21.11.2017 18:45

Poczytam Wam…

154
Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

Tak poważna teza mogłaby się wydawać zbyt poważna jak na wiek 4-7 lat, ale odpowiednie i ciekawe podejście sprawia, że dzieci bardzo chętnie i bez wahania biorą udział w zabawie. Zabawie, której inicjatorkami i prowadzącymi społecznie spotkanie były mieszkanki Reguł: Agnieszka Zaborek oraz Małgorzata Posel, także członkini rady sołeckiej.

 

Niedzielne wydarzenie, 19 listopada było już drugim spotkaniem „ Poczytam Wam …”. Tym razem było o wilkach, tych dobrych, złych i zabawnych. Co mogło zaskoczyć uczestników, którzy po raz pierwszy wzięli udział w zabawie, to rozgrzewka. Po co rozgrzewka do czytania? Bo to było niezwykłe czytanie, czytanie interaktywne i pełne wspaniałej zabawy.

 

Wszyscy bez wyjątku rodzice, dzieci przystępują do poszukiwania śladów wilka pozostawionych w świetlicy przy ul. Wiejskiej. A nie było to łatwe, ponieważ w świetlicy były jeszcze ślady innych zwierząt. Wśród niedzielnych lektur znalazły się bajki „Zły wilk”, „Nusia i wilki” oraz „Czerwony Kapturek”. Ta ostania doczekała się również dodatkowych atrakcji. Organizatorki przygotowały dla dzieci specjalne charakteryzacje, które oczywiście trzeba było samemu zrobić z przygotowanych szablonów. Była również gra, w której dzieci losując trasy pomagały dziewczynce odnaleźć drogę do domku babci.

 

„Poczytam Wam…” to świetnie zaaranżowana zabawa. Czytanie bajek połączone z zaangażowaniem dzieci w role bohaterów to z pewnością świetny pomysł nie tylko na połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli naukę poprzez zabawę, ale także zwiększenie aktywności rodziców. Krótko mówiąc „Poczytam Wam…” to wesołe i szczęśliwe chwile dla całej rodziny, oczywiście szczególnie dla dzieci.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Zobacz także