27.06.2023 08:40

Piknik Strażacki z OSP Nowa Wieś

169
Bez wątpienia był to piknik, na którym oprócz wspaniałej zabawy widać i czuć było uznanie, szacunek i sympatię do strażaków z Nowej Wsi.

Piknik strażacki w naszej gminie to już ponad 15-letnia tradycja, dlatego też i w tym roku nie mogło go zabraknąć. 24 czerwca teren przy remizie w Nowej Wsi wypełniły atrakcje, które ściągnęły całe rodziny. Bo strażacy jak się za coś wezmą to zawsze na 100 % i nie można tego opuścić.

Tuż po godz. 13:00 komendę do świetnej zabawy wspólnie z komendantem OSP w Nowej Wsi Jerzym Pokropkiem wydała wójt Małgorzata Pachecka i wszystko się zaczęło.

Dmuchane zjeżdżalnie i dmuchane tory przeszkód, zawody sportowo-rekreacyjne z nagrodami, strefa kreatywnych warsztatów, malowanie buziek i piana party to tylko część z przygotowanych atrakcji, które wyzwalały niesamowite pokłady energii najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Jeśli chodzi o energię to w Nowej Wsi można było ją spożytkować w smakowity sposób. A to za sprawą stoiska cocktail bike, gdzie pedałując na rowerze wprawiane w ruch koło napędzało mikser. I tak dzięki rowerowej zabawie można było stworzyć orzeźwiający koktajl owocowy. 

W sobotnie popołudnie było również i coś dla bardziej zgłodniałych – grill i firmowa grochówka naszych strażaków.

Pikniki strażackie w Nowej Wsi nie tylko bawią, ale i uczą, tak więc i podczas sobotniego wydarzenia nie mogło zabraknąć pokazu gaszenia pożaru, udzielania pierwszej pomocy i toru przeszkód w zadymionym tunelu. Zresztą tunel, który początkowo mógł się wydawać jako nic trudnego okazywał się nie lada wyzwaniem, gdyż ograniczona widoczność spowodowana dymem mocno komplikowała jego przejście. Na szczęście dzięki naszym strażakom mogliśmy się dowiedzieć jak sobie z tym radzić.

Tego dnia w Nowej Wsi nie brakowało również elementów artystycznych. Jako pierwsi zaprezentowali się członkowie Orkiestry Dętej Pruszkowianka, którzy brawurowo wykonali kilka szlagierów muzyki rozrywkowej, a dodatkową atrakcją ich koncertu był pokaz mażoretek.

Pokaz umiejętności tanecznych uczestników pikniku to już zasługa gwiazdy wieczoru, którą był Arek Baxtron. Ten znany wokalista i prezenter telewizyjny swoimi piosenkami nieźle wprawiał w ruch i dobrze nastrajał, co mamy nadzieje, że pozostanie z jego fanami na dłużej. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także