Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy (fot. Beata Zybała)
Zabawa taneczna Pożegnanie lata zorganizowana została na terenie placu zbaw w Granicy. (fot. Beata Zybała) Przemysław Majtyka, radny, częstował napojami. (fot. Beata Zybała) Krzysztof Grabka, wójt gminy, Agnieszka Paradowska, radna i Aleksandra Świątek z zarządu Osiedla zachęcali dzieci do zabawy. (fot. Beata Zybała) Niektórzy wybrali plac zabaw. (fot. Beata Zybała) Dla najmłodszych dzieci plac zabaw jest zawsze najlepszy. (fot. Beata Zybała) Był grill, ale też można było upiec kiełbaskę na ogniu. (fot. Beata Zybała) Tańce najmłodszych (fot. Beata Zybała) Tak bawili się mieszkańcy Granicy. (fot. Beata Zybała) Zabawa trwała do 22. (fot. Beata Zybała)
Podobne tematy: Granica

W sobotę, 17 września, mieszkańcy Granicy bawili się na imprezie zorganizowanej przez zarząd osiedla Granica i radnych zatytułowanej „Pożegnanie lata”. W zabawie uczestniczyło wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Były tańce, zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy świetnie się bawili.


Sobotnie popołudnie było ciepłe i pogodne, nic więc dziwnego, że wszystkim zgromadzonym na imprezie mieszkańcom dopisywały humory. Atmosfera podczas zabawy „Pożegnania lata” w Granicy była gorąca. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci jak i dorośli mieszkańcy.

 

Organizatorzy, czyli przewodniczący zarządu Paweł Łąpieś, członkowie zarządu jak również radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, już kolejny raz zaprosili mieszkańców na „potańcówkę na dechach”. W tym roku tańce zorganizowane zostały na profesjonalnym parkiecie tanecznym, który został zakupiony z funduszu osiedlowego Granicy na rok 2016, zgodnie z głosowaniem mieszkańców na zebraniu. Warto dodać, że kupione zostały materiały do wykonania przenośnego parkietu tanecznego (guma, płyty, klocki drewniane, wkręty i taśmy). A parkiet został wykonany, w czynie społecznym, przez niektórych mieszkańców. W sobotę od rana organizatorzy przygotowywali miejsce do tańczenia. Mieszkańcy dostrzegają ogromny wysiłek i są wdzięczni organizatorom. Warto też dodać, że w zabawach tanecznych uczestniczy coraz więcej mieszkańców,  są one ulubioną formą spędzania czasu w sąsiedzkim gronie.

Przy dźwiękach muzyki rozrywkowej znakomicie bawiły się najpierw dzieci, wieczorem, gdy zrobiło się nieco ciemniej – dorośli.

 

Podczas zabawy było wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci bawiły się na dmuchanych  zamkach. Były konkursy przy muzyce, dzieci obdarowane zostały drobnymi upominkami, które wręczały Agnieszka Paradowska, radna i Aleksandra Świątek z zarządu osiedla.

 

Atrakcją był piknikowy poczęstunek: kiełbaski z grilla. Była gorąca herbata i kawa. Dla tych, którzy nie mieli ochoty tańczyć, organizatorzy przygotowali dwa ogniska. W cieple i świetle płomieni można było porozmawiać z sąsiadem i jednocześnie ogrzać się.

 

Zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin wieczornych, wraz z upływającym czasem, przybywało tancerzy. Wszyscy świetnie się bawili i jednogłośnie uznali, że już każdego roku będą żegnać się z latem właśnie „potańcówkę na dechach” Do zobaczenia za rok!

 

     

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej
Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy

Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy 11.04.2017 15:55

Wiosna w Paryżu – tak zatytułowany był kolejny koncert z cyklu Granica Sunday Festival. W granickiej świetlicy piosenek francuskich wysłuchało wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz

Koncert z okazji święta kobiet w Granicy 06.03.2017 11:15

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby spotkać się w sąsiedzkim gronie. W granickiej świetlicy, z tej okazji, odbył się koncert piosenek Anny German. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowie z żoną.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy. Foto: bz

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy 18.12.2016 09:20

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy po raz pierwszy odbyło się świetlicy - Granickiej Zatoce Kultury. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Mikołajki w Granicy. Foto: bz

Mikołajki Granicy 12.12.2016 20:00

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 11 grudnia. Było przedstawienie, świetna zabawa
i słodki poczęstunek. Imprezę zorganizowali radni
i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy

Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy 07.06.2016 11:55

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.

czytaj więcej