Recital Antoniny Krzysztoń

16.05.2016 13:30     300
Recital Antoniny Krzysztoń
Gitarzysta - Marcin Majerczyk Publiczność z dużym zachwytem wysłuchała recitalu Antoniny Krzysztoń Marcin Lamch – kontrabas i Antonina Krzystoń Owacją na sotjąco publiczność podziękowała artystce za wspaniały występ Po koncercie artystka podpisywała swoje płyty Pamiątkowe zdjęcie, od lewej: Elżbieta Biczyk - przewodnicząca rady gminy, Antonina Krzysztoń - pieśniarka i Krzysztof Grabka - wójt gminy Michałowice
Podobne tematy: Michałowice

W niedzielę 15 maja, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach z niezwykłym recitalem wystąpiła Antonina Krzysztoń – wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Był to pierwszy z koncertów cyklu Muzyczny Maj Gminy Michałowice.


Ciepły, mistyczny, ale i radosny głos to wizytówka Antoniny Krzysztoń, która tego dnia wraz z zespołem w składzie: Marcin Majerczyk – gitara, Marcin Lamch – kontrabas i  José Manuel Alban Juárez – perkusja zaprezentowała się michałowickiej widowni.

 

Witając się z publicznością, pieśniarka zadedykowała swój koncert wszystkim rodzinom, życząc im, aby zawsze gościła w nich moc, radość życia i miłość.

 

Występ rozpoczęła piosenka „Inny świat”, której muzyka oparta jest na nastrojowych celtyckich rytmach wprowadzając tym samym publiczność w nastrojowy klimat ballad.

Podczas niedzielnego koncertu artystka zaprezentowała utwory: „Światłość w ciemności świeci”, „Ty nie oglądaj się”, „Tam gdzie kres”, „Gdy Cię ujrzałam”, „Usłysz proszę”, „Nigdy nie”, „Bo Ty jesteś mą nadzieją”, „Dziękuję za słońce”, „Perłowa łódź” i „Rzepakowy miód”.

 

Bez wahania można powiedzieć, że niedzielny recital Antoniny Krzysztoń w kościele WNMP w Michałowicach był prawdziwą ucztą dla miłośników uduchownionej poezji śpiewanej z charakterystyczną nutą folku. Publiczność z dużym zachwytem i wzruszeniem przyjęła występ artystki nagradzając ją wielokrotnie gromkimi brawami.

 

Na zakończenie koncertu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka podziękował za niezwykły występ i wspólnie z publicznością zgotowali artystce owację na stojąco, która odwdzięczając się za serdeczne przyjecie, wykonała na bis utwór „Ile zostało nocy i dni”.

 

 

Antonina Krzysztoń zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. W latach 80, w czasie stanu wojennego artystka koncertowała m.in. w kościołach i klubach studenckich wspierając działalność opozycyjną. W 1983 roku zdobyła główne nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz na festiwalu FAMA. Artystka jest znana ze wspaniałych interpretacji piosenek czeskiego barda Karela Kryla z muzycznych opracowań wierszy Zbigniewa Herberta, twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów piosenek dla Mietka Szcześniaka, Michała Lorenca, a także do muzyki Wojciecha Konikiewicza.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Zmiana godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii (15-26 stycznia)

Zmiana godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii (15-26 stycznia) 12.01.2018 15:10

Podczas ferii ulegną zmianie godziny otwarcia lodowiska. Od poniedziałku do piątku lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-13.00 oraz 15.00-21.00 (w godz. 13.00-15.00 przerwa techniczna). Natomiast w soboty i niedziele można skorzystać z lodowiska w godzinach 10.00-13.00 oraz 15.00-21.00 (w godz. 13.00-15.00 przerwa techniczna)

Zapraszamy!

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Miochałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Miochałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Zabawa kostiumowa Walentynki na parkiecie

Zabawa kostiumowa"Walentynki na parkiecie" Data wydarzenia: 10.02.2018

Sołtys Sołectwa Michałowice zaprasza mieszkańców na zabawę kostiumową "Walentynki na parkiecie". Zgłoszenia sms proszę kierować pod numer 600 058 085 od dnia 15 stycznia. Decyduje kolejność zgłoszeń. (10 lutego, godz. 20.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

40 lat minęło! 09.07.2017 13:40

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

czytaj więcej