Recital Antoniny Krzysztoń

16.05.2016 13:30     301
Recital Antoniny Krzysztoń
Gitarzysta - Marcin Majerczyk Publiczność z dużym zachwytem wysłuchała recitalu Antoniny Krzysztoń Marcin Lamch – kontrabas i Antonina Krzystoń Owacją na sotjąco publiczność podziękowała artystce za wspaniały występ Po koncercie artystka podpisywała swoje płyty Pamiątkowe zdjęcie, od lewej: Elżbieta Biczyk - przewodnicząca rady gminy, Antonina Krzysztoń - pieśniarka i Krzysztof Grabka - wójt gminy Michałowice
Podobne tematy: Michałowice

W niedzielę 15 maja, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach z niezwykłym recitalem wystąpiła Antonina Krzysztoń – wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Był to pierwszy z koncertów cyklu Muzyczny Maj Gminy Michałowice.


Ciepły, mistyczny, ale i radosny głos to wizytówka Antoniny Krzysztoń, która tego dnia wraz z zespołem w składzie: Marcin Majerczyk – gitara, Marcin Lamch – kontrabas i  José Manuel Alban Juárez – perkusja zaprezentowała się michałowickiej widowni.

 

Witając się z publicznością, pieśniarka zadedykowała swój koncert wszystkim rodzinom, życząc im, aby zawsze gościła w nich moc, radość życia i miłość.

 

Występ rozpoczęła piosenka „Inny świat”, której muzyka oparta jest na nastrojowych celtyckich rytmach wprowadzając tym samym publiczność w nastrojowy klimat ballad.

Podczas niedzielnego koncertu artystka zaprezentowała utwory: „Światłość w ciemności świeci”, „Ty nie oglądaj się”, „Tam gdzie kres”, „Gdy Cię ujrzałam”, „Usłysz proszę”, „Nigdy nie”, „Bo Ty jesteś mą nadzieją”, „Dziękuję za słońce”, „Perłowa łódź” i „Rzepakowy miód”.

 

Bez wahania można powiedzieć, że niedzielny recital Antoniny Krzysztoń w kościele WNMP w Michałowicach był prawdziwą ucztą dla miłośników uduchownionej poezji śpiewanej z charakterystyczną nutą folku. Publiczność z dużym zachwytem i wzruszeniem przyjęła występ artystki nagradzając ją wielokrotnie gromkimi brawami.

 

Na zakończenie koncertu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka podziękował za niezwykły występ i wspólnie z publicznością zgotowali artystce owację na stojąco, która odwdzięczając się za serdeczne przyjecie, wykonała na bis utwór „Ile zostało nocy i dni”.

 

 

Antonina Krzysztoń zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. W latach 80, w czasie stanu wojennego artystka koncertowała m.in. w kościołach i klubach studenckich wspierając działalność opozycyjną. W 1983 roku zdobyła główne nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz na festiwalu FAMA. Artystka jest znana ze wspaniałych interpretacji piosenek czeskiego barda Karela Kryla z muzycznych opracowań wierszy Zbigniewa Herberta, twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów piosenek dla Mietka Szcześniaka, Michała Lorenca, a także do muzyki Wojciecha Konikiewicza.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej