Recital Andrzeja Poniedzielskiego

17.09.2017 20:45     188
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak
Publiczność dopisała jak zawsze. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W imieniu publiczności podziękowania za wspaniały występ składają wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie na fanów twórczości artysty czekały płyty oraz książki. fot. Mariusz Marcysiak Z autografem nabierały szczególnej wartości. fot. Mariusz Marcysiak Andrzej Poniedzielski z organizatorami recitalu wójtem gminy Michałowice i reprezentantkami Stowarzyszenia K 40. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”


Tak naprawdę Andrzeja Poniedzielskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Od wielu, żeby nie powiedzieć bardzo wielu lat, ten artysta zarazem bawi nas inteligentnym dowcipem, ale i otwiera przestrzeń do wielu przemyśleń w swoich wierszach i piosenkach.

Jego, jak sam określa „nienachalny wizerunek sceniczny” polega na tym, że jest taki sam na scenie jak i poza nią. W tracie występów nigdzie się nie spieszy, ma czas do przemyśleń, a swój temperament określa na ujemny.  

 

Sobotni recital Andrzeja Poniedzielskiego w sali multimedialnej Urzędu Gminy był pełen zabawnych anegdot, opowieści o swoim życiu, a także przywar i zalet na temat związków między kobietą i mężczyzną. Nie zabrakło również piosenek, które artysta określa jako „maine kleine cover garden”, czyli piosenek napisanych w języku obcym, które on sam przetłumaczył i zinterpretował w znanym tylko sobie sposobie.

 

Na zakończenie wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka oraz przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk podziękowali artyście za wspaniały występ i moc wrażeń jakie dostarczył zgromadzonej publiczności.

 

To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie i a propos koncertów oraz recitali odbywających się w sali multimedialnej Urzędu Gminy, po raz kolejny możemy powiedzieć, że oferta kulturalna w naszej gminie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a potwierdzeniem tego niech będzie wypełniona do ostatniego miejsca sala multimedialna. Dodajmy, wypełniona zachwyconą i radosną publicznością.

 

Recital Andrzeja Poniedzielskiego został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej