28.05.2017 23:40

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii

406
Cóż to był za wspaniały dzień. Pełen atrakcji i świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Dzień Dziecka, co prawda dopiero za kilka dni, ale najmłodsi mieszkańcy Opaczy-Kolonii już w niedziele, 28 maja mieli wiele okazji do niezłej zabawy podczas dorocznego pikniku rodzinnego.

Piknik, którego organizatorem podobnie jak w latach ubiegłych była sołtys, Grażyna Grabka i rada sołecka Opaczy-Kolonii przygotowany był perfekcyjnie. W programie znalazły się ciekawe konkursy, zabawy edukacyjne, tance i animacje dla dzieci, a także malowanie buziek, balonowe cudaki, olbrzymi dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa i długa zjeżdżalnia. Nawet pogoda była wymarzona do rodzinnych zabaw.

 

Punktualnie o 15: 30, hawajska tancerka porwała dzieci, rodziców i dziadków do świetnej zabawy. Zaczęło się wężowego pląsania, po czym najmłodsi wzięli udział w konkursie piosenki o mamie i tacie. Rywalizacja była fair play, a każdy uczestnik nagrodzony został gromkimi brawami i małym upominkiem od organizatorów.

 

W trakcie pikniku odbył się również koncert chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”, które pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały dla zgromadzonej publiczności wiele znanych i lubianych przez wszystkich piosenek. Jednak największą atrakcją ich występu była własna interpretacja kultowej piosenki „Tylko we Lwowie” z tym, że tym razem artyści zamienili Lwów na Opacz-Kolonia. Wykonanie tej piosenki sprawiło mieszkańcom wiele radości.

 

Na chwilę oddechu i odpoczynku od zabaw można było się wybrać do kącika grillowego, gdzie czekało wiele pyszności. Kiełbaski i kaszanki smakowały wybornie, ale i również świetnie uzupełniały zużytą w trakcie zabawy energię.

 

Tak wiele atrakcji to spora aktywność i zaangażowanie nie tylko dla uczestników zabaw, ale przede wszystkim dla organizatorów, mieszkańców i społeczników z Opaczy-Kolonii, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie mogło się odbyć. W zadaniu szczególnie bardzo pomocni byli także wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu, którzy od lat pomagają w realizacji tej inicjatywy.

 

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii został sfinansowany z funduszu soleckiego.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Opacz-Kolonia, Dzień Dziecka

Zobacz także