20.05.2013 14:00

Piknik wiejski w Sokołowie

10
W sobotę, 18 maja, odbył się w Sokołowie piknik „Pożegnanie zimy – powitanie lata”. Organizatorem był Zarząd Koła Wędkarskiego nr 69, sołtys Sokołowa oraz Rada Sołecka.
Majowy piknik odbył się w najbliższej okolicy oczka wodnego, przy ulicy Rodzinnej. Ważnym punktem pikniku były zawody wędkarskie. Do wspólnego wędkowania zgłosiło się pięć drużyn. W ciszy i spokoju, jeszcze przed rozpoczęciem zabawy, swoje miejsca zajęli wędkarze. Łowili i łowili…, ale nikomu nie udało się złowić, nawet najmniejszej ryby. Zawodnicy nie byli jednak zmartwieni. Z nadzieją, że następnym razem się uda, zakończyli połowy. Każdy uczestnik wspólnego wędkowania otrzymał drobną nagrodę pocieszenia –
Gry i zabawy - to kolejny punkt imprezy skierowany do dzieci i młodzieży. Był konkurs między innymi skoku w dal, a także inne zabawy. Marek Sybilski, organizator pikniku, obdarowywał dzieci słodyczami i drobnymi zabawkami. Każde dziecko otrzymało drobny upominek. Następnie dzieci piekły kiełbaski i chleb przy ognisku.
Na piknik wiejski przychodziły całe rodziny. Wszyscy świetnie się bawili.
Ognisko i grill zostało przygotowane wspólnymi siłami, mieszkańcy chętni włączali się do przygotowania biesiady. Wszystkim towarzyszył dobry humor.
Zabawa trwała do późnego wieczora. Przy muzyce zespołu z Piastowa mieszkańcy znakomicie się bawili, do tańca nie trzeba było nikogo prosić!

Piknik został zorganizowany ze środków funduszu sołeckiego (zgodnie z uchwała zebrania wiejskiego mieszkańców).
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała