Porządki w sołectwie Komorów

25.04.2016 15:40     237
Porządki w sołectwie Komorów - zbiórka w Kaliszowym Gaiku.
Sołtys Artur Kostera rozdaje worki. Panie będą sprzątały las. Sprzątanie terenu przy Zalewie Sprzątanie terenu przy Zalewie W akcji sprzątania uczestniczyły również dzieci. Katarzyna Parzyńska przy świetlicy zasadziła begonie Akcja sprzątania sołectwa Komorów Worki ze śmieciami zostały zabrane przez gminę Ognisko - na zakończenie.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

W piątek, 22 kwietnia, odbyły się wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Akcję sprzątania miejscowości zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecka oraz Katarzyna Parzyńska, radna, przy współpracy gminy Michałowice.


Porządkowanie najbliższego otoczenia i sprzątanie miejscowości po zimie to działania, do których przystępuje coraz więcej miejscowości w naszej gminie.   Od wielu lat  sprzątaniem Granicy, lasu granickiego i okolic zajmowała sie Marta Łukaszewicz ze Stowarzyszenia „Las Rangers”. W tym roku akcję sprzątania Komorowa zorganizowała Małgorzata Pachecką z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” wraz z Zarządem Osiedla Komorów.

 

Dopełnieniem tego działania było zorganizowane przez radną, sołtysa i radę sołecką sprzątanie terenu sołectwa Komorów. Mieszkańcy spotkali się w zwyczajowym dla nich miejscu, czyli przed  świetlicą w Kaliszowym Gaiku. Zaopatrzeni w rękawice i worki zapewnione przez gminę Michałowice, a niektórzy nawet w grabie, wyruszyli w teren. Cześć mieszkańców sprzątała las, niektórzy porządkowali teren w okolicach ul. Kaliszany. Natomiast Artur Kostera, sołtys, wraz z mieszkańcami, za cel postawili sobie uporządkowanie mniej uczęszczanych terenów wokół Zalewu, przybrzeża od ulicy Bugaj. Katarzyna Patrzyńska, radna zajmowała się aranżowaniem terenu przy świetlicy - na tarasie zasadziła piękne begonie, które będą kwitły całe lato.

 

W akcji sprzątania uczestniczyło przeszło dwadzieścia osób. Wśród sprzątających było sporo dzieci.

 

Miłym akcentem piątkowego sprzątania było ognisko i pieczone kiełbaski. Wszyscy uczestnicy wiosennego sprzątania zgodnie uznali, że takie akcje powinny być regularne, wtedy jest szansa, że uczestniczyć w nich będzie więcej mieszkańców. 

 

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Teatrzyk pt. Czerwony kapturek

Teatrzyk pt. Czerwony kapturek Data wydarzenia: 25.11.2017

W świetlicach w Opaczy-Kolonii, Pęcicach Małych i w sołectwie Komorów dzieci obejrzą przedstawienie pt. Czerwony Kapturek (25 listopada, godz. 11.00, 12.30, 14:15)

czytaj więcej
Laboratorium juniora w sołectwie Komorów

Laboratorium juniora w sołectwie Komorów Data wydarzenia: 26.11.2017

"Jesienne chmury nad nami...a dziś zróbmy je sami" - to tytuł kolejnego spotkania w sołectwie Komorów w ramach cyklu spotkań w laboratorium juniora dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (26 listopada; godz. 10:00)

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej
Wielka Sobota w sołectwie Komorów

Wielka Sobota w sołectwie Komorów 18.04.2017 09:35

Wielką Sobotę w świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbyło się świecenie pokarmów. Zgromadziło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto. bz.

Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów 07.04.2017 09:40

Spotkanie wielkanocne seniorów z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów odbyło się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Katarzyna Parzyńska, sołtys Artura Kostera i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wiosenne porządki w sołectwie Komorów 05.04.2017 20:45

Wiosną, tradycyjnie już, mieszkańcy sołectwa Komorów sprzątają swoją miejscowość. Akcję: wiosenne porządki zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecką oraz Katarzyna Parzyńska, radna.

czytaj więcej
Zumba w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Zajęcia sportowe w Kaliszowym Gaiku 05.04.2017 11:30

W świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbywają się cykliczne zajęcia sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się zumba. Zajęcia prowadzi instruktorka Paula Ostalska.czytaj więcej
Święta tuż tuż, foto bz

Przygotowania do świąt w sołectwie Komorów - warszarty ozdób świątecznych 03.04.2017 08:55

Świąteczne warsztaty wielkanocne są tradycją w sołectwie Komorów. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!

czytaj więcej