Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz
Katarzyna Parzyńska, radna, Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną i Artur Kostera, sołtys zapraszają na piknik Pożegnanie lata w sołectwie Komorów; Foto: bz Biesiada na pikniku; Foto: bz Grochówka była wyśmienita! Foto: bz Mieszkańców sołectwa Komorów na pikniku odwiedzili: Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych i Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu; Foto: bz Mieszkańcy bawili się przy muzyce muzyków z Komorowa; Foto: bz Wspólna zabawa; Foto: bz
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


Piknik  „Pożegnanie lata” dla mieszkańców sołectwa Komorów przygotowała Rada Sołecka z sołtysem Arturem Kostrerą i radną Katarzyną Parzyńską, na czele. Samorządowców od lat wspierają mieszkańcy, którzy bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich pomysłach i działaniach. Największą atrakcją pikniku była oczywiście zabawa taneczna na dechach i ognisko. Mieszkańcy sołectwa już nie raz pokazali że potrafią się świetnie bawić.

 

Były też atrakcje dla całych rodzin. Pobliski plac zabaw wypełniony był dziećmi. Dorośli natomiast mieli okazję do rozmów. Ognisko było gotowe do rozpalenia już po południu. I choć piknik rozpoczął się o osiemnastej, mieszkańcy, szczególnie ci, którzy postanowili uczestniczyć w pikniku z dziećmi, pojawili się wcześniej. Dzień był ciepły i pogodny, pomimo, że wcześniej padał deszcz.

 

Na ognisku pieczono kiełbaski i chleb. Dużym powodzeniem cieszyły się pieczone ziemniaki, które, według zachęty organizatorów, warto było jeśli z marynowanymi śledziami i ogórkiem. Był oczywiście smalec domowej roboty, a także wspaniałe ciasta i ciasteczka. Była także strażacka grochówka. Około godziny dwudziestej strażacy z Nowej Wsi przywieźli gorącą i pożywną zupę ze świeżymi bułkami. Wokół nich ustawiała się ogromna kolejka. Tego wieczoru grał zespół z Komorowa. Przy muzyce disco i pop wszyscy świetnie się bawili. Tańczyły dzieci, tańczyli ich rodzice i dziadkowie. Zabawa była znakomita!  

 

W pikniku uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, a także przedstawiciele sąsiedzkich sołectw i osiedli. Obecny był sołtys Suchego Lasu – Edward Chruściak i i Zdzisław Krupa – sołtys Pęcic Małych.  

 

Piknik na „Pożegnanie lata” sądząc po frekwencji, stał się komorowską tradycją. Tradycją są też „Wianki” i spotkania przedświąteczne.  Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!   Impreza sfinansowana została z funduszu sołeckiego sołectwa Komorów, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Teatrzyk pt. Czerwony kapturek

Teatrzyk pt. Czerwony kapturek Data wydarzenia: 25.11.2017

W świetlicach w Opaczy-Kolonii, Pęcicach Małych i w sołectwie Komorów dzieci obejrzą przedstawienie pt. Czerwony Kapturek (25 listopada, godz. 11.00, 12.30, 14:15)

czytaj więcej
Laboratorium juniora w sołectwie Komorów

Laboratorium juniora w sołectwie Komorów Data wydarzenia: 26.11.2017

"Jesienne chmury nad nami...a dziś zróbmy je sami" - to tytuł kolejnego spotkania w sołectwie Komorów w ramach cyklu spotkań w laboratorium juniora dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (26 listopada; godz. 10:00)

czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej
Wielka Sobota w sołectwie Komorów

Wielka Sobota w sołectwie Komorów 18.04.2017 09:35

Wielką Sobotę w świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbyło się świecenie pokarmów. Zgromadziło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto. bz.

Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów 07.04.2017 09:40

Spotkanie wielkanocne seniorów z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów odbyło się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Katarzyna Parzyńska, sołtys Artura Kostera i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wiosenne porządki w sołectwie Komorów 05.04.2017 20:45

Wiosną, tradycyjnie już, mieszkańcy sołectwa Komorów sprzątają swoją miejscowość. Akcję: wiosenne porządki zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecką oraz Katarzyna Parzyńska, radna.

czytaj więcej
Zumba w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Zajęcia sportowe w Kaliszowym Gaiku 05.04.2017 11:30

W świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbywają się cykliczne zajęcia sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się zumba. Zajęcia prowadzi instruktorka Paula Ostalska.czytaj więcej
Święta tuż tuż, foto bz

Przygotowania do świąt w sołectwie Komorów - warszarty ozdób świątecznych 03.04.2017 08:55

Świąteczne warsztaty wielkanocne są tradycją w sołectwie Komorów. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!

czytaj więcej
Dzień Kobiet w sołectwie Komorów

Dzień Kobiet w sołectwie Komorów 08.03.2017 21:15

Tradycja świętowania Dnia Kobiet staje się coraz bardziej popularna. W spotkaniu z okazji 8 marca, w Kaliszowym Gaiku, uczestniczyło wielu mieszkańców. Wieczór zorganizowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys oraz rada sołecka.

czytaj więcej