19.09.2011 15:00

Piknik sportowy Komorów Wieś

17
Piknik sportowy nad zalewem w Komorowie to druga impreza, którą zorganizowała dla mieszkańców gmina Michałowice i sołectwo Komorów. Piknik odbył się w sobotę, 17 września. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Komorowa i okolic.
Wrześniowe pikniki nad zalewem w Komorowie, były udanymi imprezami zarówno dla dzieci jak i dla starszych mieszkańców naszej gminy. Po pierwsze pogoda była znakomita, świeciło słońce i było, jak na wrzesień, bardzo ciepło. Dla niektórych mieszkańców, była to pierwsza okazja tego lata, aby odwiedzić zalew. A na miejscu spotkała ich wielka niespodzianka. Teren nad zalewem został zagospodarowany. Powstały alejki i ławki, ścieżki rowerowe i trawniki, a przede wszystkim piękne place zabaw dla dzieci. Przypomnijmy, że w naszej gminie realizowany był projekt, dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), "Promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w Gminie Michałowice poprzez budowę otwartych stref rekreacji”, którego efektem jest powstały kompleksu rekreacyjno-sportowego przy zalewie. Zalew stał się obecnie miejscem letniego wypoczynku mieszkańców.
Organizatorzy, aby upowszechnić to miejsce, zorganizowali, w dwie kolejne soboty, pikniki sportowe. Przybyło wielu mieszkańców. Szczególnie dużą atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek, basen z piłkami i trampolina. Te miejsce od czternastej do wieczora były licznie oblegane. Nieopodal zorganizowana została kawiarenka. Tam rodzice „mając na oku” swoje pociechy popijali kawę i herbatę. Również wielkim zainteresowanie cieszyło się stanowisko z malowaniem twarzy i tatuażami
Dla chłopców atrakcją było strzelanie z łuku i strzelanie z pistoletu paint ball do tarczy.
Niektórzy grali w bóle, a inni uczyli się chodzić na szczudłach.
Również w tym tygodniu odbyły się konkursy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundowała gmina Michałowice. Wśród nagród były: kaski rowerowe, pompki, światełka i wiele innych akcesoriów sportowych.
Odbył się również pokaz sztuki walk, swoją ofertę zaprezentował Uczniowski Klub Sportowy Sanshou Team, który uczy dzieci i młodzież chińskiej sztuki walki i samoobrony z elementami tai chi.
Każdy, kto przyszedł na piknik, otrzymał opaskę odblaskową z nadrukiem: gmina Michałowice.
I choć był to piknik sportowy, odbywały się konkursy sportowe, to jednak przyszło wiele osób starszych. Dla nich atrakcją była oferta Studia Modelowania Ciała „Pemodelan”. Można było skorzystać z bezpłatnych masaży kręgosłupa i szyi oraz badania postawy sylwetki.
Piknik został sfinansowany z funduszu sołeckiego Komorów Wieś na obecny rok.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała