Recital Andrzeja Poniedzielskiego

17.09.2017 20:45     163
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak
Publiczność dopisała jak zawsze. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W imieniu publiczności podziękowania za wspaniały występ składają wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie na fanów twórczości artysty czekały płyty oraz książki. fot. Mariusz Marcysiak Z autografem nabierały szczególnej wartości. fot. Mariusz Marcysiak Andrzej Poniedzielski z organizatorami recitalu wójtem gminy Michałowice i reprezentantkami Stowarzyszenia K 40. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”


Tak naprawdę Andrzeja Poniedzielskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Od wielu, żeby nie powiedzieć bardzo wielu lat, ten artysta zarazem bawi nas inteligentnym dowcipem, ale i otwiera przestrzeń do wielu przemyśleń w swoich wierszach i piosenkach.

Jego, jak sam określa „nienachalny wizerunek sceniczny” polega na tym, że jest taki sam na scenie jak i poza nią. W tracie występów nigdzie się nie spieszy, ma czas do przemyśleń, a swój temperament określa na ujemny.  

 

Sobotni recital Andrzeja Poniedzielskiego w sali multimedialnej Urzędu Gminy był pełen zabawnych anegdot, opowieści o swoim życiu, a także przywar i zalet na temat związków między kobietą i mężczyzną. Nie zabrakło również piosenek, które artysta określa jako „maine kleine cover garden”, czyli piosenek napisanych w języku obcym, które on sam przetłumaczył i zinterpretował w znanym tylko sobie sposobie.

 

Na zakończenie wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka oraz przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk podziękowali artyście za wspaniały występ i moc wrażeń jakie dostarczył zgromadzonej publiczności.

 

To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie i a propos koncertów oraz recitali odbywających się w sali multimedialnej Urzędu Gminy, po raz kolejny możemy powiedzieć, że oferta kulturalna w naszej gminie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a potwierdzeniem tego niech będzie wypełniona do ostatniego miejsca sala multimedialna. Dodajmy, wypełniona zachwyconą i radosną publicznością.

 

Recital Andrzeja Poniedzielskiego został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej
Fundusze europejskie - spotkanie informacyjne. fot. Mariusz Marcysiak

Fundusze europejskie – spotkanie informacyjne 08.03.2017 21:20

Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z Kabaretem na koniec świata. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z „Kabaretem na koniec świata” 06.03.2017 20:30

Wyśmienite skecze, liryczne piosenki, czarny humor i aktorskie improwizacje wypełniły występ „Kabaretu na koniec świata”. Występ, który z okazji Dnia Kobiet zorganizowało Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Koncert Noworoczny w wykonaniu Bogusława Morki. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Noworoczny 15.01.2017 22:20

„Koncert Noworoczny” w wykonaniu znakomitego tenora, Bogusława Morki był pierwszym wydarzeniem kulturalnym, jakie w 2017 roku odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Recital Wiktora Zborowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Wiktora Zborowskiego 04.12.2016 22:45

Kolejnym artystą, którego mieszkańcy naszej gminy mogli zobaczyć na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, był jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów.

czytaj więcej