12.09.2011 13:00

Piknik rowerowy w Komorowie Wsi

15
W sobotę, 10 września, odbył się nad zalewem w Komorowie piknik rowerowy. Były konkursy, gry i zabawy sportowe. Zwycięzcom Krzysztof Grabka, wójt gminy, wręczył nagrody. W pikniku uczestniczyło wielu mieszkańców Komorowa i okolic.
W sobotnie popołudnie nad zalewem w Komorowie odbył się piknik rowerowy. Przybyło wielu rowerzystów. A ci, dla których rower jest sprzętem do jazdy okazjonalnej, tego dnia również mieli okazję, by na niego wsiąść. Bowiem, wszyscy, którzy na piknik rowerowy przyjechali na ... rowerze, otrzymali upominki – odblaskowe opaski i kamizelki.
I jak przystało na piknik rowerowy najwięcej emocji budził konkurs - przejazd na rowerze na czas w labiryncie. Wygrała osoba, która pokonała labirynt w najkrótszym czasie. Zwycięzcą okazał się Jan Macoougal, który uzyskał najlepszy wynik – 50 sekund.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inne zabawy sportowe, jak choćby: band walking, chodzenie na szczudłach, rzuty kulami (gra w bule), strzelanie z łuku, tenis, paintball. Mniejsze dzieci bawiły się na pacach zabaw: huśtały się, kręciły, wspinały i chodziły po linach. Zabawie nie było końca.
Odbył się również pokaz sztuki walk, pokaz puszczania mega-baniek mydlanych.
Najlepsze wyniki w poszczególnych zabawach sportowych były skrzętnie notowane przez organizatorów. Najlepsi sportowcy otrzymali nagrody. A było o co walczyć, ponieważ wśród nagród był sprzęt rowerowy: pompki rowerowe, licznik, kaski, tory, zestawy kul (bule) i kurtki odblaskowe.

Piknik odbył się na terenie zespołu rekreacyjno-sportowego przy zalewie w Komorowie. Został on wybudowany w ramach programu, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), "Promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w Gminie Michałowice poprzez budowę otwartych stref rekreacji”. Powstały tam ścieżki rowerowe, place zabaw dla dzieci w różnym wieku, alejki i ławki. Terem ten stał się – jak mówią mieszkańcy Komorowa Wsi – ich wizytówką.

Pogoda, w sobotnie popołudnie była jak na zamówienie, dlatego też frekwencja była bardzo duża. Na pikniku obecny był Krzysztof Grabka, wójt naszej gminy, który chętnie rozmawiał z mieszkańcami.
Dużym zainteresowanie, tym razem dorosłych uczestników festynu, cieszyły cię bezpłatne masaże kręgosłupa i szyi. Do namiotu, gdzie robiono je ustawiła się kolejka. Panie ze Studia Modelowania Ciała „Pemodelan” każdej chętnej osobie wykonywały, 10 –minutowy zabieg na kręgosłup, udzielały porad zdrowotnych i kosmetycznych.
Warto dodać, że w przyszłą sobotę, odbędzie się ciąg dalszy sportowej imprezy. Organizatorzy zapraszają – 17 września, na piknik sportowy, o godz. 14.00.
Piknik został sfinansowany z funduszu sołeckiego Komorów Wieś na obecny rok.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała