Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy

09.01.2017 12:00     259
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz
Koncert Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego. Foto: bz. W czasie koncertu. Foto: bz. Ludmiła Małecka. Foto: bz. W czasie koncertu. Mieszkańcy śpiewali wraz z artystami. Foto: bz W czasie koncertu. Foto: bz. W czasie koncertu w Granicy. Foto: bz. Artyści po koncercie: Ludmiła Małecka i Artur Grudziński. Foto: bz. Organizatorzy dziękują artystom za wspaniały występ. Foto: bz. Zdjęcie pamiątkowe z artystami. Foto: bz.
Podobne tematy: Osiedle Granica

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.


Koncert odbył się w cyklu „Granica Sunday Festival”, zorganizowali go radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także Zarząd Osiedla Granica. Zebranych mieszkańców Granicy i miejscowości sąsiedzkich powitał Paweł Łąpieś, przewodniczący Zarządu Osiedla Granica. Wszystkim zebranym życzył wszelkiej pomyślności  w nowym – 2017 roku. Życzył, aby był to rok owocny w spotkania organizowane w Granicy i zachęcał mieszkańców do aktywnego uczestniczenia i korzystania ze wszystkich proponowanych przez radnych i zarząd form spędzania wolnego czasu. I oczywiście zaprosił na koncert. A był to koncert wyjątkowy. Wystąpiła Ludmiła Małecka z repertuarem Ireny Jarockiej, na fortepianie, znakomicie akompaniował jej Artur Grudziński. Artyści zachwycili granicką publiczność!

 

Artyście swój występ rozpoczęli od piosenki – jednego z największych przebojów Ireny Jarockiej - Kawiarenki. Następnie artystka zaśpiewała: Goldonierzy znad Wisły, a następnie piosenkę o Warszawie: Śpiewam pod gołym niebem, a także Wymyśliłam cię i Z przeczuć mych.

Akompaniujący Ludmile Małeckiej Artur Grudziński, znakomicie również prowadził koncert. Znał Irenę Jarocką, przez ostatnie kilkanaście lat wspólnie z nią występował. Opowiadał więc wiele historii i anegdot o artystce. Mówił, że Irena Jarocka miała szczęście do ludzi. Pisali dla niej i komponowali najlepsi polscy artyści: muzycy i autorzy tekstów, m.in. Seweryn Krajewski, Wojciech Trzciński, Włodzimierz Nahorny i Marian Zacharewicz, a także Agnieszka Osiecka.

 

Kolejne utwory, które wspaniale zaśpiewała Ludmiła Małecka to: Mam temat na życie, Z przeczuć mych, Stare łzy, Był ktoś, Nie wrócą te lata.

Z wielkim entuzjazmem mieszkańcy przyjęli piosenkę z serialu Czterdziestolatek, w którym Irena Jarocka zaśpiewała utwór Motylem byłam. Innym wielkim przebojem który zaśpiewała Ludmiła Małecka była piosenka Kocha się raz… - to wielki przebój Ireny Jarockiej, który śpiewała cała sala.        

Niedzielny koncert w Granickiej Zatoce Kultury był wspaniałym wydarzeniem, mieszkańcy byli pod wielkim wrażeniem talentu i profesjonalizmu muzyków! A organizatorzy nie kryli satysfakcji, że udało się zorganizować wydarzenie na dobrym poziomie łącząc kulturę popularną z kulturą dla bardziej wymagających odbiorców!

Koncert sfinansowany został z funduszu osiedlowego, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.    

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

FESTYN RODZINNY W GRANICY; Foto: bz.

FESTYN RODZINNY W GRANICY 13.06.2018 08:00

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.

czytaj więcej
Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy

„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy 06.12.2016 11:45

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej