek, które cieszyły nie tylko dzieci, ale i dorosłych uczestników pikniku.

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Pęcicach Małych był nie tylko doskonałą okazją do zabawy, ale również do integracji mieszkańców. Rodziny mogły spędzić czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w różnorodnych aktywnościach i ciesząc się wspólnymi chwilami. 

Opublikowany przez: Paweł Jasiun

Zobacz także