09.09.2012 13:00

Poczuj się jak u siebie, a resztę zostaw nam – uroczyste otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy Michałowice.

118
W sobotę, 8 września, odbyła się uroczystość oddania do użytku budynku Urzędu Gminy Michałowice. Uczestniczyło w niej wielu znakomitych gości. Gospodarzem był Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice
Uroczystość oddania do użytku mieszkańców nowego budynku urzędu gminy zgromadziła wielu znakomitych gości. Wśród nich były Beata Stelmach, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, posłanki RP: Barbara Czaplicka i Alicja Olechowska, Marek Siwiec, europoseł. W uroczystości uczestniczyli również goście z Włoch, a wśród nich Mario Abbruzzese, przewodniczący Rady Regionu Lazio, którego stolicą jest Rzym oraz burmistrz zaprzyjaźnionej gminy Vico Nel Lazio , Claudio Guerriero, a także samorządowcy: Elżbieta Smolińska – starosta powiatu pruszkowskiego, Agnieszka Kuźmińska - wicestarosta , Jan Starzyński – prezydent miasta Pruszkowa, Arkadiusz Kosiński - burmistrz gminy Brwinów, Jerzy Wysocki – burmistrz miasta Milanówka, Marek Kubicki – burmistrz miasta Piastowa. Na uroczystość licznie przybyli również radni Rady Gminy Michałowice, z przewodniczącym Pawłem Rajskim, sołtysi i przedstawiciele zarządów osiedli gminy, przedsiębiorcy, mieszkańcy oraz pracownicy urzędu oraz jego jednostek organizacyjnych.

Gości powitał Jacek Borkowski, który prowadził uroczystość.

Krzysztof Grabka, dziękując wszystkim zebranym za przybycie, a także miłe słowa, powiedział, że „Idea budowy nowej siedziby Urzędu Gminy Michałowice towarzyszyła administratorom tego terenu od samego początku istnienia gminy. Od lat planowano budowę obiektu przeznaczonego specjalnie na potrzeby administracji.” Przeniesienie siedziby urzędu do Reguł – kontynuował Krzysztof Grabka, oznacza, że zyskamy wszyscy. Dostosowując struktury administracji lokalnej do standardów europejskich rozpoczynamy nowy etap w rozwoju naszej Gminy. Priorytetem staje się rozwój i doskonalenie świadczonych przez gminę usług publicznych. Chcemy, aby była bardziej przystępna i zrozumiała dla obywatela – powiedział Krzysztof Grabka.

Podczas uroczystości miał miejsce wyjątkowy moment – nasza gmina otrzymała sztandar, ufundowany przez przedsiębiorców. Jego symbolika wyraża pragnienie działania na rzecz Polski – dobra wspólnego wszystkich obywateli - poprzez troskę o pomyślność Wspólnoty Samorządowej, jaką jest gmina Michałowice. Przed jego wręczeniem nastąpiło symboliczne przybijanie tabliczek pamiątkowych, którego dokonali fundatorzy, przedstawiciele władz oraz zaproszeni goście. Następnie ksiądz Infułat Grzegorz Kalwarczyk poświęcił sztandar. W imieniu przedsiębiorców (listę zamieszczamy poniżej) Tadeusz Stępień, prezes firmy Coffee Service sp. z o.o., inicjator i realizator idei ufundowania sztandaru, przekazał go na ręce wójta Krzysztofa Grabki.

Nie zabrakł także gratulacji i życzeń wielu sukcesów w pracy w nowej siedzibie, które składali zaprzyjaźnieni z naszą gminą samorządowcy oraz mieszkańcy. Pani Barbara Szudrowska - Świątek z Nowej Wsi zaprezentowała specjalnie napisany na tę okoliczność wiersz.

W drugiej części uroczystości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Zaproszeni goście, a także mieszkańcy gminy mieli okazję obejrzeć pomieszczenia urzędu, którego zwiedzanie trwało do godzin wieczornych.

Gdy zakończyły się uroczystości związane z oddaniem do użytku nowej siedziby urzędu gminy, na terenie przyległym rozpoczął się festyn.

Nowy urząd mieści się w Regułach przy ul. Aleja Powstańców Warszawy 1.

Fundatorzy sztandaru, którym w imieniu mieszkańców gminy pragniemy złożyć wielkie podziękowania.:

ASMET Andrzej Sajnaga
AUTO WIMAR CENTRUM SP. Z O.O.
Biuro Usług Projektowych „ KANPRO” inż. Jan Wojcieski
BLACHY RPRUSZYŃŃSKI Pruszyński Krzysztof
CENTRUM UBEZPIECZEŃ U JUNIORA Justyna i Marek Kwiatkowscy
COFFEE SERVICE SP. Z O.O. Tadeusz C. Stępień
HB-SYSTEM S.C. Maria i Jerzy Haber
INSBUD Stanisław Bystrzycki
MABAU POLSKA SP. Z O.O.
MIRBUD S.A.
P.B.H. IZOLBUD SP. Z O.O Justyn Kwietniak
P.H.U. "SZCZEBLEWSKI I SPÓŁKA” S.C.
P.P.H.U " I V E R I A" Anikin Siergiej
P.P.H.U. „PANEK” Michał Panek
P.P.H.U. EFEKT SP. Z O.O.
P.P.U.H. WiK Beata i Krzysztof Zawadka
P.R.I. INSBUD-BIS Rafał Bystrzycki
P.W. INSBUD-BIS Krzysztof Bystrzycki
Stowarzyszenie EKON Irena i Marek Łukomscy
USŁUGI GEODEZYJNE Wielgosz Witold
WADIM PLAST SP.J. Wanda i Zenon Narojek

zobacz film
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała