Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy (fot. Beata Zybała)
Zabawa taneczna Pożegnanie lata zorganizowana została na terenie placu zbaw w Granicy. (fot. Beata Zybała) Przemysław Majtyka, radny, częstował napojami. (fot. Beata Zybała) Krzysztof Grabka, wójt gminy, Agnieszka Paradowska, radna i Aleksandra Świątek z zarządu Osiedla zachęcali dzieci do zabawy. (fot. Beata Zybała) Niektórzy wybrali plac zabaw. (fot. Beata Zybała) Dla najmłodszych dzieci plac zabaw jest zawsze najlepszy. (fot. Beata Zybała) Był grill, ale też można było upiec kiełbaskę na ogniu. (fot. Beata Zybała) Tańce najmłodszych (fot. Beata Zybała) Tak bawili się mieszkańcy Granicy. (fot. Beata Zybała) Zabawa trwała do 22. (fot. Beata Zybała)
Podobne tematy: Granica

W sobotę, 17 września, mieszkańcy Granicy bawili się na imprezie zorganizowanej przez zarząd osiedla Granica i radnych zatytułowanej „Pożegnanie lata”. W zabawie uczestniczyło wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Były tańce, zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy świetnie się bawili.


Sobotnie popołudnie było ciepłe i pogodne, nic więc dziwnego, że wszystkim zgromadzonym na imprezie mieszkańcom dopisywały humory. Atmosfera podczas zabawy „Pożegnania lata” w Granicy była gorąca. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci jak i dorośli mieszkańcy.

 

Organizatorzy, czyli przewodniczący zarządu Paweł Łąpieś, członkowie zarządu jak również radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, już kolejny raz zaprosili mieszkańców na „potańcówkę na dechach”. W tym roku tańce zorganizowane zostały na profesjonalnym parkiecie tanecznym, który został zakupiony z funduszu osiedlowego Granicy na rok 2016, zgodnie z głosowaniem mieszkańców na zebraniu. Warto dodać, że kupione zostały materiały do wykonania przenośnego parkietu tanecznego (guma, płyty, klocki drewniane, wkręty i taśmy). A parkiet został wykonany, w czynie społecznym, przez niektórych mieszkańców. W sobotę od rana organizatorzy przygotowywali miejsce do tańczenia. Mieszkańcy dostrzegają ogromny wysiłek i są wdzięczni organizatorom. Warto też dodać, że w zabawach tanecznych uczestniczy coraz więcej mieszkańców,  są one ulubioną formą spędzania czasu w sąsiedzkim gronie.

Przy dźwiękach muzyki rozrywkowej znakomicie bawiły się najpierw dzieci, wieczorem, gdy zrobiło się nieco ciemniej – dorośli.

 

Podczas zabawy było wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci bawiły się na dmuchanych  zamkach. Były konkursy przy muzyce, dzieci obdarowane zostały drobnymi upominkami, które wręczały Agnieszka Paradowska, radna i Aleksandra Świątek z zarządu osiedla.

 

Atrakcją był piknikowy poczęstunek: kiełbaski z grilla. Była gorąca herbata i kawa. Dla tych, którzy nie mieli ochoty tańczyć, organizatorzy przygotowali dwa ogniska. W cieple i świetle płomieni można było porozmawiać z sąsiadem i jednocześnie ogrzać się.

 

Zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin wieczornych, wraz z upływającym czasem, przybywało tancerzy. Wszyscy świetnie się bawili i jednogłośnie uznali, że już każdego roku będą żegnać się z latem właśnie „potańcówkę na dechach” Do zobaczenia za rok!

 

     

 

 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej