Porządki w sołectwie Komorów

25.04.2016 15:40     240
Porządki w sołectwie Komorów - zbiórka w Kaliszowym Gaiku.
Sołtys Artur Kostera rozdaje worki. Panie będą sprzątały las. Sprzątanie terenu przy Zalewie Sprzątanie terenu przy Zalewie W akcji sprzątania uczestniczyły również dzieci. Katarzyna Parzyńska przy świetlicy zasadziła begonie Akcja sprzątania sołectwa Komorów Worki ze śmieciami zostały zabrane przez gminę Ognisko - na zakończenie.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

W piątek, 22 kwietnia, odbyły się wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Akcję sprzątania miejscowości zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecka oraz Katarzyna Parzyńska, radna, przy współpracy gminy Michałowice.


Porządkowanie najbliższego otoczenia i sprzątanie miejscowości po zimie to działania, do których przystępuje coraz więcej miejscowości w naszej gminie.   Od wielu lat  sprzątaniem Granicy, lasu granickiego i okolic zajmowała sie Marta Łukaszewicz ze Stowarzyszenia „Las Rangers”. W tym roku akcję sprzątania Komorowa zorganizowała Małgorzata Pachecką z Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” wraz z Zarządem Osiedla Komorów.

 

Dopełnieniem tego działania było zorganizowane przez radną, sołtysa i radę sołecką sprzątanie terenu sołectwa Komorów. Mieszkańcy spotkali się w zwyczajowym dla nich miejscu, czyli przed  świetlicą w Kaliszowym Gaiku. Zaopatrzeni w rękawice i worki zapewnione przez gminę Michałowice, a niektórzy nawet w grabie, wyruszyli w teren. Cześć mieszkańców sprzątała las, niektórzy porządkowali teren w okolicach ul. Kaliszany. Natomiast Artur Kostera, sołtys, wraz z mieszkańcami, za cel postawili sobie uporządkowanie mniej uczęszczanych terenów wokół Zalewu, przybrzeża od ulicy Bugaj. Katarzyna Patrzyńska, radna zajmowała się aranżowaniem terenu przy świetlicy - na tarasie zasadziła piękne begonie, które będą kwitły całe lato.

 

W akcji sprzątania uczestniczyło przeszło dwadzieścia osób. Wśród sprzątających było sporo dzieci.

 

Miłym akcentem piątkowego sprzątania było ognisko i pieczone kiełbaski. Wszyscy uczestnicy wiosennego sprzątania zgodnie uznali, że takie akcje powinny być regularne, wtedy jest szansa, że uczestniczyć w nich będzie więcej mieszkańców. 

 

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej