17.09.2013 08:00

Piknik strażacki w Nowej Wsi

36
W sobotę, 14 września, na terenie remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi odbył się piknik. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Nowej Wsi i pobliskich miejscowości.
Otwarcia festynu i powitania wszystkich obecnych dokonali wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, radna Elżbieta Biczyk i komendant OSP w Nowej Wsi Jerzy Pokropek. Podczas festynu odczytany został list od Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, w którym podziękował władzom gminy, wójtowi Krzysztofowi Grabce, za wsparcie, którego udziela OSP z Nowej Wsi.
Jednocześnie strażacy podziękowali Mirosławowi Olędzkiemu, konstruktorowi, za wykonanie projektu poduszkowca, który służy im podczas akcji ratowniczych na lodzie. Sprzęt ten jest wykorzystywany już od czterech lat.
Elżbieta Biczyk, radna z terenu Nowej Wsi, życzyła wszystkim mieszkańcom udanej zabawy.
Piknik Strażacki trwał kilka godzin, i choć sobota przed południem była dość chłodna, wieczorem zrobiło się cieplej. Dlatego z każdą kolejną godziną przybywało ludzi chętnych do wspólnej zabawy. Atrakcji było wiele, zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. Dla najmłodszych czekały wspaniałe dmuchane zabawki, był ogromy statek korsarzy, był zamek dla młodszych dzieci, a także dmuchany tor zręcznościowy dla wszystkich. Przejście go bez upadku graniczyło z cudem. Udawało się tylko najmłodszym. Dzieci miały także możliwość pomalowania twarzy a dziewczynki dodatkowo bawiły się kolorowymi koralikami. Przez cały dzień clown zabawiał maluchy, dzieci wraz nim skakały między innymi na skakance. Każde dziecko otrzymało kartę uczestnika, w której zbierało punkty za udział w różnych konkurencjach, takich jak m.in. slalom z piłeczką, strzelanie z łuku, rzuty do celu i wiele innych. A po południu, po podliczeniu punktów, na młodych zawodników czekały oczywiście nagrody. Dzieci chętnie oglądały wozy strażackie, wchodziły do środka i robiły sobie zdjęcia ze strażakami.
Dużą atrakcją był pokaz tresury psów-towarzyszy. Zaprezentowała się szkoła Hau –Hau z Pruszkowa. Pokaz prowadziła Małgorzata Gajownik.
Jak na prawdziwy strażacki festyn przystało nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej grochówki. Wszyscy czekali na nią z niecierpliwością.
Wieczorem przyszedł także czas na koncert i wspólną zabawę. Na scenie zagrał zespół Analog Band.
Do późnego wieczora bawiono się na Pikniku Strażackim w Nowej Wsi.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała