28.08.2019 09:35

Potańcówka w Komorowie

270
W sobotę, 24 sierpnia, odbyła się w Komorowie potańcówka – zabawa taneczna dla mieszkańców. Zorganizowana była w cyklu spotkań „Z muzyką na Ty”.

Potańcówka zorganizowana została w Dziennym Domu Seniora w Komorowie przy ulicy Ceglanej. Przy muzyce "Trio Bożeny Zalewskiej" bawiło się wiele osób. Artystce towarzyszyli: Wojciech Gogolewski – fortepian i Wojciech Zalewski – kontrabas. "Trio Bożeny Zalewskiej" grało standardy jazzowe i znane polskie piosenki począwszy od lat trzydziestych do współczesności. Do tańca nikogo nie trzeba było namawiać. Od samego początku parkiet wypełniony był po brzegi. W krótkich przerwach był czas na rozmowy i łyk zimnej wody.

W sobotni wieczór pogoda była wyjątkowo letnia, było ciepło i przyjemnie. Dlatego część uczestników zabawy tanecznej chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu. W drugiej części potańcówki muzyka była „puszczana z taśmy”. Był to moment na rock and roll'a, jive'a i cha-chę. Wszyscy świetnie się bawili.

Organizatorem potańcówki, jak również wcześniejszych spotkań z cyklu „Z muzyką na Ty” było Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów Komorowianie, z Hanną Barlak, prezes Towarzystwa na czele, Koło Gospodyń Wiejskich Dziewczyny z Komorowa, a także gmina Michałowice (impreza dofinansowana została z budżetu gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych).

Towarzystwo Komorowianie organizuje wiele spotkań i koncertów na terenie Komorowa, a także całej gminy Michałowice, np. "Tańce w kręgu", które cieszą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Są to cykliczne spotkania organizowane w cyklu "Twórcza kobieta". Najbliższe odbędą się w Komorowie, 26 sierpnia, zapraszamy!

Podobne tematy: osiedle Komorów

Zobacz także