Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy

09.01.2017 12:00     254
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz
Koncert Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego. Foto: bz. W czasie koncertu. Foto: bz. Ludmiła Małecka. Foto: bz. W czasie koncertu. Mieszkańcy śpiewali wraz z artystami. Foto: bz W czasie koncertu. Foto: bz. W czasie koncertu w Granicy. Foto: bz. Artyści po koncercie: Ludmiła Małecka i Artur Grudziński. Foto: bz. Organizatorzy dziękują artystom za wspaniały występ. Foto: bz. Zdjęcie pamiątkowe z artystami. Foto: bz.
Podobne tematy: Osiedle Granica

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.


Koncert odbył się w cyklu „Granica Sunday Festival”, zorganizowali go radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także Zarząd Osiedla Granica. Zebranych mieszkańców Granicy i miejscowości sąsiedzkich powitał Paweł Łąpieś, przewodniczący Zarządu Osiedla Granica. Wszystkim zebranym życzył wszelkiej pomyślności  w nowym – 2017 roku. Życzył, aby był to rok owocny w spotkania organizowane w Granicy i zachęcał mieszkańców do aktywnego uczestniczenia i korzystania ze wszystkich proponowanych przez radnych i zarząd form spędzania wolnego czasu. I oczywiście zaprosił na koncert. A był to koncert wyjątkowy. Wystąpiła Ludmiła Małecka z repertuarem Ireny Jarockiej, na fortepianie, znakomicie akompaniował jej Artur Grudziński. Artyści zachwycili granicką publiczność!

 

Artyście swój występ rozpoczęli od piosenki – jednego z największych przebojów Ireny Jarockiej - Kawiarenki. Następnie artystka zaśpiewała: Goldonierzy znad Wisły, a następnie piosenkę o Warszawie: Śpiewam pod gołym niebem, a także Wymyśliłam cię i Z przeczuć mych.

Akompaniujący Ludmile Małeckiej Artur Grudziński, znakomicie również prowadził koncert. Znał Irenę Jarocką, przez ostatnie kilkanaście lat wspólnie z nią występował. Opowiadał więc wiele historii i anegdot o artystce. Mówił, że Irena Jarocka miała szczęście do ludzi. Pisali dla niej i komponowali najlepsi polscy artyści: muzycy i autorzy tekstów, m.in. Seweryn Krajewski, Wojciech Trzciński, Włodzimierz Nahorny i Marian Zacharewicz, a także Agnieszka Osiecka.

 

Kolejne utwory, które wspaniale zaśpiewała Ludmiła Małecka to: Mam temat na życie, Z przeczuć mych, Stare łzy, Był ktoś, Nie wrócą te lata.

Z wielkim entuzjazmem mieszkańcy przyjęli piosenkę z serialu Czterdziestolatek, w którym Irena Jarocka zaśpiewała utwór Motylem byłam. Innym wielkim przebojem który zaśpiewała Ludmiła Małecka była piosenka Kocha się raz… - to wielki przebój Ireny Jarockiej, który śpiewała cała sala.        

Niedzielny koncert w Granickiej Zatoce Kultury był wspaniałym wydarzeniem, mieszkańcy byli pod wielkim wrażeniem talentu i profesjonalizmu muzyków! A organizatorzy nie kryli satysfakcji, że udało się zorganizować wydarzenie na dobrym poziomie łącząc kulturę popularną z kulturą dla bardziej wymagających odbiorców!

Koncert sfinansowany został z funduszu osiedlowego, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.    

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy

„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy 06.12.2016 11:45

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej
Koncert Luigi Pagano w Granicy

Koncert Luigi Pagano w Granicy 24.10.2016 22:15

Koncert piosenki włoskiej to już kolejne wydarzenie muzyczne zorganizowane w ramach cyklu Granica Sunday Festival. Koncert odbył się w niedzielę, 23 października.

czytaj więcej