Recital Antoniny Krzysztoń

16.05.2016 13:30     301
Recital Antoniny Krzysztoń
Gitarzysta - Marcin Majerczyk Publiczność z dużym zachwytem wysłuchała recitalu Antoniny Krzysztoń Marcin Lamch – kontrabas i Antonina Krzystoń Owacją na sotjąco publiczność podziękowała artystce za wspaniały występ Po koncercie artystka podpisywała swoje płyty Pamiątkowe zdjęcie, od lewej: Elżbieta Biczyk - przewodnicząca rady gminy, Antonina Krzysztoń - pieśniarka i Krzysztof Grabka - wójt gminy Michałowice
Podobne tematy: Michałowice

W niedzielę 15 maja, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach z niezwykłym recitalem wystąpiła Antonina Krzysztoń – wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Był to pierwszy z koncertów cyklu Muzyczny Maj Gminy Michałowice.


Ciepły, mistyczny, ale i radosny głos to wizytówka Antoniny Krzysztoń, która tego dnia wraz z zespołem w składzie: Marcin Majerczyk – gitara, Marcin Lamch – kontrabas i  José Manuel Alban Juárez – perkusja zaprezentowała się michałowickiej widowni.

 

Witając się z publicznością, pieśniarka zadedykowała swój koncert wszystkim rodzinom, życząc im, aby zawsze gościła w nich moc, radość życia i miłość.

 

Występ rozpoczęła piosenka „Inny świat”, której muzyka oparta jest na nastrojowych celtyckich rytmach wprowadzając tym samym publiczność w nastrojowy klimat ballad.

Podczas niedzielnego koncertu artystka zaprezentowała utwory: „Światłość w ciemności świeci”, „Ty nie oglądaj się”, „Tam gdzie kres”, „Gdy Cię ujrzałam”, „Usłysz proszę”, „Nigdy nie”, „Bo Ty jesteś mą nadzieją”, „Dziękuję za słońce”, „Perłowa łódź” i „Rzepakowy miód”.

 

Bez wahania można powiedzieć, że niedzielny recital Antoniny Krzysztoń w kościele WNMP w Michałowicach był prawdziwą ucztą dla miłośników uduchownionej poezji śpiewanej z charakterystyczną nutą folku. Publiczność z dużym zachwytem i wzruszeniem przyjęła występ artystki nagradzając ją wielokrotnie gromkimi brawami.

 

Na zakończenie koncertu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka podziękował za niezwykły występ i wspólnie z publicznością zgotowali artystce owację na stojąco, która odwdzięczając się za serdeczne przyjecie, wykonała na bis utwór „Ile zostało nocy i dni”.

 

 

Antonina Krzysztoń zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. W latach 80, w czasie stanu wojennego artystka koncertowała m.in. w kościołach i klubach studenckich wspierając działalność opozycyjną. W 1983 roku zdobyła główne nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz na festiwalu FAMA. Artystka jest znana ze wspaniałych interpretacji piosenek czeskiego barda Karela Kryla z muzycznych opracowań wierszy Zbigniewa Herberta, twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów piosenek dla Mietka Szcześniaka, Michała Lorenca, a także do muzyki Wojciecha Konikiewicza.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 23.07.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach: 23 lipca, w miejscowości Michałowice oraz 24 lipca, w miejscowościach: Michałowice i Komorów.

czytaj więcej
Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej