02.04.2023 19:30

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W PEŁNI – WARSZTATY WIELKANOCNE

136
Okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy. Zakupy, sprzątanie, ale i okazje do własnoręcznego przygotowania ozdób i symboli związanych z nadchodzącymi świętami. Tych nie brakowało na licznie zorganizowanych warsztatach, które w minionych tygodniach odbywały się na terenie naszej gminy.

Nie od dziś wiadomo, że to co mamy zrobić, nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę, dlatego też już od 25 marca osiedla i sołectwa przygotowały dla mieszkańców naszej gminy liczne warsztaty wielkanocne. 

Michałowice-Wieś. To właśnie mieszkańcy tego sołectwa jako pierwsi wzięli udział w warsztatach, których tematem był „Wielkanocny Koszyk”. A jak wiadomo, ten symbol jest mocno związany ze zbliżającymi się świętami i zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji, tak więc inicjatywa radnej, Adriany Król-Popiel spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Równie duże zainteresowanie przeżywały warsztaty „Wielkanoc zielona” w Komorowie-Wsi, które zorganizował sołtys Artur Kostera wraz z radą sołecką i radną Katarzyną Parzyńską. Jednak zielony nie był jedynym kolorem, który był wykorzystywany podczas warsztatów w sołectwie Komorów. Tych nie brakowało podczas warsztatów malowania pisanek. Tu królowały: niebieski, czerwony, żółty, różowy i to w dowolnej konfiguracji.

Jeżeli chodzi o konfigurację, a dokładniej kompozycję to umiejętność dobrego rozplanowania przydawała się na warsztatach stroików wielkanocnych w Opaczy Małej i Michałowicach Osiedlu. Wspólny pomysł sołtys Barbary Budzyniak oraz przewodniczącej osiedla Agnieszki Lenard i członkini zarządu osiedla Ewy Śliwińskiej na przygotowanie żywej, kwitnącej wielkanocnej kompozycji spotkał się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców, że aż trudno było znaleźć miejsce przy warsztatowy stole. Podobnie zresztą było na warsztatach dla dzieci, na które czekało przyozdabianie przepysznych mazurków, jajowe decoupage, królicze ozdoby i kartki świąteczne.

Świąteczne przygotowania odbywały się również w Nowej Wsi, gdzie na zaproszenie sołtys i radnej Elżbiety Biczyk mieszkańcy podjęli się własnoręcznego wykonania wianków wielkanocnych, które przyozdobią domy w sołectwie.

Ozdoby świąteczne, ale przede wszystkim palmy wielkanocne to już pomysł Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny z Komorowa”, które zaprosiły mieszkańców naszej gminy na warsztaty do „Warsztatu” przy Ceglanej 2d w Komorowie.

Jak pokazały licznie zorganizowane warsztaty i równie liczne grono uczestniczących w nich mieszkańców, to bez dwóch zdań możemy powiedzieć, że przygotowania do tegorocznych świąt Wielkiej Nocy są już na finiszu. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: warsztaty wielkanocne

Zobacz także