Porządki w sołectwie Komorów

25.04.2016 15:40     237
Porządki w sołectwie Komorów - zbiórka w Kaliszowym Gaiku.
Sołtys Artur Kostera rozdaje worki. Panie będą sprzątały las. Sprzątanie terenu przy Zalewie Sprzątanie terenu przy Zalewie W akcji sprzątania uczestniczyły również dzieci. Katarzyna Parzyńska przy świetlicy zasadziła begonie Akcja sprzątania sołectwa Komorów Worki ze śmieciami zostały zabrane przez gminę Ognisko - na zakończenie.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

W piątek, 22 kwietnia, odbyły się wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Akcję sprzątania miejscowości zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecka oraz Katarzyna Parzyńska, radna, przy współpracy gminy Michałowice.


Porządkowanie najbliższego otoczenia i sprzątanie miejscowości po zimie to działania, do których przystępuje coraz więcej miejscowości w naszej gminie.   Od wielu lat  sprzątaniem Granicy, lasu granickiego i okolic zajmowała sie Marta Łukaszewicz ze Stowarzyszenia „Las Rangers”. W tym roku akcję sprzątania Komorowa zorganizowała Małgorzata Pachecką z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” wraz z Zarządem Osiedla Komorów.

 

Dopełnieniem tego działania było zorganizowane przez radną, sołtysa i radę sołecką sprzątanie terenu sołectwa Komorów. Mieszkańcy spotkali się w zwyczajowym dla nich miejscu, czyli przed  świetlicą w Kaliszowym Gaiku. Zaopatrzeni w rękawice i worki zapewnione przez gminę Michałowice, a niektórzy nawet w grabie, wyruszyli w teren. Cześć mieszkańców sprzątała las, niektórzy porządkowali teren w okolicach ul. Kaliszany. Natomiast Artur Kostera, sołtys, wraz z mieszkańcami, za cel postawili sobie uporządkowanie mniej uczęszczanych terenów wokół Zalewu, przybrzeża od ulicy Bugaj. Katarzyna Patrzyńska, radna zajmowała się aranżowaniem terenu przy świetlicy - na tarasie zasadziła piękne begonie, które będą kwitły całe lato.

 

W akcji sprzątania uczestniczyło przeszło dwadzieścia osób. Wśród sprzątających było sporo dzieci.

 

Miłym akcentem piątkowego sprzątania było ognisko i pieczone kiełbaski. Wszyscy uczestnicy wiosennego sprzątania zgodnie uznali, że takie akcje powinny być regularne, wtedy jest szansa, że uczestniczyć w nich będzie więcej mieszkańców. 

 

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Teatrzyk dla dzieci, pt.: Kolorowa Wędrówka

Teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" Data wydarzenia: 24.02.2018

Sołtysi i Rady Sołeckie Nowej Wsi, sołectwa Komorów i Pęcic Małych zapraszają na teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" (24 lutego, godz.: 11:00).

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Laboratorium Juniora w sołectwie Komorów

Laboratorium Juniora w sołectwie Komorów Data wydarzenia: 25.02.2018

Radna, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Komorów zapraszają dzieci na warsztaty z cyklu laboratorium juniora pn. Wulkany - zadziwiające olbrzymy. (25 lutego, godz. 10.30)

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej
Wielka Sobota w sołectwie Komorów

Wielka Sobota w sołectwie Komorów 18.04.2017 09:35

Wielką Sobotę w świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbyło się świecenie pokarmów. Zgromadziło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto. bz.

Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów 07.04.2017 09:40

Spotkanie wielkanocne seniorów z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów odbyło się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Katarzyna Parzyńska, sołtys Artura Kostera i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej