07.12.2021 13:59

Radosny korowód MotoMikołajów przejechał przez gminę Michałowice

237
Od kilku lat z okazji Mikołajek pasjonaci motocykli organizują akcję z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, dostarczając przy tym wiele radości i wywołując uśmiechy na twarzach.

Ten cudowny dzień przypadł w tym roku na niedzielę, 5 grudnia. Pogoda iście Mikołajkowa, niewielki mrozek i prószący śnieg, idealnie podkreślała atmosferę zbilżających się świąt. Oczywiście nie jest to wymarzona pogoda dla motocyklistów, ale czego się nie robi dla dzieci, które z dużym wytęsknieniem wyglądały MotoMikołajów. A oni odwiedzili niemal całą naszą gminę. 

Swoją podróż MotoMikołaje rozpoczęły od odwiedzin dzieci w Regułach, gdzie na wszystkich uczestników spotkania czekały słodkości i ciepłe napoje. Następnymi punktami na trasie przejazdu były: Opacz-Kolonia – parking przy świetlicy, Michałowice – parking przy skateparku, Michałowice Wieś – siłownia plenerowa, Sokołów – orlik, Sychy Las – parking przy świetlicy. W Suchym Lesie, panie z Koła Kobiet Kreatywnych przygotowały dla MotoMikołajów przepyszne i jeszcze cieplutkie pączki. Palce lizać, ale czas jechać dalej, bo jeszcze sporo drogi przed radosnym korowodem. W Pęcicach spotkanie MotoMikołajów z dziećmi odbyło się na parkingu przy kościele, natomiast w Pęcicach Małych przy świetlicy. Tam, za sprawą Pań z koła Pęciczanki,  czekał na nich wspaniały poczęstunek - była wyborna grochówka, ciasta, kawa i herbata oraz pierniczki.  

Nieco dłuższy postój MotoMikołaje miały na parkingu przed Urzędem Gminy, gdzie tego dnia odbywał się świąteczny kiermasz. Wile wspólnych zdjęć i wiele słodyczy rozdanych, no ale cóż, trzeba ruszać w drogę. 

Ostatnimi miejscami, które w tym roku odwiedziły MotoMikołaje były: strefa rekreacji Smug w Nowej Wsi, Polanka Granicka w Granicy i Plac Markiewiczów w Komorowie, gdzie po długiej podróży nie zabrakło ciepłego posiłku, świątecznych życzeń i wspólnego śpiewania świątecznych piosenek. 

Cały przejazd mimo trudnych warunków atmosferycznych MotoMikołaje zniosły bardzo dzielnie, a o ich bezpieczną podróż przez naszą gminę dbali policjanci z Komisariatu Policji w Regułach.  

Dziękujemy Panu Marcinowi Kwietniakowi za zorganizowanie po raz kolejny wizyty MotoMikołajów w gminie Michałowice. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: MotoMikołaje

Zobacz także