Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak
Sołtys, Grażyna Grabka i radna, Anna Kamińska zapraszają przybyłych gości do wspaniałej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak Zabawę rozpoczęło się od wężowego pląsania. fot. Mariusz Marcysiak Był też konkurs na wykonanie piosenki o mamie i tacie. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. iusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nie zabrakło również zabaw edukacyjnych. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Opacz-Kolonia, Dzień Dziecka

Cóż to był za wspaniały dzień. Pełen atrakcji i świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Dzień Dziecka, co prawda dopiero za kilka dni, ale najmłodsi mieszkańcy Opaczy-Kolonii już w niedziele, 28 maja mieli wiele okazji do niezłej zabawy podczas dorocznego pikniku rodzinnego.


Piknik, którego organizatorem podobnie jak w latach ubiegłych była sołtys, Grażyna Grabka i rada sołecka Opaczy-Kolonii przygotowany był perfekcyjnie. W programie znalazły się ciekawe konkursy, zabawy edukacyjne, tance i animacje dla dzieci, a także malowanie buziek, balonowe cudaki, olbrzymi dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa i długa zjeżdżalnia. Nawet pogoda była wymarzona do rodzinnych zabaw.

 

Punktualnie o 15: 30, hawajska tancerka porwała dzieci, rodziców i dziadków do świetnej zabawy. Zaczęło się wężowego pląsania, po czym najmłodsi wzięli udział w konkursie piosenki o mamie i tacie. Rywalizacja była fair play, a każdy uczestnik nagrodzony został gromkimi brawami i małym upominkiem od organizatorów.

 

W trakcie pikniku odbył się również koncert chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”, które pod kierunkiem Renaty Włodarek zaśpiewały dla zgromadzonej publiczności wiele znanych i lubianych przez wszystkich piosenek. Jednak największą atrakcją ich występu była własna interpretacja kultowej piosenki „Tylko we Lwowie” z tym, że tym razem artyści zamienili Lwów na Opacz-Kolonia. Wykonanie tej piosenki sprawiło mieszkańcom wiele radości.

 

Na chwilę oddechu i odpoczynku od zabaw można było się wybrać do kącika grillowego, gdzie czekało wiele pyszności. Kiełbaski i kaszanki smakowały wybornie, ale i również świetnie uzupełniały zużytą w trakcie zabawy energię.

 

Tak wiele atrakcji to spora aktywność i zaangażowanie nie tylko dla uczestników zabaw, ale przede wszystkim dla organizatorów, mieszkańców i społeczników z Opaczy-Kolonii, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie mogło się odbyć. W zadaniu szczególnie bardzo pomocni byli także wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu, którzy od lat pomagają w realizacji tej inicjatywy.

 

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii został sfinansowany z funduszu soleckiego.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Zebrane mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii 16.09.2017 14:10

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach 04.06.2017 20:25

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opacz-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy-Kolonii 08.04.2017 12:59

Tradycyjnie, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy-Kolonii spotkali się na symbolicznym jajeczku, aby we wspólnym gronie przeżywać przygotowania do najważniejszego katolickiego święta.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Spotkanie z położną - Opacz-Kolonia. fot. Mariusz Marcysiak

Naturalnie po cesarce – spotkanie z położną w Opaczy-Kolonii 12.03.2017 16:15

Bardzo często kobiety uważają, że po cesarce nie ma już szansy na urodzenie kolejnego dziecka w sposób naturalny. A jak jest naprawdę? O tym, czy po cesarce poród naturalny jest możliwy rozmawiały mieszkanki z dyplomowaną położną Mileną Kowalską.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej